فصل 3 دوره جامع طراحی کاراکتر منتشر شد

مشاهده دوره

نقاشی دیجیتال !؟

نقاشی دیجیتال چیست ؟

نقاشی دیجیتال فرایند نقاشی روی تبلت طراحی و ایجاد آثار هنری به صورت دیجیتالی در رایانه است. این کار از طریق نرم افزار نقاشی انجام می شود که از قلمو هایی مانند نقاشی سنتی استفاده می کند.

بسیاری از هنرمندان به نقاشی دیجیتال روی می آورند ، زیرا در طولانی مدت ارزان تر است (مواد کمتری مصرف میشود ) و این یک ضرورت در دنیای انیمیشن ، تصویر سازی و هنر بازی 2D است.

از آنجا که رایانه ها بسیار سریعتر و قدرتمند تر هستند ، ورود به نقاشی دیجیتال بسیار ساده تر است. این بدان معنی است که آنها می توانند حرکت بسیار سریع قلم مو ، حساسیت به فشار دقیق تر و پروژه های بزرگتر و بدون هیچ گونه تاخیر را تحمل کنند.

ایجاد لایه های مختلف  – نقاشی دیجیتال

با استفاده از نرم افزارهای مدرن طراحی می توانید از لایه های مختلف دیجیتال برای کار خود استفاده کنید.

با روش های سنتی به این آسانی ها نیست.

ایده لایه ها این است که شما روی لایه های تخیلی مختلفی نقاشی می کنید (یا ترسیم می کنید) که همه در کنار هم جمع می‌شوند تا طرح نهایی ایجاد شود.

بنابراین اگر می خواهید چیزی را تغییر دهید فقط کافیست آن لایه را پاک کنید و دوباره طراحی کنید.

در اصل ایده نقاشی دیجیتال بسیار ساده است: شما به صورت دیجیتالی نقاشی می کنید!

نقاشی دیجیتال - digital painting

تصویر ایجاد شده توسط بهزاد احدپور

دوره آموزشی پیشنهادی : آموزش طراحی کاراکتر خلق ایده – مدرس: بهزاد احد پور

هنر مفهومی

نحوه نقاشی کردن و آنچه را که نقاشی می کنید ، می تواند متفاوت باشد.

برخی از هنرمندان بیشتر به کارهای تصویرگری و توسعه سبک خاص خود توجه می‌کنند. برخی دیگر در صنعت بازی و سرگرمی کار می کنند.

هیچ راه درست یا غلطی برای نقاشی دیجیتالی وجود ندارد.

همه چیز ، از کمیک وب گرفته تا طراحی شخصیت و طرح‌های کوچک تصویرگری بازی.  همه چیز را می توان به صورت دیجیتالی نقاشی کرد.

اگر مدتی است که هنر را تجربه کرده اید ، برای ورود به نقاشی دیجیتال فقط به 2 مورد نیاز دارید:

یک تبلت طراحی دیجیتالی در واقع تنها کالای هنری است که یک نقاش دیجیتال به آن احتیاج دارد.

این ابزار به رایانه متصل می شود و به شما امکان می دهد با یک قلم مخصوص روی سطح ( صفحه طراحی ) بکشید ، بنابراین هر خطی که می کشید در همان لحظه روی رایانه ثبت می شوید.

ما اخیراً یک راهنمای خرید را در زمینه  بهترین برند های تبلت و در مورد مشخصات آن منتشر کردیم. Wacom محبوب ترین است ، اما تولید کنندگان تبلت دیگری هم وجود دارند که می توانند با وکام برابری و رقابت کنند.

نقاشی دیجیتال - digital painting

تصویر ایجاد شده توسط بهزاد احدپور

دوره آموزشی پیشنهادی :طراحی کاراکتر – مدرس: بهزاد احد پور

نرم افزار های نقاشی دیجیتال

وقتی صحبت از نرم افزار هنری ( برنامه های طراحی )است ، تنوع زیادی نیز وجود دارد. بسیاری از هنرمندان دیجیتال فتوشاپ را از اصلی ترین بخش این صنعت میدانند و آن را ترجیح می دهند. اما گزینه های رایگان مانند Krita وجود دارد که کاملاً برای نقاشی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند.

به مقاله بهترین نرم افزار نقاشی دیجیتال برای همه هنرمندان نگاهی بیندازید. برخی از این برنامه ها کاملاً رایگان هستند ، برخی دیگر هزینه های کمی دارند. و گزینه های بودجه نیز وجود دارد ، بنابراین یک برنامه نقاشی دیجیتال برای همه قشرهای جامعه وجود دارد.

خانه شبانه در هالووین – نقاشی دیجیتال

نقاشی دیجیتال - digital painting

تصویر ایجاد شده توسط پاتریک هوران

دوره آموزشی پیشنهادی :طراحی درخت ایزومتریک مدرس: بهزاد احد پور

اگر شما به مدت 10 سال به طور سنتی طراحی می کنید، احتمالاً برای آشنایی با کار دیجیتال  چند هفته یا چند ماه زمان نیاز خواهید داشت.

این کاملاً طبیعی است و این یکی از بزرگترین موانع برای هنرمندانی است که به نقاشی دیجیتال می روند.

با این توصیف ، من فکر می کنم نقاشی دیجیتال ، آینده را در اختیار خواهد گرفت.

ناگفته نماند که حتی یک نوجوان می تواند در دبیرستان تمرین طراحی دیجیتال را آغاز کند و درنهایت حرفه ای از آن را شروع نماید که در انیمیشن یا در طراحی گرافیک بازی ، تصویرسازی کتاب و … به عنوان یک هنرمند حرفه ای فعالیت کند.

پروژه های هنری – نقاشی دیجیتال

هر یک از پروژه های هنری را می توان با طراحی دیجیتال ، متفاوت اجرا کرد. برخی از هنرمندان دوست دارند از لایه های زیادی در کار خود استفاده کنند ، برخی دیگر فقط از یکی استفاده می کنند. برخی از هنرمندان بسیاری از براش های مختلف را ترجیح می‌دهند در حالی که برخی دیگر تنها تعداد انگشت شماری را استفاده می کنند.

مقاله پیشنهای : نقاشی دیجیتال چیست ؟ کاربرد نقاشی دیجیتال کجاست ؟

میانبرها در نرم افزار طراحی

در  نقاشی دیجیتال میانبرهایی وجود دارد که می تواند باعث صرفه جویی در وقت شود.

به عنوان مثال ،شما می‌توانید از رفرنس های مختلف و عکسهای واقعی در آثار خودتان بهره ببرید و از لایه های مختلف ، ابزارهای مختلف ، اصلاح سریع و بازگشت به عقب  کمک بسیاری بگیرد که در نقاشی سنتی چنین امکانی وجود ندارد.

مفهوم هنر ویرانه ها – تغییرات

نقاشی دیجیتال - digital painting

 تصویر ایجاد شده توسط رافائل کاوالکانته

هنرمندان  همچنین می توانند عکس ها یا مدل های سه بعدی را در نقاشی های 2D خود ادغام کنند. این امر به photobashing گفته می شود و این تنها یکی از تکنیک های مختلفی است که امروزه در بین هنرمندان دیجیتال مشهور است.

تمام آنچه شما واقعاً در مورد نقاشی دیجیتال باید بدانید اینست که تمام آثار هنری به صورت دیجیتالی خلق می‌شوند و همه اینها به صورت هنر 2 بعدی انجام می شود. برای نقاشی دیجیتال هیچ کار CG لازم نیست.

امکان چاپ نقاشی های دیجیتال برای قاب و یا فروش نیز وجود دارد.

توصیه های زیادی در گوگل به همراه برخی از فیلم ها در مورد این موضوع وجود دارد.

هنر دیجیتال

در کل ، من هنر دیجیتال را اوج هنر مدرن می دانم. بدون لوازم اضافی ، بدون ظروف لباس ها و دستان کثیف، بدون هیاهو و تصحیح اشتباهات بسیار ساده تر است. و حتی می توانید مانند هنر غیر دیجیتال طراحی های دیجیتال را بر روی دیوار آویزان کنید. هیچ چیز کمتر از آن ندارد

اما به یاد داشته باشید که بیشتر هنرمندان دیجیتال پینتینگ دانش بنیادی حداقل مهارتهای اولیه نقاشی را دارند.

به طور کلی این مهارت ها اصول نامیده می شوند و یادگیری آنها قبل از غوطه وری در طراحی دیجیتال بسیار مهم است.

نقاشی دیجیتال یا سنتی ؟!

برخی از هنرمندان اصول خود را از طریق نقاشی دیجیتال از ابتدا و بدون نقاشی سنتی تمرین می کنند. این امکان پذیر است ، و من می دانم که بسیاری از هنرمندان می خواهند بلافاصله وارد هنردیجیتال شوند ، زیرا بسیار جذاب و سرگرم کننده است.

بنابراین اگر می خواهید شروع به کار دیجیتالی کنید ، این یک شروعی جذاب برای شما خواهد بود.

دانش پایه و اساس هنر و تمرین مداوم همیشه مهارت هنرمند را بهبود می بخشد ، چه این که با تبلت ، آبرنگ ها ، رنگ روغن ها و یا… باشد و به یاد داشته باشید هنر دیجیتال راهی سریعتر و ساده تر به روی شما میگشاید تا رویا هایتان را به تصویر بکشید.

همراه عزیز وبسایت Arttool در صورتی که این مقاله برای شما مفید واقع شد لطفا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظرات خود را برای ما کامنت کنید، همچنین می‌توانید آخرین مطالب، جشنواره‌ها و کدهای تخفیف شگفت انگیز ما را از طریق تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال نمایید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.