10 نکته خرید تبلت طراحی [ تبلت گرافیکی] ارزان نقاشی دیجیتال

امروزه ابزارهای گرافیکی باعث پیشرفت چشمگیری در هنر شده است. یک تبلت طراحی ساده و یک سیستم معمولی می‌توان جایگزین هزاران ابزار نقاشی باشد و در زمان و هزینه‌های شما بسیار صرفه جویی می‌شود. همچنین بسیاری از آسیب‌ها به طبیعت همانند قطع درختان برای تولید کاغذ را کم می‌کند.

شما می‌توانید تجربه ایی عالی را با ابزارهای دیجیتال به‌دست آورید و از امکاناتی بی‌نظیر بهرمند شوید.

تبلت طراحی مناسب طراحان دیجیتال

اگر شما به تازگی به جمع طراحان گرافیک پیوسته اید یا قصد دارید به زودی یک طراح گرافیک ماهر شوید، باید یک سری ابزار کار برای خود فراهم کنید.

شما لازم نیست که ضرورتا آخرین مدل از سخت افزارها (تبلت طراحی و … )و آخرین نسخه از نرم افزارها را در اختیار داشته باشید، چرا که برای تبدیل شدن به یک طراح موفق داشتن خلاقیت و ایده های نو به مراتب مهم‎تر از در اختیار داشتن آخرین مدل از تجهيزات است.

اما انتخاب ابزارِ کار مناسب نیز به اجرایی شدن ایده‎های شما کمک می‎کند.

 • انتخاب تجهیزات بستگی زیادی به سبک تکنیک و مهارت شما و خروجی نهایی که قصد دارید به آن دست پیدا کنید دارد.

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی

لازم است بدانید برای نقاشی و اتود زنی در کامپیوتر روش‌هایی وجود دارد که برای هرکدام از روش‌ها ابزارهای مخصوص به خود استفاده می‌شود که در این مطلب به شرح آنها خواهیم پرداخت.

قلم نوری یا تبلت یکی از اساسی ترین ابزارها برای طراحی دیجیتال بوده که به بیان دیگر شبیه ساز طراحی روی کاغذ برای کامپیوتر است. با قلم نوری می‌توانید مدل را اتود زده، سایه بزنید و اشکالات را رفع کنید.

تبلت مناسب طراحی

یکی از مشکلات افرادی که قصد دنبال کردن این حرفه را دارند، انتخاب تبلت مناسب  طراحی و سازگار با هدفیست که دارند. تبلت‌ها را عموماً بر اساس ابعاد و میزان حساسیت به فشار (Level) که دارند مقایسه می‌کنند در نتیجه هر چه میزان حساسیت به فشار و ابعاد صفحه بزرگتر باشد، قیمت آن بیشتر و صد البته کارایی آن نیز افزایش خواهد یافت.

که ما برای شروع دسته بندی دوم را پیشنهاد می‌کنیم که هم قیمتی مناسب تر داشته و هم از حساسیت قابل قبولی برخوردار هستند.

تبلت طراحی ؛ قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - تبلت مانیتوردار دیجیتال پینتینگ

حساسیت به فشار تبلت طراحی (Level)

از حساسیت گفتیم، ببینیم این آپشن چیست؟ و چرا به این اندازه روی کار شما تاثیر دارد! حساسیت تبلت طراحی به فشار دست یعنی با افزایش یا کاهش فشار قلم تبلت روی صفحه رنگ آمیزی در نرم افزار کمرنگ و پررنگ‌تر شود. پس هر چه میزان این حساسیت بیشتر باشد نقاشی ساده تر بوده و نتیجه مطلوب‌تر خواهد بود.

دوره پرش و پرواز

نرخ پاسخ گویی RPS

فرض کنید خطی با قلم می کشید با اختلاف زمانی چند دهم ثانیه یر روی مانیتور ظاهر می‌شود این اختلاف زمای هرچند کوچک باعث میشود شما دچار سر درگمی شوید و در کارتان اشتباه کنید پس سرعت بالا نیاز مهمیست بیشترین سرعت 266 rps (نرخ پاسخگویی) میباشد.

طول عمر باتری تبلت طراحی

عمر باتری تبلتی که می‌خرید مسئله دیگری است که باید در نظر بگیرید، مسلماً نمی‌خواهید باتری تبلت، در حال نقاشی کردن بطور ناگهانی تمام شود، پس بسیار مهم است دنبال تبلتی با یک عمر باتری بسیار بالا باشید.

وضوح تصویر (Resolution)

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورها، رزولوشن ( وضوح ) صفحه نمایش است، زیرا شما می‌خواهید آنچه که رسم کرده‌اید با جزئیات کاملاً واضح و روشن نشان داده شود.

قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت طراحی مانیتور دار

ساختار انواع تبلت دیجیتال

تبلت‌های منفعل – Passive Tablets

بیشتر این تبلت‌ها بوسیله شرکت‌های وکوم و Huion تولید می‌شوند و از فناوری القای الکترومغناطیس استفاده می‌کنند که در آن سیم‌های افقی و عمودی تبلت هم بعنوان سیم‌پیچ انتقال دهنده و هم دریافت کننده، عمل می‌کنند. این تبلت‌ها یک سیگنال الکترومغناطیس ایجاد می‌کنند که بوسیله‌ی مدار LC دریافت می‌شود.

تبلت‌های فعال – Active Tablets

ظاهر تبلت‌های طراحی فعال متفاوت از سایرین است چون از منبع قدرت الکترونیکی استفاده می‌کنند که یک سیگنال را تولید می‌کند و به تبلت دیجیتال انتقال می‌دهد.

این نوع تبلت طراحی متکی به یک باتری داخلی هستند که باعث ظاهر حجیم‌تر آنها می‌شود. این تبلت‌ها می‌توانند بطور ثابت سیگنال‌های قلم را گوش دهند زیرا آنها نیازی به جایگزینی بین مودهای انتقال و دریافت ندارند.

تبلت‌های نوری – Optical Tablets

تبلت‌های نوری بوسیله یک دوربین دیجیتال کوچک عمل و سپس طرحی را ایجاد می‌کنند که با تصویر موجود بر روی کاغذ هم‌نظیر باشد. موفق‌ترین مثال فناوری است که بوسیله Anoto توسعه داده شد.

تبلت‌های اکوستیک یا صوت شناختی – Acoustic Tablets

اخیراً مدل‌های تبلت اکوستیک به عنوان تبلت‌های مورد توجه توصیف می‌شوند. در این نوع، یک تولید کننده کوچک صدا کار گذاشته شده است و سیگنال اکوستیک بوسیله دو میکروفونی که نزدیک به سطح سیم‌کشی شده قرار دارند، بدست می‌آید. تعدادی از طرح‌های مدرن این نوع تبلت قادر هستند تا موقعیت‌ها را در سه بعد متفاوت بخوانند.

تبلت‌های خازنی – Capacitive Tablets

این تبلت‌ها برای استفاده یک سیگنال خازنی و یا الکترواستاتیک طراحی شده‌اند. طرح‌های Scripte فقط یکی از مثال‌های تبلت‌ با عملکرد قدرتمند است که یک سیگنال الکترواستاتیک را تشخیص می‌دهند.

تبلت طراحی قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت گرافیکی

از یک تبلت طراحی دیجیتال چه می‌خواهید؟

تا اینجا اطلاعات زیادی در مورد یک تبلت طراحی برای شما شرح دادیم و برخی از این خصوصیات بسیار مهم است که برای کار شما مناسب باشد مثل حساسیت فشار، مهم است تبلتی را بخرید که بتواند به فشارها و زوایای مختلف قلم پاسخ دهد.

همچنین ایده خوبی است که دنبال تبلت‌هایی با صفحه نمایش دیجیتالی کامل رنگی باشید تا به شما اجازه دهد چیزی را که ترسیم می‌کنید ببینید بدون آنکه مجبور باشید حتی برای یک ثانیه تعلل کنید. سرعت انتقال اطلاعات از قلم به پردازه سیستم هم بسیار اهمیت دارد هرچه سرعت پایین تر باشد باعث بوجود امدن تاخیر در خط ترسیم شده می‌شود.

پنج تبلت طراحی برتر

5- سینتیک ۱۶ اینچ وکام Wacom Cintiq Full HD

 

وکام برندی آشنا در حوضه هنر دیجیتال است که محصولاتی با کیفیت بالا را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.

این برند از قدیمی ترین برند های فعال تبلت طراحی و قلم نوری در ایران است. در کشور ما این برند یک محصول گران قیمت محسوب می شود. هرچند قیمت این محصول بیشتر بدلیل نام و یدک کشیدن برند وکام بالاست، اما در حقیقت کیفیت سخت افزاری بالاتری نسبت به رقبای خود دارد. در طی چند سال گذشته، رشد هنر دیجیتال و پیدایش رقبای جدی برای واکام که محصولاتی با کیفیت و ارزان تر را در اختیار هنرمندان قرار می دهند، این شرکت تصمیم به ساخت یک محصول ارزان قیمت با کارایی بالا و قابل رقابت با محصولات برند های دیگر گرفت و سینتیک 16 اینچ فول اچ دی را به بازار معرفی کرد.

این محصول از دو برادر خود یعنی CINTIQ PRO 16 UHD و cintiq mobile studio pro 16 (فوق العاده پیش رفته ) پایین رده تر است . واکام با حذف کردن تجهیزات و پایین آورد کیفیت برخی از سخت افزار های نسخه های قبلی این نسخه را که از نظر ظاهری مشابه برادرانش است را به بازار عرضه کرد.

ویژگی های این محصول عبارت اند از : رزولوشن 1080x 1920 فول اچ دی ، زاویه قلم 60 درجه در هر جهت ، دو کلید بر روی قلم و پاک کن در انتهای آن ، لول 8192 حساسیت به فشار ، نرخ پاسخ گویی 250 و.. ریموت و پایه باید جدا تهیه شود که مبلغ قابل توجهیست.

مانیتور طراحی سینتیک 16بر روی بدنه هیچ دکمه میانبری وجود ندارد در کنار آن یا ریموت یا یک کیبورد الزامیست برای سرعت عمل بیشتر در مجموع میتوان در این رده قیمت مورد های بهتری یافت اما اگه طرفدار برند واکام هستید شما را راضی میکند.

مشخصات  Wacom Cintiq Full HD

 • ابعاد 10 × 284 × 421
 • میزان حساسیت فشار قلم 8192
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • زاویه قلم 60 درجه
 • نرخ پاسخ گویی 250
 • دقت قلم 5080Lpi

 

2- تبلت طراحی مانیتوردار 16 اینچ هویون مدل Huion-Kamvas Pro 16

 

مانیتور طراحی هویون 16 اینچ پرو ساخت سال 2019 از بروزترین تبلت های دنیا است.

سایز 16 اینچی این دستگاه بسیار مناسب با کاربری آسان است. کم حجم بودن آن باعث شده مورد پسند طیف وسیعی از طرفداران تبلت های نقاشی دیجیتال قرار بگیرد. با زاویه دید و کاربرد عالی می‌تواند نیازهای طراحان گرافیک را بر طرف کند.

از ویژگی های این مدل نصبت به مدل های پیشین بی نیاز بودن قلم برای شارژ و باتری است.

صفحه نمایش لمینتی نمایشگر Kamvas Pro 16، و شیشه ضد انعکاس از ویژگی های دیگر این تبلت مناسب آموزش نقاشی دیجیتال است.

مزیت صفحه نمایش لمینتی در مقایسه با صفحه نمایش سنتی، این است که مکان نما (نشانگر ماوس ) بدون هیچ گونه اختلاف حرکت می کند و طراحی شما بسیار دقیق تر و صاف تر و حرفه ایی ترمی شود. همچنین باعث بهبود کیفیت نوری آن خواهد شد. شیشه ضد انعکاسی نوردهی شدید را به پایین ترین حد ممکن می‌رساند تا تصویر واضح در نور روشن ارائه کند.

ویژگی های تبلت گرافیکی  16 Huion Kamvas Pro

حساسیت فشار 8192 و تشخیص شیب 60 درجه ای را پردازش می کند. با 266 PPS نرخ گزارش بدون تاخیر از سریع ترین ها محسوب می شود .
تبلت KAMVAS Pro 16 دارای 6 کلید اکسپرس میانبر و 1 نوار لمسی برای زوم بوم، تنظیم قلم مو و اسکرول صفحات است.
ضخامت 11 میلیمتر، وزن 1.2 کیلوگرم و ساختار آلیاژ آلومینیوم، این دستگاه سازگار با ویندوز 7 و Mac OS 10.12 یا بالاتر است و نرم افزار های مختلفی را پشتیبانی می‌کند.

قبل از خرید تبلت نقاشی دیجیتال این نکات را بخوانید - خرید تبلت طراحی مانیتور دارهویون

مشخصات تبلت گرافیکی مانیتوردار هویون

 • ابعاد 440x280x12.6  میلی متر
 • وزن 1200 گرم
 • میزان حساسیت به فشار 8192 سطح
 • دقت قلم  5080 LPI
 • محدوده فعال 193.59 × 344.16 میلی‌متر
 • نرخ پاسخگویی   200< RPS
 • قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل‌های Windows, Mac
 • حساسیت به زاویه قلم 60 درجه
 • دارای 8 کلید میانبر با قابلیت خصوصی سازی
 • دارای کلید Roller Wheel
 • قلم بدون باطری و بی سیم مدل XPPen P05R
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • حداکثر زاویه دید 178 درجه
 • سطح نمایشگر ضد خش و احتیاجی به محافظ ندارد
 • نمایشگر ضد بازتاب نور است

4- تبلت مانیتوردار طراحی پاربلو Coast 16

 

کمپانی پاربلو از جدید ترین و بروز ترین شرکت های پیشگام در ساخت تبلت گرافیکی در جهان است و در رتبه 3 بین برندهای سازنده تبلت مخصوص طراحی یا به طور کل تبلت مناسب برای گرافیست ها  قرار میگیرد.

مانیتور گرافیکی پاربلو مدل Coast 16 یک مانیتور 15.6 اینچی با رزولوشن 1920*1080 پیکسل می باشد و قابلیت پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف مانند ویندوز و مک نسخه 10.4 به بالا را دارد.

ویژگی های این مانیتور گرافیگی حساسیت فشار 8192 سطح، رزولوشن 5080Lpi و نرخ پاسخگویی 250 RPS بوده و در انتهای قلم آن یک پاک کن قرار دارد. قلم نوری پاربلو مدل Coast 16 دارای یک کلید میانبر است و نیازی به شارژ و باطری ندارد.

این دستگاه به یک پورت HDMI و USB-C مجهز است و دارای پایه نگهداری با زاویه ثابت 30 درجه می باشد. این محصول یکی از پر فروش ترین تبلت های طراحی است که در ابعاد 440x280x14.5 میلیمتر و وزن 1.2 کیلوگرم تولید شده و میزان ابعاد سطح فعال آن در حدود یک صفحه صفحه سانتیمتر می باشد.

از دیگر ویژگی های آن حساسیت به زاویه 45 درجه در تمام جهات – دارای 8 کلید اکسپرس  با قابلیت خصوصی سازی همچنین دارای 1 عدد Rotary Ring با قابلیت خصوصی سازی میباشد.

تبلت طراحی پاربلو Coast 16

 • ابعاد 14.5 × 280 × 440 میلی‌متر
 • وزن 1200 گرم
 • میزان حساسیت فشار قلم 8192
 • دقت قلم 5080Lpi
 • رزولوشن صفحه نمایش 1920×1080
 • نرخ پاسخگویی 250 RPS
 • محدوده فعال 117 × 344.16 میلی‌متر
 • سطح فعال  به اندازه برگه A4
 • دارای 8 کلید با قابلیت خصوصی سازی
 • دارای 1 عدد Rotary Ring

فروشگاه های اینترنتی خرید قلم نوری

1- لیماک

2-سامان کام

3- دیجیکالا

جدول مقایسه ا ی

Wacom Cintiq 13HD Huion-Kamvas Pro 16 Parblo Coast16 Wacom Cintiq Full HD
ابعاد (میلیمتر) 11.9 × 235 × 360 12.6 × 280 × 440 14.5 × 280 × 440 421 × 284 × 10
Lpi 5080 LPI 5080 LPI 5080 LPI 5080 LPI
RPS >200 250 250
Level 2048 8192 8192 8192
تعداد کلیدهای صفحه 4 6 8 ندارد
پشتیبانی سیستم عامل‌ها Windows, Mac Windows, Mac Windows, Mac Windows, Mac
ابعاد سطح فعال (میلیمتر) 344 × 193 344 × 193 344 × 193 344 × 193
4.6/5 - (13 امتیاز)
50 نظرات
 1. kasra ab می گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میشه مارک یه قلم نوری مانیتور دار که حدودا تا 2-3 میلیون هست رو بگید من برای کلاس و مدرسه و همینطور طراحی دیجیتال میخوام
  و یه راهنمایی کنید که قلم نوری بدون مانیتور خوبه یا با مانیتور؟ ممنون میشم جوابمو بدید 🙂

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   قلم نوری مانیتور دار بالای 15 16 تومنه
   ولی بدون مانیتور از 2.5 هست مثل parbelo a610 pro و xp pen deco 01 v2

   بدون مانیتور هم خوبه کم کم عادت میکنی ، ما خودمون بدون مانیتور استفاده میکنیم
   موفق باشی

 2. امیر می گوید

  باسلام لطفا راهنمایی بفرمایید ی تبلت زیر 2میلیون چی خوبه بگیرم

 3. ثنا می گوید

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم اینکه برای هر جور تبلت طراحی نیاز به وصل کردن به کامپیوتر یا لپ تاب هست؟ یعنی نمیشه بدون نیاز به کامپیوتر کار کنیم چون من نه لپ تاپ دارم نه کامپیوتر پس چه جوری میتونم کار کنم؟
  و اینکه فرق قلم نوری مانیتوردار و بدون مانیتور چیست؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام ثنا جان
   بله همه قلم های نوری چه مانیتور دار و چه بدون مانیتور نیاز به کامپیوتر یا لپتاپ دارن
   و فقط ایپد و یا یه مدل مانیتور طراحی به نام موبایل استدیو به کامپیوتر نیاز نداره که البته قیمت بالایی دارن و خرید سیستم بصرفه تره

   در مورد قلم نوری بدون مانیتور باید بگم مثل ماوس که روی سطح میز حرکت میدی و اشاره گر روی مانیتور کامپیوتر میبینی دقیقا مثل همونه فقط قلم نوری فشار دست و زاویه دست هم منتقل میکنه و مثل مداد توی دست میگیری

   اما قلم نوری مانیتور دار مثل گوشی و قلم گوشی میمونه که میتونی طرح رو زیر دستت ببینی

   اگه سوالی داری لطفا بپرس تا بیشتر توضیح بدم
   موفق باشی

 4. حسام الدین بیات می گوید

  سلام ….
  آیپد ایر بهتره یا پرو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. you movies می گوید

  سایت شما عالی هستش
  امیدوارم موفق باشید

 6. سینا می گوید

  سلام ?
  من نیاز به یه تبلت طراحی مانیتوردار دارم برای کارای انیمیشن سازی و همچنین کارای طراحی سایت،برنامه نویس وب و اندروید و بازی ساز هستم.
  میخواستم ازتون بپرسم خرید xp pen artist pro 12 برای کارهای من به نظرتون خوبه به درد میخوره؟ چون اختلاف قیمت این مدل با نسخه ۱۵.۶ اینچیش تقریبا ۵ میلیونه که مبلغ زیادیه.با قلم های بدون مانیتور هم اصلا راحت نیستم حتما مانیتور دار میخوام.
  استفاده های منم فتوشاپ و ایلاستریتور و بلندر هست

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام سینا جان
   این مدل 12 خوب هست اما یه کاری بهتون میگم انجام بدید . اندازه سطح فعال (همون فضایی هست که قابل طراحی هست)ببینید چند هست (اندازه کل تبلت طراحی نه) و یه کاغذ به همون اندازه بگیرید و ببنید برای طراحی روی اون راحت هستید .
   از نظر ما برای طراحی مخصوصا کارهای حرفه ای که در آینده نیاز هست بهتره مقداری بزرگتر بگیرید. اما اینطور هم نیست که 12 کارتون راه نندازه . میتونید از همین هم استفاده کنید.
   لطفا سوالی دارید بپرسید
   با احترام

 7. صحرا می گوید

  خیلی متشکرم از سایت خوبتون و پاسخ سریعتون .

 8. صحرا می گوید

  مرسی از پاسختون‌
  نه لزوما مانیتور دار نبود هم مهم نیست. کار کردن با بدون مانیتور خیلی سختتره و نمیشه حرفه ای کار کرد؟
  مهم برام حساسیت قلم و کیفیت نهاییه .
  ممنون میشم بگین شما پیشنهادتون چی هست؟ من گیج شدم واقعا ‌‌‌‌
  اگه ویدیو نقاشی با بدون مانیتور در سایتتون هست میشه لینکشو بدین لطفا

  1. آرت‌تول می گوید

   خواهش میکنم
   نه خیلی سخت نیست تمام آموزش های ما با قلم نوری بدون مانیتور ضبط شده
   مثل این دوره رایگان که میتونید دانلود کنید
   https://arttool.ir/character-norooz/
   این دوره با قلم نوری xp pen deco pro کشیده شده که قیمت خوب و مشخصات و فشار قلم عالی داره و قیمت حدود 4 تومن هست. بهترین مدله xp pen هست.
   لینک زیر راهنمای خرید قلم نوری ببینید.
   https://arttool.ir/best-light-pen-digital-painting/

 9. صحرا می گوید

  سلام خسته نباشید. برای نقاشی دیجیتال و طراحی کاراکتر برای موشن دیزاین و .. ولی با بودجه کم چه پیشنهادی دارین؟ (بین ۵تا۱۰تومن نهایتا) ولی تاجایی که میشه تو این قیمت حرفه ای باشه و بشه چند سال باهاش کار کرد.?
  یک سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه مدل سازی با zbrush رو میشه با این قلم ها انجام داد؟
  اگه پاسخ بدین خیلی ممنون میشم ??

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   این مبلغ که گفتید برای قلم نوری مانیتور دار گفتید ؟

   بله قلم نورری کلا یه ابزار هست و با همه نرم افزار ها قابل استفاده هست.

 10. سپهر می گوید

  رنج قیمت تا ۵تومن اوکیم چه مارکی خوبه میتونم تهیه کنم

  1. آرت‌تول می گوید

   این قیمت خیلی خوبه
   xp pen deco pro M اگه مانیتورت از 16 اینج کوچیکتره مدل s (اسمال) بگیر .
   ما همین مدل استفاده میکنیم. خوبه

 11. Roxi می گوید

  سلام من یه هنرجوی دهم گرافیک هستم می خواستم از تون به پرسم چه نوع تبلت گرافیکی برای من مناسب که به تونم برای الان هم برای هم برای دانشگاه ازش استفاده کنم و نخوام عوضش کنم بعد از چند سال
  هم نوع مانتور دارش رو بهم معرفی کنید هم سادش رو
  و آیا کدوم مدل بهتر هست برای من

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   در ابتدا توجه داشته باشین هم تبلت و هم صفحه دیجیتال هر دو به لپتاپ یا کامپیوتر نیاز دارن
   مدل تبلت تا 16 اینج برند هویون یا xp pen و wacom فرقی نداره و میتونید با قیمت مناسب پیدا کنید.
   از 16 اینچ کوچیکتر توصیه نمیشه بعدا در پروژه های بزرگتر براتون سخت میشه
   از 16 اینچ بزرگتر حتما برند wacom بگیرید و برند های دیگه احتمال پیکسب سوخته و … زیاده

   قلم های نوری معمولی بستگی به بودجتون داره ولی چون میخواین چند سال بمونه و دانشگاه برید مدل قیمت مناسب xp pen deco pro m و مدل وکوم اینتوس پرو که قیمت دو برابر داره مدل های خوبی هستن . دقت داشته باشین مدل وکو با فشار قلم های پایین هم داره که نباید بگیرید . مدل های با فشار قلم بیشتر از 8000 مناسبه.
   برای شروع کار میتونید با معمولی شروع کنید و در ادامه که هزینه هاتون تونستید دربیارید یه مدل مانیتوردار بگیرید
   سوالی داشتید لطفا بپرسید
   موفق باشید

 12. سپهر می گوید

  سلام من تازه میخوام شروع کنم به یاد گرفتن نقاشی دیجیتال فعلا دارم با گوشی کار میکنم میخواستم بدونم چه جور قلم نوری مناسبه بخرم و اینکه فقط قلم نوری و‌لب تاب کار سازه یا حتما باید تبلت باشه؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام سپهر عزیر
   یه قلم نوری معمولی براتون کافی هست. بستگی داره چه مقدار میتونید هزینه کنید. مدل متوسط که مناسب نقاشی دیجیتال هست xp pen deco 1 v2 هست. که ما کار میکنیم و مناسب هست. اگه رنج قیمت بهم بگید بهتر میتونم راهنماییتون کنم.
   بله قلم نوری و لپتاپ کافیه

 13. نیایش می گوید

  سلام.برند وکام و هویون که معرفی کردید صرفا فقط مثل قلم نوری عمل میکنند؟یعنی نرم افزار های مختلف مثل تلگرام نمیشه روشون نصب کرد؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   یعنی چی؟
   هیچکدوم از این برند ها سیستم عامل ندارن و باید به کاگپیوتر یا لپ تاپ وصل بشن

 14. آریانفر می گوید

  سلام خسته نباشد
  من می خوام برای دختر یازده ساله ام که می خواد نقاشی دیجیتال رو یاد بگیره و انجام بده، قلم نوری وکام اینتوئس 3 بخرم، به نظرتون خوبه؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقت بخیر
   الان میتونید برای دخترتون قلم نوری xp prn deco 1v2 بگیرید هم بزرگتر هست هم ارزون تر حدود 1900، ما هم استفاده کردیم برای دیجیتال مناسب هست

 15. امید می گوید

  سلام برای نقاشی دیجیتال به نظر شما سرفیس بگیرم (رم 8- core i5) که کارای دیگه هم بتونم انجام بدم یا قلم نوری بگیرم وصل کنم به لپ تاپی که الان دارم؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام امید جان
   قطعا تبلت طراحی و یا قلم نوری خیلی بهتره
   pen tablet یا pen display با هم فرق دارن . میتونی قلم نوری بدون مانیتور بگیری و یا قلم نوری مانیتور دار .
   سوالی داری لطفا بپرس

 16. elmira می گوید

  سلام میخواستم بپرسم از بین این ایپد ها کدومش مناسب برای طراحی دیجیتال هست از همه لحاظ قیمت هم نهایت ۱۵

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   حقیقتا با ایپد کار نکردیم که بتونم بهتون توصیه خوبی کنم
   تبلت های طراحی 16 اینچ برند XP PEN و هویون مناسب و عالی هستن

 17. امین اسدی اصل می گوید

  يعني به جاي تبلت طراحي ميشه از آيپد استفاده كرد و اينكه كدوم بهتره تو نمونه كار (بدون در نظر گرفتن قيمت)

  1. آرت‌تول می گوید

   حقیقتا من با ایپد کار نکردم ولی برای اطمینان هنرمندای حرفه ای دیجیتال بببین از چی استفاده میکنن آیا اونی که ایپد داره پروژه های تخصصی میگیره و …

 18. امین اسدی اصل می گوید

  و یا مقایسه ی تبلت هایی مثل آیپد پرو یا سامسونگ با تبلت های دارای نمایشگر

  1. آرت‌تول می گوید

   نه این تبلت ها تخصصی نیستن
   ایپد خوبه باز

 19. امین اسدی اصل می گوید

  منظورم اینکه اگه یک لپتاپ با صفحه نمایش لمسی به همراه قلم نوری(قلم معمولی برای لپتاپ نه قلم نوری بدون مانیتور و دارای صفحه مخصوص) بخرم از خرید تبلت طراحی (چه با مانیتور و چه بدون مانیتور) بی نیاز میشم یا اینکه کیفیت کار با تبلت طراحی بیشتره؟؟؟

  1. آرت‌تول می گوید

   برای کار حرفه ای قطعا نیاز به تبلت طراحی با حساسیت بالا و فشار قلم خوب نیاز پیدا میکنی

 20. امین اسدی اصل می گوید

  سلام به نظر شما یک لپتاپ با صفحه نمایش لمسی و قلمش برای طراحی بهتره یا یک تبلت طراحی مانیتور دار چون قیمتشون تقریبا یکی هستش (بیشتر از لحاظ کیفیت کار میگم نه امکاناتی که لپ تاپ داره )
  راستش من یه دستکاپ قوی دارم پس اگه لپ تاپ هم نخرم میتونم با تبلت طراحی کارکنم
  ممنون میشم اگه بگید

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام امین جان
   قطعا تبلت طراحی
   اگه میخوای تخصصی و حرفه ای کار کنی تبلت طراحی بگیر

 21. ابوالفضل حق دوست می گوید

  با سلام
  آیا می توان از تبلت سامسونک Tab A with S pen استفاده کنیم؟ یا باید قلم نوری تهیه کرد؟

  1. آرت‌تول می گوید

   ابوالفضل جان برای استفاده از فتوشاپ و کار حرفه ای نیاز به کامپیوتر یا لپتاپ و قلم نوری دارید

 22. مهتی می گوید

  اگه تبلت طراحی بخرم چی بازم نیاز ب سیستم فرض کنید مدل wacom cihtiq 16 رو خریداری کنم بازم نیاز ب کامپیوتر دارم

  1. آرت‌تول می گوید

   بله دقیقا نیاز دارید اگر بخواید با فتوشاپ یا ایلستریتور و به طور کل هر نرم افزار ویندوزی که بخواید کار کنید نیاز به اتصال به کامپیوتر دارید.
   سیستم عامل تبلت ها اندروید هستن و فقط نرم افزار های اندروید پشتیبانی میکنن
   موفق باشید.

 23. مهتی می گوید

  سلام دوست عزیز وقت بخیر
  من اگه قلم نوری مانیتور دار خریداری کنم بازم هم نیاز کامپیوتر یا لب تاب دارم واسه کار طراحی .؟؟؟
  ایا مدلی وجود داره ک دیگه نیاز ب کامپوتر و لب تاب نداشته باشه و خودت تبلت طراحی تمام کارها رو انجام بده

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام بله اگه قلم نوری بگیرید در هر طورت نیاز به کامپیوتر هست حتی اونایی که سیستم عامل دارن اندروید هستن و برای کار با فتوشاپ نیاز به اتصال به کامپیوتر دارن.
   ipad هم به سیستم نیازی نداره ولی نرم افزارش procreate هست و خرید دلاری برای این نرم افزار نیار هست

 24. فائزه می گوید

  سلام ببخشید قلم نوری همون تبلته ؟ من نفهمیدم؟
  میشه یه قلم گرفت و با یه تبلت عادی یا مثلا لپ تاپ تصویر سازی دیجیتال کرد؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام فائزه جان
   قلم نوری دو مدل داریم
   1- قلم نوری بدون مانیتور
   2- قلم نوری مانیتور دار

   قلم نوری بدون مانیتور یه ابزاره که دوتا چیز همراه داره یک قلم که به عنوان مداد هست و یک صفحه دیجیتال که مثل کاغذ هست و به کامپیوتر متصل میشه
   بله قلم باید به لپتاپ وصل کنید
   ویدیو های داخل این صفحه که در مورد قلم نوری بدون مانیتور هست ، ببینید
   https://arttool.ir/best-light-pen-digital-painting/

 25. مرضیه می گوید

  سلام وقت بخیر، با 5_6تومن کدوم مارک ومدل قلم و تبلت برای انیمیشن سازی و طراحی و چهره پردازی مناسبه؟
  لطفا سریع جواب بدید تا قدرت خرید ما از اینم کمتر نشده

  1. آرت‌تول می گوید

   با سلام و احترام مرضه جان
   با این مبلغ میتونید قلم نوری بدون مانیتور تهیه کنید
   لطفا این مقاله مطالعه بفرمایید.
   https://arttool.ir/best-light-pen-digital-painting/

 26. آرش می گوید

  با سلام مجدد
  خیلی متشکرم از پاسخگویی شما
  شما کدوم مارک رو برای کارهای نرم افزاری و ساخت انیمیشن معرفی میکنین؟ و قیمتش حدودا چند هست؟

 27. آرش می گوید

  خیلی متشکرم از پاسخگویی شما
  شما کدوم مارک رو برای کارهای نرم افزاری و ساخت انیمیشن معرفی میکنین؟ و قیمتش حدودا چند هست؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام آرش جان
   هر تبلت طراحی بگیرید مناسب این کار هست – قیمت حدودی از 8 تومن به بالا هست، یه مدل خوب اگه بخواین بگیرید که قیمت مناسب و خوب باشه قلم نوری وکام مدل DTK1300 Cintiq 13HD هست. توجه داشته باشید برای تبلت طراحی هم نیار به لپتاب و یا کامپیوتر دارید. اگر میتونید بیشتر هزینه کنید مدل اینچ بالاتر بگیرید مثل 22 اینچ

 28. لوازم ديجيتال می گوید

  سلام سایت زیبا و قشنگی دارین ممنون میشم اگر از سایت من هم دیدن فرمایید و نظر دهید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.