7 شغل برتر و پردرآمد در طراحی گرافیک

حرفه طراحی گرافیک فوق‌العاده جذاب است و به افزایش درک هنری، فناوری و حالت‌های ارتباطی کمک می‌کند. از آن‌ جایی که مسیرهای شغلی زیادی برای طراحی گرافیک وجود دارد، ممکن است اغلب برای انتخاب مؤثر یکی از این مسیرهای شغلی سردرگم شوید.

یک متخصص طراحی گرافیک می‌تواند با یادگیری آموزش طراحی اصولی، در بخش‌های مختلف از انتشارات، مراقبت‌های بهداشتی تا بازاریابی، تبلیغات و حتی ارتباطات دیجیتال وارد شود. هنگامی که وارد عرصه حرفه طراحی گرافیک می‌شوید، از پیدا کردن طیف گسترده‌ای از انتخاب‌ها شگفت زده خواهید شد.

 

یک طراح گرافیک چه کاری انجام می‌دهد؟

مشاغل خلاقانه طراحی گرافیک نیازمند تمرکز و استعداد فوق‌العاده‌ای هستند. طراحان گرافیک باید طرح‌بندی‌ها و گرافیک‌هایی ایجاد کنند که شامل آرم‌های شرکت، وب‌سایت‌ها، کتاب‌ها، کتابچه‌های راهنمای کاربر و موارد دیگر باشد. متخصصان طراحی گرافیک باید دانش قوی در مورد ساخت تصویر، تئوری رنگ و انواع فونت داشته باشند.

جذابیت‌های هنری باید به‌دقت دنبال شوند تا اطمینان حاصل کنید که با بازار هدف مطابقت دارند. یک طراح گرافیک باید تصاویری بسازد که نیازهای مشتریان را برآورده کند. طرح‌های خلاقانه و نوآورانه بیشتر به ارتقای بازار با هدف قرار دادن جمعیت شناسی خاص کمک می‌کند.

جویندگان کار طراحی گرافیک خلاق باید مجموعه‌ای از صلاحیت‌ها و مهارت‌ها را داشته باشند که شامل موارد زیر است:

 • توانایی برقراری ارتباط
 • خلاقیت و نوآوری
 • توانایی طراحی کامپیوتری
 • درک هدف مخاطب
 • برتری در نرم‌افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) مانند Corel Graphics Suite، Paint shop Pro، InDesign، Illustrator، Adobe Photoshop و Dreamweaver

مقاله پیشنهادی: آموزش نقاشی دیجیتال

 

بررسی شغل های طراح گرافیک

مشاغل محبوب طراحی گرافیک چیست؟

همه می‌دانیم که توسط طرح‌های گرافیکی احاطه شده‌ایم. طرح‌های گرافیکی نقش حیاتی در فهمیدن چگونگی درک و ارتباط ما با جهان فونت‌ها، رنگ‌ها و تصاویر دارد. وظیفه اصلی طراح گرافیک ایجاد جذابیت کاربردی و طراحی است.

مسیرهای شغلی زیادی در طراحی گرافیک وجود دارد و شما باید یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد. علاوه بر این، قبل از انتخاب یکی از آن‌ها، باید دستمزد شغل طراحی گرافیک را نیز بررسی کنید. برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک، باید طراحی را در زمینه‌های مختلف انجام دهید؛ بنابراین تبدیل شدن به یک طراح گرافیک طیف وسیعی از امکانات را برای شما باز می‌کند. از این رو، کسانی که علاقه بیشتری به طراحی گرافیک دارند باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

برخی از مشاغل رایج طراحی گرافیک شامل موارد زیر است:

 • ادیتور عکس
 • کارگردان خلاق
 • طراح وب
 • طراح محصول
 • هنرمند چندرسانه‌ای
 • طراحی فلش
 • کارگردان هنری
 • صفحه‌آرا

در ادامه درباره برخی از این مشاغل توضیح خواهیم داد.

 

برترین مشاغل خلاق طراح گرافیک

با این که انتخاب مشاغل طراحی گرافیک آسان نیست؛ اما بسیار سرگرم‌کننده است. برخی از گزینه‌های شغلی برجسته‌ای که پس از گذراندن دوره طراحی گرافیک به دست خواهید آورد در ادامه بیان می‌شود.

 

طراح چندرسانه‌ای

طراح چندرسانه‌ای یکی از رایج‌ترین مشاغل طراح گرافیک است. اگر در این زمینه تازه‌کار هستید و می‌خواهید فرصت‌های طراح‌شدن را کشف کنید، مطمئناً طراح چندرسانه‌ای یکی از بهترین انتخاب‌ها است.

طراح چندرسانه‌ای باید با هنر، طراحی و جلوه‌های صوتی کار کند تا فیلم‌های متحرک و صوتی و تصویری را متناسب با آن ایجاد کند. آن‌ها باید با مدل‌ها و برنامه‌های مقیاس کار کنند تا بهترین‌ها را ارائه دهند. طراحان چندرسانه‌ای باید از وسایل، صحنه و لباس و سایر محصولات فنی استفاده کنند تا مطمئن شوند که همه‌چیز در جای خود قرار می‌گیرد. برای داشتن یک طراح چندرسانه‌ای، باید خلاقیت بالایی داشته باشید و از قدرت تخیل خود استفاده کنید. طراح‌ها باید بسیار انعطاف‌پذیر و همه‌کاره باشند تا در پلتفرم‌های نرم‌افزاری مختلف کار کنند.

مشاغل طراحی چندرسانه‌ای به‌طور گسترده در صنعت تلویزیون و فیلم در دسترس هستند. این شغل یکی از رقابتی‌ترین زمینه‌ها است و از این رو لازم است در هنگام یادگیری مهارت جدید صبور باشید. برای تسلط بر آن باید به‌طور کامل تمرین کنید.

 

طراح فلش

فلش یکی از پرکاربردترین برنامه‌های چندرسانه‌ای است. فلش یک ابزار خلاق تعاملی است که در وب‌سایت‌های متحرک استفاده می‌شود. این برنامه به ایجاد وضوح و کیفیت کمک می‌کند. توضیحات یک طراح فلش از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است.

به‌عنوان یک طراح فلش، شما باید طرح‌های تعاملی مختلفی ایجاد کنید که متشکل از انیمیشن، صدا و تصویر باشد. برای استخدام در این زمینه باید در دوره طراحی فلش ثبت‌نام کنید. پس شما باید مهارت‌های مناسبی برای توسعه خود در منطقه داشته باشید.

 

طراح لوگو

طراحان لوگو بسیار سرگرم‌کننده و خلاق هستند. اگر به دنبال یک شغل طراحی گرافیکی سرگرم‌کننده و خلاق هستید، پس طراح لوگوبودن دقیقاً همان چیزی است که باید باشید. یک طراح لوگو باید با اشکال و رنگ‌های مختلف کار کند تا لوگوی شرکت را نشان دهد؛ بنابراین، لازم به ذکر است که یک لوگو تنها نماد شرکت نیست بلکه فراتر از این را بیان می‌کند.

به‌عنوان یک طراح لوگو، باید یک تصویر بصری قوی از شرکت ایجاد کنید. فرصت‌های شغلی به‌عنوان یک طراح لوگو می‌تواند بسیار زیاد باشد. چندین کسب و کار و شرکت در حال ارائه مزایای خدمات در نمایندگی‌ها و محصولات مختلف هستند. تنها کاری که شما به‌عنوان یک طراح لوگو باید انجام دهید این است که لوگویی خلق کنید که نشان‌دهنده برند و شعار آن‌ها باشد.

 

ادیتور عکس

مانند یک ادیتور عکس، باید با پرتره‌های واقعی کار کنید و رنگ و طرح‌های مختلف آن‌ها را تنظیم کنید. این کار نقش اساسی در کمک به دستیابی به یک طراحی دقیق خواهد داشت. ویرایش تصویر تا زمانی ساده است که فقط شامل پیچیدگی‌های مختلفی مانند تعادل رنگ و نور باشد.

اگر می‌خواهید یک ادیتور عکس شوید، باید با PhotoShop کاملاً آشنا باشید. سازمان‌ها باید ادیتورهای عکس بسیار ماهری را استخدام کنند که دانش عمیقی از عکاسی داشته باشند.

 

صفحه‌آرایی

به‌عنوان یک صفحه‌آرا، باید ساختار و چیدمان تصاویر را طراحی کنید. این افراد ممکن است برای بروشور، سی‌دی، کتابچه و موارد دیگر مفید باشند. هنرمندان چیدمان وظیفه حفظ زیبایی‌شناسی تصویر را بر عهده دارند.

صفحه‌آرا تصمیم می‌گیرد که تصویر چگونه جریان یابد. علاوه بر این، به‌کارگیری یک نفر برای طولانی مدت بسیار ضروری است. طراحان صفحه‌آرایی معمولاً در مجلات، آژانس‌های تبلیغاتی و شرکت‌های روابط عمومی شغل پیدا می‌کنند. با گذشت سال‌ها، تقاضا برای هنرمندان صفحه‌آرا افزایش یافته است. اگر در یک سازمان استخدام نمی‌شوید، می‌توانید شغل صفحه‌آرایی آزاد را نیز انتخاب کنید.

 

طراح وب

طراحان وب برای توسعه و طراحی وب‌سایت بسیار مهم هستند. آن‌ها به ایجاد گرافیک، طرح‌بندی صفحات کمک می‌کنند. طراحان وب همچنین مسئول ایجاد ساختار و ناوبری وب‌سایت شما هستند. طراح وب باید سرعت ناوبری وب‌سایت را حفظ کند.

علاوه بر این، به‌عنوان یک طراح وب، باید مهارت‌های خاصی را توسعه دهید و در زمینه طراحی گرافیک و گرافیک کامپیوتری آموزش ببینید و با آخرین فناوری اینترنت به‌روز شوید. به‌عنوان یک طراح وب، می‌توانید در زمینه توسعه وب، تبلیغات، تجارت الکترونیک و طراحی چندرسانه‌ای شغل پیدا کنید.

 

کارگردان هنری

تبدیل‌شدن به یک مدیر هنری مستلزم داشتن مهارت‌های کافی است. یک مدیر هنری مسئول هدایت چشم‌انداز تیم و ایجاد محتوای موضوع محور است که می‌تواند به شما در طراحی کار کمک کند. شما می‌توانید با یک سازمان به‌عنوان فریلنسر یا کارمند کار کنید. به‌عنوان یک کارگردان هنری، باید دیدگاه هنری تیم را درک کنید تا آن را در مسیر درست هدایت کنید.

مدیر هنری در ارتباط نزدیک با تیم گرافیک کار می‌کند؛ بنابراین، اطمینان حاصل کنید که خدمات مالی و بازاریابی را مطابق با آن انجام دهید. برای ایجاد یک تصویر برند مؤثر، باید در این زمینه فعال باشید.

اگر به دنبال مشاغل آینده‌نگر در زمینه طراحی گرافیک هستید، حتماً از نمونه‌های طراحی گرافیک آگاه باشید. شما باید با هر نوع طراحی به‌خوبی آشنا باشید و الزامات هر زمینه را برای تأثیرگذاری درک کنید.

4.4/5 - (9 امتیاز)

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.