آپدیت دوره جامع طراحی کاراکتر در پنل کاربری هنرجویان قرار گرفت

مشاهده دوره

مزیت طراحی چهره با قلم نوری

در این مقاله ویدیویی می‌خواهیم آموزش طراحی چهره سه رخ دیجیتال را با نرم افزار فتوشاپ و به کمک قلم نوری انجام دهیم، اما به این نکته توجه داشته باشید که تفاوتی در کلیت موضوع و تناسبات و روش ندارد، تنها مزیت و برتری نقاشی دیجیتال این است که به شما امکانات بیشتری می‌دهد از جمله اصلاح کردن طرح اولیه، براش های متفاوت و ….

توجه ویدیو مرحله به مرحله این آموزش در انتهای صفحه مشاهده نمایید.

شروع طراحی چهره سه رخ دیجیتال با اشکال هندسی

برای شروع طراحی چهره سه رخ نیاز است که در مورد طراحی اشکال هندسی اطلاعات مناسبی داشته باشیم، حجم شناسی از اصول پایه یاد گیری نقاشی است. به‌طور مثال برای طراحی یک سر آن را در ذهنتان آنالیز کرده و به اشکال ساده تبدیل می‌کنیم.

طراحی چهره دیجیتال سه رخ

دوره جامع طراحی کاراکتر

جهت دهی صورت و تناسبات طلایی

در دوره آموزش طراحی کاراکتر در مورد جهت دهی صورت صحبت کردیم نماد بعلاوه به ما کمک می‌کند تا جهت ها را مشخص کنیم. اگر بر روی صورت یک بعلاوه ترسیم کنیم بدین معناست که نگاه صورت ما به آن سمت است.

بعد از کشیدن بعلاوه و مشخص کردن خط آغاز فک ، شروع به کشیدن فک می‌کنیم.

در دوره طراحی کاراکتر نسبت های صورت را برای شما کاملاً تشریح کردیم و همین‌طور در مقالات زیادی در مورد تناسبات چهره صحبت کردیم اما برای یادآوری: یک سر را به سه قسمت تقسیم کنید، نوک دایره بالا تا مرکز بعلاوه و قسمت بعدی از مرکز بعلاوه تا انتهای دایره و قسمت آخر به اندازه یکی از قسمت‌های بالا از زیر دایره شروع می‌شود. فقط در نظر بگیرد ما یک سر در حالت سه رخ داریم. بنابراین ما یک شکل V داریم که متمایل به چپ شده است.

 

طراحی چهره دیجیتال با قلم نوری سه رخ

ویدیو پیشنهادی : طراحی حالت چهره خندان – نقاشی دیجیتال

استفاده از خطوط راهنما در طراحی

شروع به کشیدن خطوط راهنما بر روی صورت کنید. با یک خط عمودی دو سمت سر را از هم جدا کنید حال طبق آموزش های دوره کاراکتر سر را به چهار قسمت تبدیل کنید و مکان دهان را در سومین قسمت قرار دهید.

خط گردن کمی دورتر از مرکز بعلاوه است دو خط منحنی مطابق شکل ترسیم کنید.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

طراحی بینی

خط افقی بعلاوه را امتداد دهید از مرکز، یک هشت ترسیم کنید که نمایان گر بینیست ، سپس بینی را در در محل تلاقی دایره  با خط عمود قرار می دهیم.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

طراحی چهره سه رخ دیجیتال

طراحی چشم

زمان آن رسیده تا مکان چشم ها و دهان و گوش را مشخص کینم ، این یک چهره دختر بصورت فانتزیست میتوان بعضی از اجزا را تغییر سایز داد. اندازه حفره دو چشم را برابر بکشید در نهایت این خطوط راهنما را پاک خواهیم کرد.نگران بیرون زدگی ها نباشید، گوش به صورت زاویه دار در قسمت یک چهارم پایین سمت راست بیضی قرار می گیرد.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

ویدیو پیشنهادی : طراحی کاراکتر حلزون

روش دیگر تقسیمات چهره سه رخ دیجیتال

همان‌طور که در تصویر می‌بینید تقسیمات صورت را یکبار دیگر به شما با روشی دیگر نشان داده‌ایم.

این بار از رستنگاه مو (شروع تارهای مو) تا انتهای فک را به سه قسمت تقسیم کردیم از رستنگاه تا ابروها و از آنجا به انتهای بینی و در نهایت به انتهای فک.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

آموزش پایه نقاشی دیجیتال

مزیت طراحی چهره با قلم نوری

خوب رسیدیم به قسمتی که در موردش صحبت کرده بودیم از اینجا به بعد مزیت نقاشی دیجیتال نسبت به نقاشی مداد معلوم میشود. می توانیم یک کپی از نقاشی گرفته و سپس آن را کم رنگ میکنیم یا opacity کار را پایین می آوریم یک لایه جدید باز کرده و یک لایه جدید باز کرده و این باربه کمک خط های راهنما جزئیات اجزای اصلی را اضافه میکنیم.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

خطوط راهنمایی که برای چشم کشیده ایم در واقع حفره چشم را نشان میدهد. چشم در پوست پلک محاط شده است و حالتی ذوزنقه دارد ، ذوزنقه ایی که خطوطی منحنی دارد!

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری

طراحی دیجیتال درخت

تا به اینجای کار تمام جزئیات را اضافه کرده‌ایم حال باید به قسمت موها برویم.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

طراحی مو

طراحی چهره سه رخ دیجیتال – موج مو ها از قسمت اول پیشانی شروع میکنیم به یاد داشته باشید خط شروع مو در پیشانی را نباید پر کرد بلکه باید با تار تار در کنار هم کشید و یا بشکل دسته ایی از تار ها ، سپس بصورت یک خط موج دار به پایین بکشید.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

خط فرق موی سر می تواند به شما در جهت دهی بافت و دسته های مو کمک کند و شما را راهنمایی میکند که ازکجا مو هارا آغاز کنید.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

ایجاد سایه روشن

در این مرحله مشخص میکنید کجا تاریک است و کجا رفلکس نور دارد، اگر حجم شناسی کار کرده باشید میدانید که هر جا حجم مرتفع تری داریم نور بیشتری به آن وارد میشود. بنابراین محدوده ها را مشخص کنید.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

برای آنکه کارمان دقیقتر و باکیفیت بیشتری باشد ، با یک پاک کن محو ، طرح را کم رنگ پاک میکنیم.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

حال جزئیات را با کیفیت بیشتر طراحی می کنیم و خطوط اضافی را از بین می بریم.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی چشم

شروع به سیاه کردن مو کنید. رفلکس هارا روشن بزارید ، حالت مثلثی و تیز رفلکس ها باعث می شود بافت و حجم مو را پریشان نشان دهد.

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

دوره طراحی و خلق کاراکتر

در نهایت کار را با رنگ کردن مو به اتمام رسانیدم

طراحی چهره سه رخ دیجیتال با قلم نوری طراحی مو

برای درک بهتر آمورش طراحی چهره سه رخ دیجیتال در ادامه ویدیو مرحله به مرحله این آموزش را مشاهده نمایید.  زمان دوره         42:01

  زبان فارسی       خیر

  حجم                90.6 مگابایت

آموزش طراحی کاراکتر

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید، اگر مطلبی هست که من اشاره نکردم یا اطلاعات و نکته ای را میدانید که برای ما و دیگر هنرجویان آرت تول مفید است، لطفا در بخش نظرات آن را با ما و دوستان در میان بگذارید.

همچنین اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا برای همکاری با واحد آموزش آرت تول مطلب فوق را در شبکه‌های اجتمایی‌تان به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.