10 مهارت برتر طراحی گرافیک در سال 2021

در طی سال‌ها، الزامات مهارت‌های طراحی گرافیک توسعه‌یافته است و با سرعت زیادی تغییر کرده‌اند. با توسعه سریع فناوری، تقاضا برای مؤسسات نیز در حال تغییر است. سازمان‌ها مشتاقانه منتظر استخدام بهترین طراحان گرافیک هستند.

بسیاری از این سازمان‌ها آزمون مهارت‌های طراحی گرافیک را نیز برای کمک به انتخاب بهترین‌ها تنظیم کرده‌اند. برای به‌دست‌آوردن نتیجه رضایت‌بخش باید روی جنبه‌های کوچک تمرکز کرد. اگر می‌خواهید در زمینه طراحی گرافیک پیشرفتی ایجاد کنید، باید تمام مهارت‌های موردنیاز یک طراح گرافیک را بدانید.

این مهارت‌های کلیدی در رزومه برای یک طراح گرافیک می‌تواند در نهایت به شما کمک کند تا از دیگران متمایز باشید. همه‌چیز در حال تغییر است، بنابراین ارتقا مهارت یکی از الزامات است. اگر مهارت‌های اولیه را بیاموزید، می‌توانید حرفه خود را در مسیر درست توسعه دهید.

طراحان گرافیک خبره می‌گویند که الزامات یا به بیان بهتر نقش طراحان گرافیک مدام در حال تغییر است. لازم است که این دیدگاه را دگرگون کنید و این می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت چشم‌گیری داشته باشید. بخش طراحی به طور مداوم در حال تغییر است و می‌تواند شما را با تجربه دیجیتال همراه کند.

هنگامی که شغل طراحی گرافیک را انتخاب می‌کنید، در صورت نیاز برای سازمان موردنظرتان باید در آزمون مهارت‌های طراحی گرافیک شرکت کنید. علاوه بر این، شرکت در یک آزمون در بخش‌های مختلف برای شما مفید خواهد بود زیرا فرصتی برای ارزیابی خود دارید.

برخی از مهارت‌های رایج برای طراحان گرافیک شامل موارد زیر است:

مقاله پیشنهادی: آموزش نقاشی دیجیتال

تایپوگرافی دیجیتال

هر شخصی که به‌عنوان یک طراح گرافیک کار می‌کند باید دانش اولیه در مورد تایپوگرافی دیجیتال داشته باشد. با این حال، همیشه توصیه می‌شود که از شرایط و ضوابط طراح شدن آگاه باشید.

بخش طراحی گرافیک به‌طور مداوم در حال پیشرفت است. در زمینه چاپ، رسانه امروزه آنلاین و به‌روز شده است. به‌عنوان یک طراح گرافیک، باید اصول اولیه تایپوگرافی گرافیک را بدانید. تایپوگرافی دیجیتال تنها در مورد تعویض پیکسل نیست، بلکه در زمینه‌های بیشتری فعالیت دارد.

این مهارت‌ها قابل‌انتقال هستند، اما موارد زیادی مانند توسعه اندازه فونت، منابع و صدور مجوز در آن‌ها دخیل است. فناوری‌های جدید دائماً در حال پیشرفت هستند و شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید. برای درک تایپوگرافی دیجیتال می‌توانید وبلاگ‌ها و آموزش‌های مختلف را بررسی کنید.

تایپوگرافی در طراحی دیجیتال

 

ویرایش تصویر

ویرایش تصویر یکی از واجبات است. همه چیز در مورد ارسال تصاویر در اینستاگرام و اسنپ چت است. ویرایش و روتوش تصاویر راه درازی را پیموده و در حال حاضر یکی از مهم‌ترین ابزارهای طراحی گرافیک است.

اگر ویرایش تصویر را بلد باشید، می‌توانید به‌راحتی تصاویر را در Adobe Light room و Adobe Photoshop  تغییر داده و دست‌کاری کنید. کار پاک‌سازی در مقیاس کوچک به حذف اشکالات روی تصاویر کمک می‌کند. بیشتر در زمینه بهبود و دست‌کاری تصویر به شما کمک می‌کند.
شما برای توسعه مهارت‌های ویرایش تصویر باید مهارت‌های مناسبی داشته باشید. می‌توانید پلتفرم‌های مختلفی را بررسی کنید و از طریق آن‌ها می‌توانید کار را برای طراحان با استعداد ارتقا دهید. ویرایش تصویر یک مهارت دیرینه است، از این رو پیشنهاد می‌شود یک دوره ویرایش تصویر را بگذرانید.

 

طراحی UX

صنعت طراحی در حال تغییر است و تجربه کاربری یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود. طراحی و دیتا برای چندین محصول ضروری است. مهارت‌های طراحی رابط می‌تواند ساخت محصولات دیجیتال را برای شما آسان‌تر کند.

به‌عنوان یک طراح UX، باید محصولاتی ایجاد کنید که آن را برای مخاطب لذت‌بخش کند. نه تنها از نظر بصری، بلکه باید از نظر شناختی نیز جذاب باشد. با طراحی‌های UX، شما باید موانع را از بین ببرید و در نتیجه تجربه فوق‌العاده‌ای را ایجاد کنید. طراحی UX یک طراحی گرافیکی یا طراحی وب نیست. این به شما کمک می‌کند تا درک درستی از طراحی ایجاد کنید و در نتیجه کل رابط را تغییر دهید.

 

مدیریت پورتفولیو

مدیریت پورتفولیو برای طراحان ضروری است. شما باید وب‌سایت خود را ارتقا دهید و مراقب بخش مدیریت پورتفولیو باشید. برای طراحان، مدیریت پورتفولیو به یک جنبه انتزاعی تبدیل شده است.

طراحان باید با مدیریت مناسب پورتفولیو کار کنند و در ایجاد برند سهیم باشید. به‌عنوان طراح، باید بدانید که چگونه یک نمونه کار را عوض کرده و در نهایت تغییراتی ایجاد کنید. مهارت‌های طراحی گرافیک باید بخش مهمی از نمونه کار شما باشد.

 

کد نویسی

کدنویسی نیز یکی دیگر از بخش‌های ضروری در مهارت‌های موردنیاز برای طراحان گرافیک است. کدنویسی به شما کمک می‌کند تا یک وب‌سایت را از ابتدا بسازید. با این حال، اگر ایده مناسبی در مورد کدنویسی داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد که باعث شود تا طراحان با برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان همکاری کنند.
این طرح‌ها نقش مهمی در توسعه دانش در همان بخش دارند. کدنویسی بخشی ضروری از برنامه‌نویسی است که به شما در درک محیط طراحی کمک می‌کند.

کدنویسی در صنعت طراحی

 

طراحی چاپ

بخش طراحی چاپ نیز به همین صورت است. به‌عنوان یک طراح گرافیک با تجربه، باید اهمیت منحنی مهارت‌های دیجیتال را درک کنید. ممکن است به دلیل طراحی چاپ، شکاف‌هایی در مهارت‌ها ایجاد شود.
اگرچه همه‌چیز دیجیتالی می‌شود، اما رسانه‌های چاپی ضروری شده‌اند. با وجود دیجیتالی شدن همه‌چیز، نمی‌توان اهمیت رسانه‌های چاپی را انکار کرد. توصیه می‌شود از یک محل تولید چاپ بازدید کنید. آن‌ها از همه‌چیز آگاه هستند و بنابراین می‌توانند تجربه و دانش خود را در مورد طراحی چاپ به اشتراک بگذارند. می‌توانید فرآیند چاپ، موجودی کاغذ، آثار هنری را بررسی کنید و سپس همان را در حرفه طراحی گرافیک خود پیاده کنید.

 

حل مسئله

به‌عنوان طراح گرافیک، باید مهارت‌های فنی خاصی را توسعه دهید. علاوه بر این، درک نرم‌افزارهای مختلف که بخشی از طراحی گرافیک هستند نیز ضروری است. با این حال، در میان همه این‌ها، طراحان گرافیک می‌ترسند که مهارت‌های اساسی خود را از دست بدهند.

اگر برای حل مشکلات کاملاً به داده‌ها تکیه کنید، کمک چندانی به شما نخواهد کرد. علاوه بر این، ما بینش یا درک ایجاد افکار جدید را نیز از دست می‌دهیم؛ بنابراین، مهارت‌های حل مسئله می‌تواند به ایجاد پروژه‌های جدید و در عین حال افزایش مرزهای جدید کمک کند. شما می‌توانید مفاهیم را ایجاد کنید و در نهایت با متخصصان همکاری کنید و از منطقه امن خود خارج شوید.

 

تفکر گسترده

در کنار حل مسئله، تفکر گسترده نیز مهم است. تفکر گسترده پدیده متفاوتی است و مستلزم تمرکز و تمرین روزانه است. درک و ارتباط داشتن با جنبه‌های دنیای اطرافمان ضروری است.

اگر گسترده فکر کنیم، می‌توانیم طرح‌های بهتری خلق کنیم. این یک موضوع متنوع است و می‌تواند به شما در ایجاد طرح‌ها از دیدگاه‌های مختلف کمک کند.

 

عکاسی

همان‌طور که ویرایش تصویر در طراحی گرافیک ضروری است، عکاسی نیز ضروری است. توانایی ایجاد تصاویر عکاسی در زمان واقعی می‌تواند بسیار مفید باشد و به شما برای طراحی بهتر کمک کند. اگر فریلنسر باشید، می‌توانید عکس‌های بهتری داشته باشید. این به ارزش پایگاه مشتری شما کمک می‌کند.

اگر یک طراح گرافیک هستید، می‌دانید که عکاسی یک مهارت ضروری برای طراحان گرافیک است. در ادامه می‌توانید از این عکس‌ها در پروژه‌های مختلف استفاده کنید. راه‌های بی نهایتی وجود دارد که چگونه می‌توانید از عکس‌ها در پروژه خود استفاده کنید. مطمئن شوید که روی تصاویر کلیک کرده و آن‌ها را از نزدیک تجزیه‌وتحلیل کنید.

عکاسی در صنعت طراحی

 

تدوین استراتژی

ایجاد استراتژی برای بسیاری از مشاغل ضرورت و همچنین جایگاه مهمی برای طراحان دارد. به‌عنوان طراح گرافیک، باید روی توسعه استراتژی‌هایی کار کنید که می‌توانند به شما در ساختن طرح کمک کنند.
این استراتژی باید شامل همه موارد مانند یک خلاصه، تحقیقات بازار، توسعه مفهوم و طوفان فکری باشد. ایجاد استراتژی همچنین به تقویت خلاقیت کمک خواهد کرد.

تبدیل شدن به یک طراح گرافیک آسان نیست، زیرا به سال‌ها تمرین نیاز دارد. مجموعه مهارت‌های طراحی گرافیک مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا شغل خود را در مسیر درست شکل دهید. مطمئن شوید که مسیر درستی را طی می‌کنید و در نهایت شغلی را ایجاد می‌کنید که در دراز مدت به شما کمک می‌کند.

5/5 - (6 امتیاز)

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.