آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ [10 ویدیو رایگان]

آموزش طراحی کاراکتر

شما چگونه آموزش طراحی کاراکتر مورد علاقه خود را می‌یابید؟ این روزها مهم‌ترین منبع آموزشی ما گوگل است. با یک سرچ ساده می‌توانید به حجم عظیمی از اطلاعات دست پیدا کنید، برای پیدا کردن آموزش نقاشی کاراکتر ، کلید واژه‌های متعددی وجود دارد همانند: آموزش طراحی شخصیت ، آموزش کاراکتر سازی ، آموزش کاراکتر ، آموزش کشیدن کاراکتر و…. هر کدام از این کلیدها شما را به منبعی متصل می‌کند.

نکته: نیازی نیست حتماً صدها منبع را جستجو کنید کافیست بجای دیدن هزار آموزش، چند آموزش کاراکتر اصولی و کاربردی را با دقت ببینید. درست دیدن مهم‌ترین عامل در یادگیری است. ما در این آموزش درست دیدن و درست تمرین کردن را به شما آموزش می‌دهیم.

برای طراح کاراکتر شدن باید زیرک و تیز بین باشید. آموزش طراحی کاراکتر یک فرایند روان شناختی است و شما به کمک ذهنتان یاد می‌گیرید، نه با دست هایتان، دست‌ها ابزاری هستند که به کمک ذهنتان کنترل می‌شوند، ما ذهن هنری شما را فعال می‌کنیم.

سرفصل مطالب

کاراکتر چیست؟

آموزش طراحی کاراکتر موشن گرافیک

کاراکتر یک مخلوق است، مخلوقی که توسط هنرمندی چیره دست به وجود می‌آید. این شخصیت مجموعه ایی از صفات را طبق علاقه طراح و یا سفارش مشتری که می‌تواند برای یک انیمیشن، فیلم، کتاب، کمیک، داستان، بازی و غیره باشد را داراست.

 • کاراکتر می‌تواند هر چیزی باشد از هسته میوه گرفته تا ربات‌های پیشرفته.

در این دنیا شما آزادید تا هر آنچه که می خواهید را زنده کنید و آن را موجودی خوب، بد، خشن، و…. نشان دهید. دسته بندی‌های مختلفی برای آموزش طراحی شخصیت وجود دارد، که بسته به سن و قشر مخاطبین، تغییرات شخصیتی و ظاهری بسیاری پیدا می‌کند، اما به‌طور کل می‌توان آموزش کاراکتر را در حوزه‌های مختلف دسته بندی کرد:

 • طراحی مسکات (طراحی کاراکتر تبلیغاتی )
 • طراحی کاراکتر انیمشن و فیلم ها
 • طراحی کاراکتر بازی
 • وب (طراحی کاراکتر فلت)

 

چگونه کاراکتر طراحی کنیم ؟

آموزش طراحی کاراکتر و کاراکتر سازی

شما از همین حالا میتونید طراح کاراکتر بشید کافیست ­با ما همراه باشید…

ما اینجا هستیم تا مسیر رسیدن به هدفتان را به شما نشان می دهیم.

با دنبال کردن آموزش طراحی کاراکتر ،راه کارها ، نکات و اصول طراحی کاراکتر را فرا می گیرید و پله پله به شکوفایی استعداد خود نزدیک میشوید. پس با ما در ادامه همراه شوید.

10 نکته مهم اصول طراحی کاراکتر

برای مطالعه مقاله روی دکمه کلیک کنید

1- قدم اول آموزش طراحی کاراکتر

برای آموزش طراحی کاراکتر و یا آموزش طراحی شخصیت لازم است این موارد را بررسی کنیم.

شناخت ابزار طراحی

برای مهارت یافتن در هر رشته و فنی لازم است ابتدا شما شناخت درستی از ابزار ها و کمک ابزارها (قدم سوم) داشته باشید بطور مثال اگر برای اولین بار پشت فرمان یک ماشین نشسته باشید هر چند هزاران بار ابزار و ادوات هدایت ماشین را دیده باشید با این حال نمی توانید به درستی از انها استفاده کنید. زیرا هنوز شناخت کافی از این ابزار ها ندارید و نیاز به تمرین و آشنایی بیشتر دارید، پس از آشنایی، شما میتوانید به کمک این مجموع ادوات یا ابزار ها در مسیر هدف خود حرکت کنید و به آن برسید. بنابراین آموزش طراحی کاراکتر هم نیاز به شناخت ابزار دارد.

نقش مداد و کاغذ در اموزش نقاشی کاراکتر

ساده‌ترین و در دسترس ترین ابزار طراحی، مداد و کاغذ است.

آموزش طراحی شخصیت هم می‌تواند با این ابزار ساده باشد که حتی در محروم‌ترین نقاط دنیا به وفور یافت می‌شود. مزایای این ابزار برای یک طراح کاراکتر در این است که ما را در هر مکانی می‌تواند همراهی کند. با خریداری و یا ساختن دفترچه‌های کوچک طراحی (اسکچ بوک) می‌توانید همیشه و به‌طور مستمر تمرین کنید و ایده‌هایی که در آنٍ واحد به ذهنتان خطور می‌کند را در آن ترسیم کنید.

(نگران آن نباشید که در حال حاضر طراحیتان خوب نیست. ایده‌های خوب را هرگز از دست ندهید. آنها را یادداشت و یا به‌صورت ساده هم که شده طراحی کنید تا در آینده نزدیک آن را به‌صورت حرفه ایی باز آفرینی کنید).

مزیت طراحی شخصیت با مداد

از مزایای دیگر مداد، راحتی و حس خوب ما به این ابزار است که از کودکی با ما بوده و اصل تمرین‌های فشرده ما می‌تواند با مداد و کاغذ باشد و سپس به مراحل بالاتر برویم، در آموزش کاراکتر سازی شما می‌توانید استفاده بهینه ایی از این ابزار داشته باشید.

قلم نوری

آموزش طراحی کاراکتر با قلم نوری

از مهمترین ابزار آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ به‌صورت حرفه ایی می‌توان به قلم نوری اشاره کرد.

قلم دیجیتال به ما کمک می‌کند تا طرح‌ها، ایده‌ها و تمرینات خود را مستقیم وارد کامپیوتر خود کنیم. این دستگاه از یک قلم و یک پد یا صفحه تشکیل شده که کار همان مداد و کاغذ را می‌کند با این تفاوت که نگاه شما به نوک قلم نیست بلکه به صفحه مانیتور کامپیوتر است.

شاید در ابتدا تصور کنید این کار دشواری است اما ذهن شما با چند بار طراحی و آشنایی با این وضعیت تطبیق پیدا می‌کند.

 آموزش طراحی کاراکتر ( character design tutorial ) معمولاً با قلم نوری است.ما نیز با این مدل از قلم نوری دوره جامع طراحی کاراکتر را تهیه و تولید کردیم.

قلم های نوری تنوع بسیار زیادی دارند. سایزهای مختلف با قیمت‌های مختلف اما معمولاً کارایی آن‌ها یکسان است و تفاوت آنها در ظاهر آن است. در قسمت سخت افزاری شباهت‌های بسیاری به همدیگر دارند، با این حال هرچه میزان سطح شناسایی فشار و سرعت انتقال داده‌های آن بالا باشد قلم نوری کارایی بالاتری در آموزش طراحی شخصیت یا به طور کل آموزش نقاشی دیجیتال خواهد داشت.

برای اینکه بدانید برای خرید قلم نوری مناسب نقاشی دیجیتال به چه خصوصیت و ویژگی های آن باید توجه داشته باشید و در مورد قیمت‌ها و مقایسه‌های قلم نوری اطلاعات کسب کنید مقاله زیر را مطالعه کنید.

راهنمای خرید بهترین قلم نوری برای نقاشی دیجیتال

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

تبلت طراحی

تبلت‌های طراحی مانیتوردار در دودسته قرار می‌گیرند:

 1. تبلت های قلم دار اندرویدی و ایپد پرو
 2. کلاس سینتیک و سور فیس

آیپد پرو جایگزین مناسبی برای قلم و کاغذ است و از مزایای آن جلوگیری از اسراف کاغذ و قطع درختان، کمک به حفظ محیط زیست و امکانت بسیار زیادی را برای ما فراهم می‌کنند که در آموزش طراحی کاراکتر می‌تواند کمک شایانی باشد.

سینتیک

آموزش طراحی کاراکتر با تبلت طراحی مانیتور دار

سینتیک‌ها، همان قلم نوری هستند با یک تفاوت بسیار بزرگ، سینتیک‌ها بجای یک پد، دارای یک مانیتور هستند درست همانند یک تبلت! اما سینتیک‌ها نیاز به یک سیستم عامل دارند و باید به کامپیوتر و یا یک لپتاپ وصل شوند تا بتوانند کارایی بهتری داشته باشند. آموزش طراحی کاراکتر با این ابزار به دلیل توانایی در دسترس بودن چندین نرم افزار طراحی می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

مزیت سینتیک نسبت به آیپد

ایپد نرم افزارهای تخصصی کمی دارد. اما سینتیک‌ها از آنجایی که به یک کامپیوتر یا لپتاپ وصل می‌شوند شما می‌توانید از تمامی نرم افزارهای پیشرفته روز دنیا استفاده کنید.

مزیت آیپد پرو نسبت به سینتیک

آموزش طراحی کاراکتر با آیپد پرو

آیپد ها کم حجم‌تر و سبک‌تر هستند و همینطور نیازی به سیتم جدا گانه ندارند، ایپد می‌تواند رفیق خوبی در سفرها و اماکن عمومی باشد، آموزش طراحی شخصیت در هر جایی با آن ممکن است.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات در مورد قیمت‌ها و مقایسه‌های تبلت های طراحی مقاله زیر مطالعه کنید.

راهنمای خرید بهترین تبلت طراحی

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

نرم افزار نقاشی دیجیتال

نرم افزار اموزش طراحی کاراکتر

نرم افزار ها به دو دسته 3 بعدی و 2 بعدی تقسیم میشوند، و اما آموزش طراحی شخصیت در هر دو نرم افزار فرقی ندارد زیرا آموزش کشیدن کاراکتر را باید بصورت پایه ای و اصولی یاد گرفت، نرم افزار فقط ابزار خلق آنچه در ذهن دارید است.

معروفترین نرم افزارهای طراحی و آموزش کاراکترسازی بصورت دو بعدی و سه بعدی فتوشاپ و زیبراش است.

برای طراحی کاراکتر در این نرم افزار ها نیاز است که از قلم نوری استفاده کنیم.

آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ

فتوشاپ، قدرتمندترین و محبوب‌ترین نرم افزار در زمینه طراحی و نقاشی دیجیتال است.

فتوشاپ طیف وسیعی از ابزار ها ، رنگ ها ، شکل ها را در اختیار ما میگذارد، در هر مرحله ایی اجازه ویرایش طراحی را به ما می دهد و جزو مناسب ترین نرم افزار های اموزش طراحی کاراکتر است.

به دلیل در دسترس بودن برای همه و امکانات بسیاری که دارد، اکثر آموزش‌های نقاشی دیجیتال به کمک این نرم افزار انجام می‌شود، رابط کاربری آسان فتوشاپ این امکان را به شما می‌دهد تا با 1 ساعت آموزش هدفمند و صحیح تمام موارد لازم این نرم افزار در نقاشی دیجیتال را یاد بگیرید، دربخش اول مجموعه دوره پرش و پرواز شما می‌توانید به سرعت فتوشاپ را یاد بگیرید و از این نرم افزار برای اهدافتان استفاده کنید.

دوره پرش و پرواز

مزایای نرم افزار

از مزایای نرم افزار ها میتوان به سرعت بخشیدن به کار ، صرفه جویی در هزینه ها (هزینه هایی همچون خرید رنگ ، قلم مو ، کاغذو…) ویرایش آسان ، لایه لایه بود مراحل کار ، افکت دادن ، تغییر دادن رنگ ها و بسیاری از امکانات دیگر که برای ان می توان یک کتاب نوشت!

برخی از نرم افزار های دیگر که میتوان با آنها نیز کار کرد.

مقایسه بهترین نرم افزار های نقاشی دیجیتال

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

برای آشنایی با انواع نرم افزار های رایگان و غیر رایگان نقاشی دیجیتال بر روی لینک زیر کلیک کنید.

2- قدم دوم آموزش طراحی شخصیت

مبانی اولیه طراحی کاراکتر

مبانی اولیه اصول آموزش طراحی کاراکتر

آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ

آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگری نیاز به صبر و تمرین بسیار دارد ، عجله در این کار شما را دچار ناامیدی می کند.

عجله نکنید، شما به هدفتان خواهید رسید، ایمان داشته باشید. در آموزش طراحی کاراکتر با هر میزان استعدادی که داشته باشید شما می توانید یک طراح کارکتر حرفه ای شوید.

برای شروع آموزش طراحی کاراکتر شما باید مبانی طراحی کاراکتر را یاد بگیرد. نگران این نباشید که این اصول چی هستن و چطور یاد بگیریم در ادامه ویدیو آموزشی برای شما تهیه کردیم که این اصول کاملا توضیح دادیم. پس تا انتهای آموزش همراه ما باشید.

موارد مهمی که باید یاد بگیرید

مبانی و سر فصل هایی که در مسیر آموزش طراحی شخصیت باید یاد بگیرید :

 • یادگیری احجام
 • ترکیب احجام
 • شناخت نور و سایه
 • فیزیک و اتفاقات نور
 • تناسبات طلایی
 • شناخت ساختار بدن
 • تمرینات چهره و فیگور
 • فیگور حیوانات
 • آموزش خلاقیت
 • شناخت سیلوهت
 • روش های ایده پردازی

اموزش طراحی کاراکتر تاثیر نور بر روی آن

3- قدم سوم آموزش کاراکتر سازی

نکات طلایی جذابیت کاراکتر

در کنار آموزش طراحی کاراکتر (آموزش کاراکتر سازی) و تمام ابزارها و مبانی که به شما معرفی کردیم ، روش ها و نکاتی وجود دارد که می تواند به شما در بهتر شدن و ارتقای شما کمک کند.

1-رفرنس ها

رفرنس در طراحی چیست؟

رفرنس به تصاویر و اطلاعاتی می گویند که به کمک آن، ما بار سنگین طراحی و یا کم و کاستی مهارت خود در طراحی را بر دوش آن می‌اندازیم.

به‌طور مثال یک طراح برای اولین بار می‌خواهد از یک گربه، کاراکتری خلق کند، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد آناتومی گربه به سراغ عکس ها و جمع آوری اطلاعاتی از گربه می‌رود، به کمک آن ایده را تکمیل می‌کند و یا در بعضی موارد برای پیدا کردن ایده به سراغ کاراکترهای از پیش طراحی شده هنرمندان دیگر می‌رود و از این تصاویر کمک گرفته تا ضعف‌های خود را جبران کند.

لازم به ذکر است استفاده از این روش در آموزش طراحی شخصیت نشان دهنده ضعیف بودن یک هنرمند نیست. اکثر اساتید این رشته هم هنوز از رفرنس برای خلق ایده‌های خود استفاده می‌کنند. حتی لئوناردو داوینچی برای اکثر تابلوهای خود از رفرنس استفاده می‌کرد.

بنابراین یکی از موارد آموزش طراحی کاراکتر با فتوشاپ یا طراحی سنتی یافتن رفرنس‌های مناسب است. به یاد داشته باشید رفرنسها با استایل کاراکترتان هم خوانی داشته باشد.

2- آنالیز ها در آموزش طراحی کاراکتر

آنالیز در آموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ

آنالیز کردن یکی از روش‌های بسیار عالی در زمینه آموزش طراحی شخصیت و به‌طور کلی یاد گیریست، این روش آنچنان مبحث پر محتوایی است که نمی‌توان فقط در کلمات گنجاند. به‌طور کلی آنالیز کردن به معنی بررسی مویرگی و دریافت ریز نکته‌ها و اطلاعات مهم سوژه است.

همانطور که در دوره جامع طراحی کاراکتر بسیار دقیق این موارد بررسی و توضیح دادیم سوژه می‌تواند هر چیزی باشد و بررسی هم می‌تواند در هر حوزه و تکنیکی باشد. این روش پیشرفته به شما کمک می‌کند که بهتر محیط خود را درک کنید و سرعت دریافت اطلاعات به مغز شما بالاتر رفته و به طبع با سرعت و دقت بیشتری طراحی کنید و کاراکترهای بی‌نظیری خلق کنید. آنالیز جزو ارکان اصلی آموزش طراحی شخصیت است.

برای مطالعه تخصصی این مبحث به دوره جامع آموزش طراحی کاراکتر مراجعه کنید.

3- مقاله های طراحی

همیشه مقاله های جدید را دنبال کنید . مقاله های بروز شما را از وقایع هنر جهان همیشه آگاه نگاه میدارد و روش های جدید را به شما می آموزد و شما را آپدیت میکند. در بلاگ آرت تول بهترین مقالات منتشر میکنیم. هر شنبه به سایت آرت تول سری بزنید.

4- قدم چهارم آموزش طراحی کاراکتر

آینده نگری و تکامل بخشیدن به کاراکتر

اموزش طراحی کاراکتر در فتوشاپ

1- داستان بسازید!

برای شخصیت‌های خود یک زندگی نامه داشته باشید. اگر شما خالق هستید پس مخلوق شما زنده است و هر موجود زنده ایی داستانی برای گفتن دارد.

این روش باعث می‌شود شما بیشتر با کارکتر خود ارتباط برقرار کنید و مخاطبان احساس خوبی به کاراکتر شما داشته باشند.

2- تیپ سازی کنید

هر شخصیتی خصوصیات رفتاری بالقوه ایی دارد. قبل از شروع طراحی خود ذهنتان را جهت دهی کنید و همانطور که در دوره جامع طراحی کاراکتر آموزش دادیم لیستی از تیپ شخصیت مورد نظرتان بنویسید تا افکارتان منسجم باشد و انرژیتان هدر نرود.

3- تنوع طلب باشید!

خلق ایده های مختلف در آموزش طراحی کاراکتر

اشکال مختلفی در اطراف ما وجود دارد که هرکدام، از شکل هندسی‌ای پیروی می‌کند. می‌توانید از این اشکال کمک بگیرد به‌طور مثال شما می‌خواهید یک کاراکتر چاق طراحی کنید به اطراف خود نگاه کنید کدام شی اطراف شما شکلی چاق به خود دارد (کوزه‌ها، پارچ آب، فلاسک چای، بطری‌ها و…) از شکل آن برای بیس کاراکتر خود الهام بگیرید.

5- قدم پنجم طراحی شخصیت

تکامل و رندر نهایی

بعد از یادگیری تمام مراحل آموزش طراحی کاراکتر و بعد از انتخاب طرح نهایی ، شما می توانید شروع به اضافه کردن جزئیات کنید، طرح را تکمیل  و آماده کنید تا به مرحله رنگ آمیزی برسد.

رندر نهایی کاراکتر

آموزش طراحی کاراکتر کارتونی

منظور از واژه رندرینگ در آموزش طراحی کاراکتر ، خروجی گرفتن از کاراکتر است ، به عبارت دیگر کار را به انتها رساندن و قابل ارائه کردن می باشد. البته هر کسی استایل شیوه خودش را دارد و رندرینگ هنرمندان با هم متفاوت است. مبحث رندرینگ نیاز به مهارت دارد. ما در دوره جامع طراحی کاراکتر دو فصل را به نحوه رندریگ و رنگ آمیزی اختصاص دادیم، روش ها و تنوع بسیاری دارد، شما بعد از مدتی تمرین در نهایت به استایل هنری خود می رسید و شیوه کار شما امضا شخصی شما خواهد بود.

4 نکته ای که طراح کارکتر باید در حین کار درنظر بگیرد

 1. سن مخاطبین
 2. محل و نحوه نمایش
 3. آینده کاراکتر
 4. نگاه مشتری

سن مخاطب

سن و جنس مخاطب در اموزش طراحی کاراکتر

در انتخاب ایده و خلق شخصیت حتما باید به سن و علاقه مخاطبین توجه کنید. هر گروه سنی رفتارها و سیلقه های خاصی دارد که فقط جذب آن می شوند شما باشناخت بیشتر مخاطب خود میتوانید هر چه بیشتر طرفدار جذب کنید.

محل و نحوه نمایش کاراکتر

بطور مثال کاراکتری که برای یک انیمیشن کمدی ساخته شده را نمی توان در یک انیمشن اکشن ترسناک استفاده کرد و یا کاراکترهای تبلیغاتی با کاراکتر های یک کمیک فرق دارد. پس قبل از شروع به کار این اطلاعات را در نظر بگیرید.

آینده کاراکتر

آینده ی آموزش طراحی کاراکتر

همه ما میکی موس را می‌شناسیم از قدیمی‌ترین کاراکترهای والت دیزنی چندین نسل هنوز هم در حال ایفای نقش است، کاراکترها می‌توانند جاودانه باشند بنابراین باید ارزش زیادی برای آنان قائل شد، از طرفی فرض کنید ممکن است کاراکتر شما روزی برای ساخت یک انیمیشن استفاده شود پس می‌توان در لیست خصوصیات کاراکتر این نکات را هم اضافه کرد و جایی هم برای تکامل و آپدیت شدن شخصیت در آینده گذاشت.

نگاه مشتری

آموزش طراحی کاراکتر با مداد

اگر شما برای شرکتی کار می‌کنید، باید انعطاف بسیاری داشته باشید نمی‌توان با غرور و یک کلام بودن برای مشتریان و مخاطبین خود کار کرد. شما برای آنها طرح می‌زنید پس لازم است تا آنجا که ممکن است از آنها اطلاعات کسب کنید و سلیقه‌هایشان را کشف نمایید. اگر بدون این اطلاعات دست بکار شوید در اکثر اوقات باید کار را از سر بگیرید!

هنرمند بازاری باید سیاست بازاری داشته باشد.

از کجا شروع کنیم؟

برای آنکه بتوانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید گروه آموزشی آرت تول این مسیر را برای شما هموار کرده است.

چگونه و از کجا طراحی کاراکتر را شروع کنیم ؟

  1. برای شروع ابتدا میتوانید یک نمونه از کاراهای خود را برای ما ارسال کنید مشاورین و اساتید ما میتوانند شما را راهنمایی کنند. راه های ارتباطی در صفحه تماس با ما نوشته شده است. بهترین راه ارسال نمونه کارهای طراحی در اینستاگرام و تلگرام آرت تول است.
  2. قبل از شروع  باید این نکته را بگویم، مسیری که در اینجا برای یادگیری طراحی کاراکتر قرار داده‌ایم هرچند مخاطبان را از صفر به سمت حرفه ایی راهنمایی می‌کند اما ممکن است کمی طولانی باشد و زمان زیادی را از شما بگیرد. اگر در این حد زمان ندارید و می‌خواهید هرچه زودتر تمرینات پایه تا حرفه ایی طراحی کاراکتر را آغاز کنید، می‌توانید در همان ابتدا به سراغ دوره جامع طراحی کاراکتر بروید. زمان در یادگیری بسیار پراهمیت است.

در این دوره به‌طور کامل‌تر و وسیع‌تر به تمام موضوعات نقاشی دیجیتال و طراحی کاراکتر پرداخته شده است و حاوی مثال‌های متعدد بسیاری می‌باشدt در مورد مسائلی همچون متریال ها ، لباس و پارچه، بافت‌ها، ساختار بدن و دست (آناتومی) ، روش‌های افزایش خلاقیت، روش‌های سریع خلق ایده‌ها، شخصیت پردازی با رفرنس‌ها، قوانین نور، سایه، رنگ ، فیزیک و بسیاری موارد دیگر صحبت کرده ایم و از تکنیک‌های متعددی برای رندرینگ نهایی استفاده شده است. شما از سطح  پایه تا حرفه ایی طراحی کاراکتر را در این دوره فرا میگیرید. از مزایای ویژه آن این است که به طور اختصاصی با اساتید آرت تول در ارتباط هستید و تا رسیدن به هدفتان در کنارتان خواهیم ماند.

در هر صورت اگر مایل به امتحان کردن روش‌های دیگر هستید پس هرگز این فرصت طلایی را از دست ندهید. آموزش‌های زیر که به دو صورت رایگان و کم هزینه است را دانلود کنید تا آشنایی بیشتری نسبت طراحی کاراکتر بدست آورید و از روند یاد گیری مطلع شوید.

آیا نمیدانید از کجا شروع کنید ؟

بهتر است پایه خود را قوی کنید

اگر در ابتدای کار دچار مشکل شدید ممکن است به دلیل مشکلات پایه ایی باشد، یعنی مبانی پایه نقاشی دیجیتال را هنوز نمی‌دانید نگران این مورد نباشید. دوره آموزش پایه نقاشی دیجیتال هر آنچه که یک شخص کاملاً مبتدی و صفر به آن احتیاج داشته باشد در اختیارتان قرار می‌دهد، در واقع یک استارتر است و شمارا در مسیر قرار میدهد .شما همیشه میتوانید با استاد دوره در ارتباط باشید، مباحث زیادی در این دوره توضیح دادیم که به شما برای حرفه ای شدن کمک میکنه.

دوره پرش و پرواز

تمرین هاتون برای ما ارسال کنید
تمریناتتون برای ما ارسال کنید و رفع اشکال نمایید تا آماده مرحله بعدی شوید. همه دوره های ما به صورت آنلاین و غیر حضوری می باشد و ویدیوهای آن همیشه قابل دانلود هست.

 

دانلود دوره رایگان آموزش مجازی طراحی کاراکتر

برای هرچه بهتر درک کردن طراحی کارکتر می‌توانید از دوره رایگان و مجازی طراحی کاراکتر که برای شما آماده شده است  استفاده کنید. ( این دوره برای شما کاملا رایگان است )  10 ویدیو آموزشی (3 ساعت)

 

آموزش رایگان طراحی کاراکتر

برای مشاهده دوره کلیک کنید

آموزش رایگان طراحی کاراکتر عمو نوروز

برای مشاهده دوره کلیک کنید

سوالیست که اکثر هنرجویان تازه کار می‌پرسند. شما می‌توانید ظرف 6 ماه به نقطه خوبی برسید این نقطه تازه شروع کار شماست که شما را به سمت حرفه ایی شدن پیش می‌برد ، اگر در طول روز 3 الی 8 ساعت تمرین مفید انجام بدید و از آموزش‌های درست استفاده کنید، همیشه به دنبال یافتن مشکلات خود باشید!

مهم‌تر از همه پشتکار و نا امید نشدن است به یاد داشته باشید تا شکست نخورید موفقیت را تجربه نمی‌کنید پس از شکست در تمریناتتان نترسید، هر بار قوی‌تر ادامه دهید.

درامد طراح کاراکتر
طراحی کاراکتر جزو مشاغل خاص بشمار می‌رود از آن جهت که شما کاملاً در این شغل استقلال دارید. میزان درامد در این شغل به‌طور مستقیم به میزان حرفه ایی بودن و اعتبار شما بستگی دارد. اما به‌طور میانگین قیمت هر کاراکتر بین 1.500.000 تومان الی 20.000.000 تومان می‌باشد. از اینجا به بعد بستگی به شما دارد که چه تعداد سفارش در ماه قبول می‌کنید!

هر دو روش مکمل یکدیگرند و نمیتوان از هم جدایشان کرد. اما در سریع بودن و حرفه ایی بودن مسلما طراحی دیجیتال خروجی بهتری نسبت مداد دارد و کارایی بالاتر در محیط کاری بازار را داراست.

خیر، بدون هیچ محدودیت سنی میتوانید در دوره طراحی شخصیت شرکت کنید فقط کافیست علاقه داشته باشید.

4.9/5 - (42 امتیاز)
22 نظرات
 1. فرزانه یاوری می گوید

  میشه قسمت دوم سرباز هخامنشی رو برای من بفرستید؟

  1. آرت‌تول می گوید
 2. kosar می گوید

  سلام و ادب
  عذر میخوام دوره جامع کاراکتر چه زمانی آماده خواهد شد؟ و اینکه قیمت دوره در چه حدود هست؟ همچنین میخواستم از سر فصل های دوره مطلع بشم اگر امکانش هست. ممنونم

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقت بخیر
   انشالله اواخر اسفند
   جزییات به زودی روی سایت قرار میگیره

   با احترام

 3. زهرا می گوید

  سلام. ده تا ویدیوی کاراکتر سرباز هخامنشی رو دیدم. واقعا دمتون گرررم خیلی استفاده کردم! بخشی که اواخر کار قسمتی از نقاشی رو اصلاح کردید باعث شد جسارت و آرامش بگیرم.
  فقط متاسفانه نمیتونم دوره جامع طراحی کاراکتر رو پیدا کنم…

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام زهرا جان، خوشحالم که راضی بودی و برات مفید بوده
   دوره جامع طراحی کاراکتر درحال ضبط هست و به زودی منتشر میشه
   لطفا پیج مارو فارو کنید تا از زمان انتشار با خبر بشید
   Arttool_ir

 4. امیر می گوید

  ببخشید امکان داره که یه Art Style خاصی رو که مد نظرمونه یاد بیگیریم؟ مثلا من میخوام مثل یک نفر یاد بگیرم و نمونه کارهای اولیه خودش که انجام میداده رو واسه یاد گرفتن گزاشته میخواستم ببینم امکان داره یا خیر؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام بله با تمرین میتونید
   البته که یک هنرمند کارهای دیگر هنرمند ها بررسی میکنه ولی در نهایت طراحی خوش رو داشته باشه

 5. حسین می گوید

  سلام،ببخشید بخش سؤالات چقدر طول می کشد که طراح شویم منظورتون همان طراح دیجیتال استیا …؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام ، به طور کل طراح شدن

 6. Jeon candra می گوید

  عالی بود ممنونم ??

 7. angel.fa می گوید

  سلام
  میشه بگید که کدوم تبلت گرافیکی از بین ایکس پی پن Artist Display 13.3 Pro و هوئیون مدل Kamvas pro 13 برای طراحی کدوم بهتره؟

 8. المیرا می گوید

  شما فوق العاده اید اموزش طراحی کاراکتر عالی بود

  1. آرت‌تول می گوید

   از دیدگاه ارزشمند شما سپاس گذاریم

 9. Milad Mahmoudi می گوید

  سلام
  میخواستم بدونم فقط تفاوت ایپد و سینتیگ همین هست یعنی به جز اون فرق در کیفیت طراحی نداره؟

  مثلا (آیپد پرو 11 اینچ نسل 2 مدل 2020 – 128 گیگ) و (قلم 21 اینچی Wacom Cintiq 21UX DTK-2100 – مانیتور گرافیک با قلم دیجیتال) با هم فرق داره؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام میلاد جان بله تفاوت این دو قلم نوری در نرم افزار قابل استفاده اونها هست . در کیفیت طراحی فرقی نمیکنه چون تکنیک طراحی شما در هر دو ابزار یکی هست.

 10. هانیه می گوید

  من تازه وارد دورتون شدم اموزشاتون خیلییییی خوب بود واقعا ممنونم برای اینکه همچین اموزش هایی رو با قیمت مناسب گذاشتتتید

  1. آرت‌تول می گوید

   هانیه جان از حضور شما در دوره جامع طراحی کاراکتر بسیار خوشحالیم ، امیدواریم با همراهی اساتید آرت تول به اداف خودتون در این رشته دست پیدا کنید

 11. محمد عابدینی می گوید

  سلام
  من چند ساله ک قلم نوری دارم در این سالها
  در دوره ها و آموزشهای زیادی شرکت کردم ولی چیز زیادی یاد نگرفته بودم
  با خرید دوره های شما پیشرفت و حس کردم.مشتاقانه منتظر دوره های جدیدتون هستم.ممنونم ازتون موفق باشید

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام محمد جان. از اینکه از پکیج دوره جامع طراحی کاراکتر راضی بودید خرسندیم ، به ما لطف دارین.
   با آرزوی پیشرفت روز افزون برای شما

 12. مینا می گوید

  واقعا ممنون از سایت خوبتون ، من تازه با سایت شما آشنا شدم و این مقاله طراحی کاراکتر خیلی مفید و آموزنده بود و مخصوصا دوره رایگان من بخش اول دانلود کردم و منتظرم بخش دوم برام ارسال کنید . متشکرممممم

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام مینا جان تشکر بابت این دیدگاه ارزشمندتون ، از اینکه پکیج رایگان طراحی کاراکتر براتون مفید بود بسیار خوشحالیم، پیوسته موفق باشید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.