طراحی کاراکتر کارتونی

شما می‌توانید ویدیو کامل آموزش طراحی کاراکتر را به صورت آنلاین از پخش کننده بالا مشاهده نمایید و همچنین از طریق دکمه زیر دانلود فرمایید.

زبان آموزش
انگلیسی

سطح
متوسط

حجم ویدیو
16.5 مگابایت

زمان آموزش
7:56 دقیقه

دوره طراحی و خلق کاراکتر

آنچه در آموزش ساده طراحی کاراکتر یاد می‌گیرید:

طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر نیازمند مهارت‌هایی خاص می باشد و جزو آن دسته از وظایف محسوب می‌شود که گرچه از دور ساده به نظر می‌رسد اما زمانی که برای نخستین بار شروع به طراحی آن کنید متوجه خواهید شد که کار بسیار سخت و پیچیده ای به حساب می آید. برای بسیاری از کاراکتر هایی که شما در کارتون‌ها، بازی‌های کامپیوتری و دیگر آثار گرافیکی مشاهده می‌کنید و به نظرتان ساده می‌آیند فکر و زمان بسیاری صرف می‌شود.

آموزش طراحی کاراکتر به روشی ساده |digital painting

قلم نوری - دوره آموزش طراحی اشکال هندسی نقاشی دیجیتال

رنگ در نقاشی دیجیتال کاراکتر

رنگ عنصر مهم و کلیدی در این طراحی به شمار می آید. یک کاراکتر خوب باید از رنگ‌های مناسبی بهره جسته باشد. اما با نگاهی به کاراکترهای موفق به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها از تعداد رنگ های محدودی برخوردار هستند. دلیل این امر این است که تعداد رنگ های زیاد مخاطب را گیج می‌کند چرا که رنگ‌ها نشان دهنده‌ی شخصیت پردازی کاراکتر می‌باشند بنابراین بهترین راه این است که از تعداد رنگ‌های کم ( به طور پیشنهادی سه رنگ ) و مربوط به شخصیت آن کاراکتر در طرح خود به کار ببرید.

آموزش طراحی کاراکتر به روشی ساده |نقاشی دیجیتال کاراکتر

طراحی درخت

نقاشی دیجیتال کاراکتر

  • منابع و تحقیقات بسیار مهم هستند و برای طراحی شخصیت باید در نظر گرفته شوند.
  • هرچه اطلاعات بیشتری در زمینۀ یک موضوع و چگونگی کارکرد آن داشته باشید، می توانید در طراحی شخصیت و به معرض گذاشتن این اطلاعات موفق تر عمل کنید.این سوالات را باید در مرحلۀ طراحی از خود بپرسید.
  • طراحی شخصیت، قبل از اینکه شکل و قالب اصلی شخصیت تعیین شود نیازمند آزمون و خطاهای بسیار است.

آموزش طراحی کاراکتر به روشی ساده |نقاشی دیجیتال کاراکتر

طراحی لباس مناسب برای کاراکتر

به کاراکتر خود مانند یک کتاب نگاه کنید.

مخاطب آن را از صفحه اول یا همان صورت کاراکتر، به ترتیب تا صفحه آخر که پاهای آن می باشد مشاهده می کند. اما لباس جنبه دیگری به کاراکتر شما اضافه خواهد کرد.

از لباس کاراکتر برای تکمیل نمایش شخصیت آن استفاده نمایید. لباس را جزئی از کاراکتر بدانید، نه چیزی افزون برآن.

همراه عزیز وبسایت Arttool در صورتی که آموزش نقاشی کاراکتر به روشی ساده برای شما مفید واقع شد لطفا آن را در شبکه های اجتماعی نشر دهید، همچنین می‌توانید آخرین مطالب، جشنواره‌ها و کدهای تخفیف شگفت انگیز ما را از طریق تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال نمایید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.