قبل از خرید تبلت طراحی مناسب نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید

امروزه ابزارهای گرافیکی باعث پیشرفت چشمگیری در هنر شده است. یک تبلت طراحی ساده و یک سیستم معمولی می‌توان جایگزین هزاران ابزار نقاشی باشد و در زمان و هزینه‌های شما بسیار صرفه جویی می‌شود. همچنین بسیاری از آسیب‌ها به طبیعت همانند قطع درختان برای تولید کاغذ را کم می‌کند.

شما می‌توانید تجربه ایی عالی را با ابزارهای دیجیتال به‌دست آورید و از امکاناتی بی‌نظیر بهرمند شوید.

تبلت طراحی مناسب طراحان دیجیتال

اگر شما به تازگی به جمع طراحان گرافیک پیوسته اید یا قصد دارید به زودی یک طراح گرافیک ماهر شوید، باید یک سری ابزار کار برای خود فراهم کنید.

شما لازم نیست که ضرورتا آخرین مدل از سخت افزارها (تبلت طراحی و … )و آخرین نسخه از نرم افزارها را در اختیار داشته باشید، چرا که برای تبدیل شدن به یک طراح موفق داشتن خلاقیت و ایده های نو به مراتب مهم‎تر از در اختیار داشتن آخرین مدل از تجهيزات است.

اما انتخاب ابزارِ کار مناسب نیز به اجرایی شدن ایده‎های شما کمک می‎کند.

 • انتخاب تجهیزات بستگی زیادی به سبک تکنیک و مهارت شما و خروجی نهایی که قصد دارید به آن دست پیدا کنید دارد.

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی

لازم است بدانید برای نقاشی و اتود زنی در کامپیوتر روش‌هایی وجود دارد که برای هرکدام از روش‌ها ابزارهای مخصوص به خود استفاده می‌شود که در این مطلب به شرح آنها خواهیم پرداخت.

قلم نوری یا تبلت یکی از اساسی ترین ابزارها برای طراحی دیجیتال بوده که به بیان دیگر شبیه ساز طراحی روی کاغذ برای کامپیوتر است. با قلم نوری می‌توانید مدل را اتود زده، سایه بزنید و اشکالات را رفع کنید.

مشاهده مقاله راهنمای خرید قلم نوری بدون مانیتور

تبلت مناسب طراحی

یکی از مشکلات افرادی که قصد دنبال کردن این حرفه را دارند، انتخاب تبلت مناسب  طراحی و سازگار با هدفیست که دارند. تبلت‌ها را عموماً بر اساس ابعاد و میزان حساسیت به فشار (Level) که دارند مقایسه می‌کنند در نتیجه هر چه میزان حساسیت به فشار و ابعاد صفحه بزرگتر باشد، قیمت آن بیشتر و صد البته کارایی آن نیز افزایش خواهد یافت.

که ما برای شروع دسته بندی دوم را پیشنهاد می‌کنیم که هم قیمتی مناسب تر داشته و هم از حساسیت قابل قبولی برخوردار هستند.

تبلت طراحی ؛ قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - تبلت مانیتوردار دیجیتال پینتینگ

 دوره رایگان فارسی پیشنهادی: دوره آموزش طراحی اشکال هندسی

حساسیت به فشار تبلت طراحی (Level)

از حساسیت گفتیم، ببینیم این آپشن چیست؟ و چرا به این اندازه روی کار شما تاثیر دارد! حساسیت تبلت طراحی به فشار دست یعنی با افزایش یا کاهش فشار قلم تبلت روی صفحه رنگ آمیزی در نرم افزار کمرنگ و پررنگ‌تر شود. پس هر چه میزان این حساسیت بیشتر باشد نقاشی ساده تر بوده و نتیجه مطلوب‌تر خواهد بود.

حساسیت به زاویه

تعدادی از تبلت‌هایی که در بازار هستند علاوه بر حساسیت بالای خود، به زاویه‌ی قرارگیری قلم روی صفحه نیز حساسیت نشان می‌دهند. یعنی هر قدر قلم را با زاویه ای بیشتر نسبت به صفحه روی آن بکشید روی پروژه‌ی شما تاثیر خواهد گذاشت و کار را به نقاشی بر روی کاغذ بیشتر نزدیک خواهد کرد.

 • تبلت‌هایی با حساسیت به زاویه متوسط ( حدوداً ۵۰۰ حالت فشار ) برای شروع به کار کاملاً مناسب بوده و نیازهای شما را تامین می‌کنند.

نرخ پاسخ گویی RPS

فرض کنید خطی با قلم می کشید با اختلاف زمانی چند دهم ثانیه یر روی مانیتور ظاهر می‌شود این اختلاف زمای هرچند کوچک باعث میشود شما دچار سر درگمی شوید و در کارتان اشتباه کنید پس سرعت بالا نیاز مهمیست بیشترین سرعت 266 rps (نرخ پاسخگویی) میباشد.

طول عمر باتری تبلت طراحی

عمر باتری تبلتی که می‌خرید مسئله دیگری است که باید در نظر بگیرید، مسلماً نمی‌خواهید باتری تبلت، در حال نقاشی کردن بطور ناگهانی تمام شود، پس بسیار مهم است دنبال تبلتی با یک عمر باتری بسیار بالا باشید.

وضوح تصویر (Resolution)

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورها، رزولوشن ( وضوح ) صفحه نمایش است، زیرا شما می‌خواهید آنچه که رسم کرده‌اید با جزئیات کاملاً واضح و روشن نشان داده شود.

قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت طراحی مانیتور دار

ساختار انواع تبلت دیجیتال

تبلت‌های منفعل – Passive Tablets

بیشتر این تبلت‌ها بوسیله شرکت‌های وکوم و Huion تولید می‌شوند و از فناوری القای الکترومغناطیس استفاده می‌کنند که در آن سیم‌های افقی و عمودی تبلت هم بعنوان سیم‌پیچ انتقال دهنده و هم دریافت کننده، عمل می‌کنند. این تبلت‌ها یک سیگنال الکترومغناطیس ایجاد می‌کنند که بوسیله‌ی مدار LC دریافت می‌شود.

طراحی درخت

تبلت‌های فعال – Active Tablets

ظاهر تبلت‌های طراحی فعال متفاوت از سایرین است چون از منبع قدرت الکترونیکی استفاده می‌کنند که یک سیگنال را تولید می‌کند و به تبلت دیجیتال انتقال می‌دهد.

این نوع تبلت طراحی متکی به یک باتری داخلی هستند که باعث ظاهر حجیم‌تر آنها می‌شود. این تبلت‌ها می‌توانند بطور ثابت سیگنال‌های قلم را گوش دهند زیرا آنها نیازی به جایگزینی بین مودهای انتقال و دریافت ندارند.

دوستان شما مقاله 8 پیج اینستاگرام طراحان دیجیتال که باید فالو کنید را مشاهده نمودند.

تبلت‌های نوری – Optical Tablets

تبلت‌های نوری بوسیله یک دوربین دیجیتال کوچک عمل و سپس طرحی را ایجاد می‌کنند که با تصویر موجود بر روی کاغذ هم‌نظیر باشد. موفق‌ترین مثال فناوری است که بوسیله Anoto توسعه داده شد.

تبلت‌های اکوستیک یا صوت شناختی – Acoustic Tablets

اخیراً مدل‌های تبلت اکوستیک به عنوان تبلت‌های مورد توجه توصیف می‌شوند. در این نوع، یک تولید کننده کوچک صدا کار گذاشته شده است و سیگنال اکوستیک بوسیله دو میکروفونی که نزدیک به سطح سیم‌کشی شده قرار دارند، بدست می‌آید. تعدادی از طرح‌های مدرن این نوع تبلت قادر هستند تا موقعیت‌ها را در سه بعد متفاوت بخوانند.

تبلت‌های خازنی – Capacitive Tablets

این تبلت‌ها برای استفاده یک سیگنال خازنی و یا الکترواستاتیک طراحی شده‌اند. طرح‌های Scripte فقط یکی از مثال‌های تبلت‌ با عملکرد قدرتمند است که یک سیگنال الکترواستاتیک را تشخیص می‌دهند.

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی

از یک تبلت طراحی دیجیتال چه می‌خواهید؟

تا اینجا اطلاعات زیادی در مورد یک تبلت طراحی برای شما شرح دادیم و برخی از این خصوصیات بسیار مهم است که برای کار شما مناسب باشد مثل حساسیت فشار، مهم است تبلتی را بخرید که بتواند به فشارها و زوایای مختلف قلم پاسخ دهد.

همچنین ایده خوبی است که دنبال تبلت‌هایی با صفحه نمایش دیجیتالی کامل رنگی باشید تا به شما اجازه دهد چیزی را که ترسیم می‌کنید ببینید بدون آنکه مجبور باشید حتی برای یک ثانیه تعلل کنید. سرعت انتقال اطلاعات از قلم به پردازه سیستم هم بسیار اهمیت دارد هرچه سرعت پایین تر باشد باعث بوجود امدن تاخیر در خط ترسیم شده می‌شود.

ویدیو رایگان ویژه شما : آموزش طراحی کاراکتر حلزون در فتوشاپ

پنج تبلت طراحی برتر

1- تبلت طراحی مانیتوردار وکام Wacom Cintiq DTK1300 13HD

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی سینتیک وکام cintiq 13H

محصولی از برند «وکام» (Wacom) است. این تبلت طراحی برای طراحان، نقاشان دیجیتال ( digital painting )، انیماتورها و کسانی که اهل نقاشی دیجیتال هستند، ساخته‌ شده است.

در سینتیک ( Cintiq 13HD ) از یک نمایشگر 13 اینچی IPS استفاده شده که زاویه‌ی دید بسیار خوبی دارد و می‌تواند تا 178 درجه، رنگ‌ها را با کیفیت اصلی به نمایش بگذارد.

 • ابعاد 11.9 × 235 × 360 میلی‌متر
 • وزن 1100 گرم
 • میزان حساسیت فشار قلم 8192
 • دقت قلم 5080Lpi
 • محدوده فعال 166 × 294 میلی‌متر
 • قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل‌های Windows, Mac
 • 4 کلید قابل شخصی سازی

در قسمت پشتی محصول، پایه‌ای وجود دارد که می‌تواند Cintiq 13HD را در سه زاویه‌ی مختلف نگه دارد. برای هر یک از این زاویه‌ها، باید یکی از تکه‌های پلاستیکی پایه را باز کنید و زیر تبلت گرافیکی قرار دهید.

در قسمت کناری آن ، چند دکمه قرار دارد که می‌‎توان از آنها به عنوان میانبر برای انجام دادن کارهای مختلف استفاده کنید. یک کلید دایره‌ای هم در این قسمت قرار دارد که برای جابجا شدن آسان درون فایل در حال کار از آن استفاده می‌شود. همراه با Cintiq 13 HD یک قلم خوب با مدل Pen Pro ارائه می‌شود.

دوستان شما مقاله بهترین نرم افزارهای نقاشی دیجیتال را مطالعه کردند.

قلم تبلت گرافیکی cintiq 13HD

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی سینتیک wacom

این قلم دارای 2048 سطح از حساسیت به فشار است و می‌تواند روی صفحه‌ی تبلت، عملکرد خیره کننده‌ای را از خود به جای بگذارد. نوک قلم از دقت بسیار زیادی برخوردار است و در پشت آن هم بخشی به عنوان پاک‌کن قرار داده شده است. قسمت پاک‌کن هم قادر است 2048 سطح از فشار را روی صفحه‌ی تبلت پیاده کند. اتصال Cintiq 13HD به کامپیوتر با استفاده از یک کابل برقرار می‌شود. آن سمت از کابل که به تبلت طراحی متصل می‌شود، تنها یک کانکتور دارد و سمت دیگر کابل به 3 کانکتور منتهی می‌شود.

2- تبلت طراحی مانیتوردار 16 اینچ هویون مدل Huion-Kamvas Pro 16

 

مانیتور طراحی هویون 16 اینچ پرو ساخت سال 2019 از بروزترین تبلت های دنیا است.

سایز 16 اینچی این دستگاه بسیار مناسب با کاربری آسان است. کم حجم بودن آن باعث شده مورد پسند طیف وسیعی از طرفداران تبلت های نقاشی دیجیتال قرار بگیرد. با زاویه دید و کاربرد عالی می‌تواند نیازهای طراحان گرافیک را بر طرف کند.

از ویژگی های این مدل نصبت به مدل های پیشین بی نیاز بودن قلم برای شارژ و باتری است.

صفحه نمایش لمینتی نمایشگر Kamvas Pro 16، و شیشه ضد انعکاس از ویژگی های دیگر این تبلت مناسب نقاشی دیجیتال است.

مزیت صفحه نمایش لمینتی در مقایسه با صفحه نمایش سنتی، این است که مکان نما (نشانگر ماوس ) بدون هیچ گونه اختلاف حرکت می کند و طراحی شما بسیار دقیق تر و صاف تر و حرفه ایی ترمی شود. همچنین باعث بهبود کیفیت نوری آن خواهد شد. شیشه ضد انعکاسی نوردهی شدید را به پایین ترین حد ممکن می‌رساند تا تصویر واضح در نور روشن ارائه کند.

ویژگی های تبلت گرافیکی  16 Huion Kamvas Pro

حساسیت فشار 8192 و تشخیص شیب 60 درجه ای را پردازش می کند. با 266 PPS نرخ گزارش بدون تاخیر از سریع ترین ها محسوب می شود .
تبلت KAMVAS Pro 16 دارای 6 کلید اکسپرس میانبر و 1 نوار لمسی برای زوم بوم، تنظیم قلم مو و اسکرول صفحات است.
ضخامت 11 میلیمتر، وزن 1.2 کیلوگرم و ساختار آلیاژ آلومینیوم، این دستگاه سازگار با ویندوز 7 و Mac OS 10.12 یا بالاتر است و نرم افزار های مختلفی را پشتیبانی می‌کند.

قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت طراحی مانیتور دارهویون

مشخصات تبلت گرافیکی مانیتوردار هویون

 • ابعاد 440x280x12.6  میلی متر
 • وزن 1200 گرم
 • میزان حساسیت به فشار 8192 سطح
 • دقت قلم  5080 LPI
 • محدوده فعال 193.59 × 344.16 میلی‌متر
 • نرخ پاسخگویی   200< RPS
 • قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل‌های Windows, Mac
 • حساسیت به زاویه قلم 60 درجه
 • دارای 8 کلید میانبر با قابلیت خصوصی سازی
 • دارای کلید Roller Wheel
 • قلم بدون باطری و بی سیم مدل XPPen P05R
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • حداکثر زاویه دید 178 درجه
 • سطح نمایشگر ضد خش و احتیاجی به محافظ ندارد
 • نمایشگر ضد بازتاب نور است
مقاله پیشنهادی : هنر دیجیتال چیست ؟

3- تبلت گرافیکی آیپد پرو 9.7 اینچ Apple iPad Pro

هوشمندانه‌ترین آیپد تولید شده! این بهترین و کوتاه‌ترین عنوانی است که می‌توان در مورد آیپد پرو جدید شرکت اپل به کار برد.

اپل که خود به‌خوبی می‌دانست محبوب‌ترین اندازه‌ی نمایشگر آیپدها در بین کاربران، 9.7 اینچ است و مدت ‌زمان زیادی است (حدود یک سال و نیم) که کاربران چشم‌انتظار یک تبلت ارتقا یافته و قدرتمند 9.7 اینچی هستند، در اقدامی بسیار هوشمندانه و سنجیده، دست به تولید نسخه‌ی کوچک‌تر آیپد پرو زد.

نام این تبلت گرافیکی جدید اپل تفاوتی با مدل قبلی خود ندارد و برای جدا کردن این دو دستگاه از یکدیگر باید از اندازه‌ی نمایشگر آن‌ها کمک بگیریم. به‌طورکلی باید آیپد پرو 9.7 اینچی را نسخه‌ی کوچک‌تر آیپد پروی 12.9 اینچی بدانیم.

این تبلت تقریبا همان مشخصات سخت‌افزاری نسخه‌ی بزرگ‌تر خود را دارد، با این تفاوت که اپل از دوربین‌های پیشرفته‌تر و حافظه‌ی رم کمتر برای نسخه‌ی کوچک‌تر آیپد پرو استفاده کرده است. بدین ترتیب باید گفت که آیپد پرو 9.7 اینچی درست مانند آیپد پرو 12.9 اینچی با کیبورد قابل جدا شدن و قلم اپل همراه است و از سخت‌افزار قدرتمندتری بهره می‌برد.

Apple iPad Pro ابزار طراحی دیجیتال | ابزار طراحی گرافیک | تبلت طراحی دیجیتال | آموزش طراحی دیجیتال | دیجیتال پینت | دیجیتال پینتینگ | نقاشی دیجیتال | آرت تول | تبلت نقاشی دیجیتال |آموزش نقاشی دیجیتال

اندازه و دقت مانیتور آیپد پرو جدید کاملا مشابه با نمایشگر آیپد ایر 2 است. اما در همین ابتدای کار لازم می‌دانیم که بگوییم این دو تبلت هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و از دو خانواده‌ی متفاوت و با قیمت‌های مختلف هستند. صفحه‌ دیجیتال آیپد پرو 9.7 دارای وضوح تصویر 1536 × 2048 پیکسل است و تراکم پیکسلی 263.9 ppi را ارائه می‌دهد.

آمار و ارقام به‌خوبی نشان می‌دهد که نمایشگر پرو 9.7 برتری محسوسی نسبت به نمایشگر ایر 2 دارد.

نمایشگر پرو 9.7 حدود 25 درصد روشن‌تر از ایر 2 است و نزدیک به 40 درصد انعکاس نور کمتری دارد!

اما ادعای اپل در مورد نمایشگر این تبلت بسیار فراتر و بزرگ‌تر از این حرف‌ها است. اپل مدعی شده نمایشگر آیپد پرو 9.7 کمترین میزان انعکاس نور و بیشتر روشنایی را در بین تمام تبلت‌های بازار را دارد! اما مهم‌ترین پیشرفت نمایشگر پرو 9.7 نسبت به پرو 12.9 داشته، مربوط به فناوری «True Tone display» است. این تکنولوژی می‌تواند دمای رنگ‌ها را به کمک حسگر نور محیط تنظیم کند.

مقاله پیشنهادی : معرفی هنرمندان نقاشی دیجیتال برتر

مشخصات تبلت گرافیکی آیپد پرو 9.7 Apple iPad Pro

 • ابعاد 6.1 × 169.5 × 240 میلی متر
 • وزن 444 گرم
 • قابلیت نصب سیم‌کارت
 • رزولوشن صفحه نمایش 1536 × 2048
 • نمایشگر ضد بازتاب نور است
 • ظرفیت حافظه 128 گیگابایت
 • قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل‌های  Mac

آیپد پرو نخستین تبلت شرکت اپل است که با حافظه‌ی داخلی 256 گیگابایتی عرضه شده‌. پرو 9.7 علاوه بر دو حافظه‌ی داخلی 32 و 128 گیگابایتی، در نسخه‌ی 256 گیگابایتی هم عرضه شده است.

همچنین به لطف ویژگی‌ها جدید Night Shift که اپل در iOS 9.3 برای این تبلت در نظر گرفته، می‌توانید گرمی و سردی رنگ‌ها را به‌صورت دستی تنظیم نمایید.

اما همان طور که گفتیم ازلحاظ سخت‌افزاری پرو 9.7 شباهت‌های زیادی با پرو 12.9 دارد. این تبلت همچون نسخه‌ی بزرگ‌تر خود به پردازنده‌ی اصلی A9X و پردازنده‌ی کمکی M9 مجهز است. اما میزان حافظه‌ی رم آن از آیپد پرو 12.9 کمتر است. پردازنده‌ی دو هسته‌ای این تبلت گرافیکی سرعتی برابر با 2.26 گیگاهرتز دارد و دو گیگابایت حافظه‌ی رم این پردازنده را همراهی می‌کند.

باید گفت که آیپد پرو 9.7 اینچی برترین تبلت 10 اینچی تولیدشده‌ی تاریخ اپل تاکنون است. پرو 9.7 بهترین تبلت برای افرادی است که می‌خواهند کارهای هنری ( طراحی دیجیتال و …) و بهره‌وری خود را در اندازه‌ی نمایشگر مناسب‌تر 9.7 اینچی انجام دهند.

4- تبلت مانیتوردار طراحی پاربلو Coast 16

 

کمپانی پاربلو از جدید ترین و بروز ترین شرکت های پیشگام در ساخت تبلت گرافیکی در جهان است و در رتبه 3 بین برندهای سازنده تبلت مخصوص طراحی یا به طور کل تبلت مناسب برای گرافیست ها  قرار میگیرد.

مانیتور گرافیکی پاربلو مدل Coast 16 یک مانیتور 15.6 اینچی با رزولوشن 1920*1080 پیکسل می باشد و قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز و مک نسخه 10.4 به بالا را دارد.

ویژگی های این مانیتور گرافیگی حساسیت فشار 8192 سطح، رزولوشن 5080Lpi و نرخ پاسخگویی 250 RPS بوده و در انتهای قلم آن یک پاک کن قرار دارد. قلم نوری پاربلو مدل Coast 16 دارای یک کلید میانبر است و نیازی به شارژ و باطری ندارد.

این دستگاه به یک پورت HDMI و USB-C مجهز است و دارای پایه نگهداری با زاویه ثابت 30 درجه می باشد. این محصول یکی از پر فروش ترین تبلت های طراحی است که در ابعاد 440x280x14.5 میلیمتر و وزن 1.2 کیلوگرم تولید شده و میزان ابعاد سطح فعال آن در حدود یک صفحه صفحه سانتیمتر می باشد.

از دیگر ویژگی های آن حساسیت به زاویه 45 درجه در تمام جهات – دارای 8 کلید اکسپرس  با قابلیت خصوصی سازی همچنین دارای 1 عدد Rotary Ring با قابلیت خصوصی سازی میباشد.

تبلت طراحی پاربلو Coast 16

 • ابعاد 14.5 × 280 × 440 میلی‌متر
 • وزن 1200 گرم
 • میزان حساسیت فشار قلم 8192
 • دقت قلم 5080Lpi
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • نرخ پاسخگویی 250 RPS
 • محدوده فعال 117 × 344.16 میلی‌متر
 • سطح فعال  به اندازه برگه A4
 • دارای 8 کلید با قابلیت خصوصی سازی
 • دارای 1 عدد Rotary Ring

5- سینتیک ۱۶ اینچ وکام Wacom Cintiq Full HD

 

وکام برندی آشنا در حوضه هنر دیجیتال است که محصولاتی با کیفیت بالا را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.

این برند از قدیمی ترین برند های فعال تبلت طراحی و قلم نوری در ایران است. در کشور ما این برند یک محصول گران قیمت محسوب می شود. هرچند قیمت این محصول بیشتر بدلیل نام و یدک کشیدن برند وکام بالاست، اما در حقیقت کیفیت سخت افزاری بالاتری نسبت به رقبای خود دارد. در طی چند سال گذشته، رشد هنر دیجیتال و پیدایش رقبای جدی برای واکام که محصولاتی با کیفیت و ارزان تر را در اختیار هنرمندان قرار می دهند، این شرکت تصمیم به ساخت یک محصول ارزان قیمت با کارایی بالا و قابل رقابت با محصولات برند های دیگر گرفت و سینتیک 16 اینچ فول اچ دی را به بازار معرفی کرد.

این محصول از دو برادر خود یعنی CINTIQ PRO 16 UHD و cintiq mobile studio pro 16 (فوق العاده پیش رفته ) پایین رده تر است . واکام با حذف کردن تجهیزات و پایین آورد کیفیت برخی از سخت افزار های نسخه های قبلی این نسخه را که از نظر ظاهری مشابه برادرانش است را به بازار عرضه کرد.

ویژگی های این محصول عبارت اند از : رزولوشن 1080x 1920 فول اچ دی ، زاویه قلم 60 درجه در هر جهت ، دو کلید بر روی قلم و پاک کن در انتهای آن ، لول 8192 حساسیت به فشار ، نرخ پاسخ گویی 250 و.. ریموت و پایه باید جدا تهیه شود که مبلغ قابل توجهیست.

تبلت مانیتوردار طراحی واکام wacom full HD - تبلت طراحی

بر روی بدنه هیچ دکمه میانبری وجود ندارد در کنار آن یا ریموت یا یک کیبورد الزامیست برای سرعت عمل بیشتر در مجموع میتوان در این رده قیمت مورد های بهتری یافت اما اگه طرفدار برند واکام هستید شما را راضی میکند.

مشخصات  Wacom Cintiq Full HD

 • ابعاد 10 × 284 × 421
 • میزان حساسیت فشار قلم 8192
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • زاویه قلم 60 درجه
 • نرخ پاسخ گویی 250
 • دقت قلم 5080Lpi

فروشگاه های اینترنتی خرید قلم نوری

توجه : قبل از سفارش خرید قلم نوری از هر یک از سایت های زیر از معتبر بودن اینماد آن اطمینان حاصل فرمایید.

جدول مقایسه ای 5 تبلت طراحی

  Wacom Cintiq 13HD Huion-Kamvas Pro 16 Parblo Coast16 Wacom Cintiq Full HD apple ipad pro 9.7 inch
ابعاد (میلیمتر) 11.9 × 235 × 360 12.6 × 280 × 440 14.5 × 280 × 440 421 × 284 × 10 6.1 × 169.5 × 240
Lpi 5080 LPI 5080 LPI 5080 LPI 5080 LPI -
RPS -- >200 250 250 -
Level 2048 8192 8192 8192 -
تعداد کلیدهای صفحه 4 6 8 ندارد -
پشتیبانی سیستم عامل‌ها Windows, Mac Windows, Mac Windows, Mac Windows, Mac Mac
ابعاد سطح فعال (میلیمتر) 344 × 193 344 × 193 344 × 193 344 × 193 -
4 نظرات
 1. آرش می گوید

  با سلام مجدد
  خیلی متشکرم از پاسخگویی شما
  شما کدوم مارک رو برای کارهای نرم افزاری و ساخت انیمیشن معرفی میکنین؟ و قیمتش حدودا چند هست؟

 2. آرش می گوید

  خیلی متشکرم از پاسخگویی شما
  شما کدوم مارک رو برای کارهای نرم افزاری و ساخت انیمیشن معرفی میکنین؟ و قیمتش حدودا چند هست؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام آرش جان
   هر تبلت طراحی بگیرید مناسب این کار هست – قیمت حدودی از 8 تومن به بالا هست، یه مدل خوب اگه بخواین بگیرید که قیمت مناسب و خوب باشه قلم نوری وکام مدل DTK1300 Cintiq 13HD هست. توجه داشته باشید برای تبلت طراحی هم نیار به لپتاب و یا کامپیوتر دارید. اگر میتونید بیشتر هزینه کنید مدل اینچ بالاتر بگیرید مثل 22 اینچ

 3. لوازم ديجيتال می گوید

  سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگر از سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.