طراحی بینی سه رخ در 7 مرحله

طراحی چهره هنریست که علاقه مندان زیادی در دنیا دارد. هنرمندان و طراحان زیادی در این حوزه به فعالیت میپردازند. ما در این مقاله قسمتی از طراحی چهره را به شما آموزش میدهیم. طراحی بینی سه رخ یکی از موارد دشوار در طراحی میباشد. این آموزش طراحی بصورت ساده با خطوط راهنما ،هندسی و مرحله به مرحله به شما کمک میکند تا بهتر حجم بینی را درک کرده تا در طراحی بینی سه رخ دیگر دچار مشکل نشوید و بتوانید این روش را در طراحی چهره بکار ببرید.

این آموزش با آموزش های دیگر کمی متفاوت است. ما در هر مرحله 3 نما از بینی را قرار دادیم همه بینی ها در نمای 3/4 هستند و زاویه آنها بستگی به چشم ها دارد. اولین حالت سطح دید افق چشم است ، مرحله دوم نمای از بالا به پایین نگاه کردن و سومین مرحله از پایین به بالا نگاه کردن.

برای آنکه بهتر و سریع تر یاد بگیرید، لطفاً هر با که این آموزش را تماشا می کنید ، فقط یکی از این سه مدل را ترسیم کنید و هر سه به طور همزمان با هم ترسیم نکنید بگزارید ذهنتان با تمرکز یاد بگیرد و هر مرحله را به خوبی به خاطر بسپارد.

 

وسایلی که ما برای این آموزش استفاده کردیم ، البته اجباری نیست ، شما با هر ابزاری میتوانید به این نتیجه برسید. برای مشاهده قیمت و جزییات ابزار ها روی نام آنها کلیک کنید.

 • کاغذ فابریانو
 • مدادهای HB و 2B استدلر
 • پاک کن خمیری و صدفی

 1-طراحی بینی سه رخ – طراحی شکل سه بعدی با استفاده از ذوزنقه

از ذوزنقه برای کشیدن یک طرح سه بعدی کمک میگیریم. قسمت پایین بینی ذوزنقه است.

7 مرحله برای طراحی بینی از نمای سه رخ - آرت تول

 

قبل از هر چیز درباره زاویه بینی مورد نظر خود تصمیم گرفته و در ذهن خود ترسیم کنید. شیب شکل شما، جهت بینی را تعیین می‌کند (تا چه اندازه از صورت خارج می‌شود) و همین‌طور عرض بینی را تعیین می‌کند. با کمک یک مداد HB طرح های خود را تا حد امکان کم رنگ و قابل اصلاح ترسیم کنید. ما در اینجا آنها را کاملاً تیره میکنیم تا همه چیز را به وضوح ببینید.

 

دایره‌ها را به ذوزنقه اضافه می‌کنیم

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

در ادامه برای طراحی بینی سه رخ دو دایره در دو گوشه این شکل سه بعدیمون رسم کنید که نشانگر حجم جزئیات بینی هستند (برای سومین شکل یک دایر دیگر هم نیاز هست چون جزییات بیشتری در آن نمایان می شود.

پل یا رابط بالای بینی را ترسیم کنید!

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

یک مداد نرمتر همانند مانند 2B استفاده کنید همانند شکل یک منحنی به قسمت بالایی بینی اضافه کنید تا پل یا رابط بینی و ابتدای استخوان ابرو مشخص و تفکیک شود. برای به وجود اورد یک ابرو خشن یا بزرگ ، این منحنی را بیشتر اغراق و طولانی تر کنید.

نوک بینی و پل رابط را طراحی کنید

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

با کمک و استفاده دایره هایی که قبلا ترسیم کردیم ، نوک بینی را بکشید.

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تولخطوط خود را ازپل به سمت نوک بینی که رسم کردید بکشید .

برای طراحی بینی سه رخ خطوط را کلا به هم طبق تصویر وصل کنید . اینکه طبق تصویر و با رعایت آن ، این شکل را رسم کنید مسلما کمی خسته کننده است ، بنابراین بعضی از ویژگی ها و برجستگی ها و از این قبیل موارد را به طراحیتان اضافه کنید تا طرحتان جالب تر به نظر برسد.

 

پره های بینی را مشخص کنید

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تولبرای بوجود آوردن سوراخ بینی یک منحنی مانند شکل را در امتداد دایره های باقی مانده ترسیم کنید.

سوراخ بینی را رسم کنید.

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

اگر برای شما ترسیم سوراخ بینی سخت است و یا تشخیص آن که در چه اندازه ایی باید آن را ترسیم کنید مشکل است ، از حلقه‌ها و بیس شکل سه بعدیمان یعنی همان ذوذنقه به عنوان یک محیط راهنما یا یک مرز استفاده کنید.

سوراخ بینی دوم را ترسیم نکردیم نکردیم زیرا سوراخ بینی از این حالت و زاویه قابل مشاهده نیست.

آماده برای سایه روشن کاری بینی سه رخ

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

برای سایه کار خط رهنمای روبری خط اصلی ترسیم شده را روشن نگه دارید باقی بینی را سایه بزنید سپس با پاک کن نقطه های نور اضافه کنید . برای آشنایی بیشتر با روش های ساده روشن کاری از آموزش های دیگر میتوانید کمک بگیرید.7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

خطوط راهنمایی که با مداد کم رنگ کشیدیم را پاک میکنیم زیر دیگر نیازی به آن نیست اما اگر ترسی از به نمایش در آمدن خطوط اضافی ندارید میتوانید با هاشور زدن یکدست و با دقت ، این خطوط اضافه را لابه لای سایه روشن کاری های خود محو کنید.

زمانی که با چند بار تمرین توانستید این اشکال را ترسیم کنید به صورت ذهنی ، حال میتوانید شکلتان را تغیر دهید و اگر هنوز کمی برایتان سخت است میتوانید از مدل های زیر برای تمرین استفاده کنید.

7 مرحله برای طراحی بینی سه رخ - آرت تول

دانلود این آموزش به صورت PDF

اگر در حال تمرین با این دوره آموزشی هستید ، امیدواریم که پیشرفت خود را با ما و دیگران در قسمت دیدگاه در میان بگذارید، نظرات شما پاداش کاری است که ما انجام می دهیم.

5/5 - (5 امتیاز)
4 نظرات
 1. کاملیا می گوید

  خیلیییییییییییییییی عالی بود ممنون از شما

  1. آرت‌تول می گوید

   سپاس از توجهتون کاملیا جان

 2. ciliptacilip cilip می گوید

  سلام ممنونم از این همه آموزش عالی
  خیلی خوب بود مرسی

  1. آرت‌تول می گوید

   با سلام از رضایت شما خرسندیم . موفق باشید

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.