معرفی بهترین فروشگاهای NFT برای فروش آثار هنری دیجیتال

NFT marketplaces you should know

NFT ها با وجود این که چندین سال از ورود آن ها به بازار کریپتوکارنسی نمی گذرد، سر و صدای زیادی را به پا کرده است. فروشگاهای NFT زیادی هم به خاطر سرعت رو به رشد این توکن ها در دنیای مجازی اقدام به کسب درآمد کرده اند. انتخاب یکی از  فروشگاهای NFT معتبر و مناسب می تواند تفاوت زیادی را در خرید و فروش آثار هنری دیجیتالی داشته باشد. این مورد تنها به انتخاب مکان برای فروش ختم نمی شود. باید در هنگام ساخت NFT این موضوع را هم در نظر بگیرید که کدام مارکت NFT با نوع NFT ای که ایجاد می کنید، متناسب تر است و از کدام بلاک چین استفاده می کند.

فروشگاهای NFT اکثرا از توکن اتریوم استفاده می کنند. اما برخی از آنها هزینه گاز ارزان تر (که باید برای ایجاد NFT خود بپردازید) و ردپای کربن بهتر ارائه شده توسط بلاک چین های جدیدتر را انتخاب می کنند. در ادامه تعدادی از بهترین بازارها و فروشگاهای NFT را گردآوری کرده ایم که می توانید از آن ها، NFTهای  متناسب با کارهای هنری خود را پیدا کنید. حتی می توانید اقدام به طراحی آثار هنری NFT نمود و طراحی های خاص خود را ایجاد کنید و در این بازارها متناسب با  نوع کار هنری خود به خرید و فروش آن بپردازید.

 

OpenSea

OpenSea

(گسترده ترین و معتبرترین بازار NFT)

بررسی مشخصات فنی Open Sea به عنوان یکی از بهترین فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنر، موسیقی، عکاسی، کلکسیون‌ها، ورزش، دنیای مجازی و موارد دیگر

2)    بلاک چین: اتریوم، پلیگون، کلاتین

3)    دلایل خرید:

 • انواع NFT ها را پوشش می دهد
 • بیش از 150 ارز دیجیتال را می پذیرد
 • همچنین از بلاک چین Polygon استفاده می کند

4)    دلایل اجتناب از خرید: از اتریوم استفاده می کند که هزینه گاز و کربن بسیار بالایی دارد.

OpenSea یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین فروشگاهای NFT است. همچنین Open Sea یکی از گسترده ترین فروشگاهای NFT نیز می باشد. چون میزبان همه نوع NFT از هنر گرفته تا موسیقی یا عکاسی و مجموعه های ورزشی است. این فروشگاه را اکثر کاربران به عنوان آمازون بازارهای NFT در نظر می گیرند. فروشگاه NFT Open Sea از پلتفرم ساده ای برخوردار است. برای همین، کاربران می توانند با ایجاد یک حساب کاربری رایگان در عرض چند دقیقه شروع به ساخت و فروش NFT مورد نظر نمایند. در حال حاضر این فروشگاه از بیش از 150 توکن پرداخت ارز دیجیتال پشتیبانی می کند که روز به روز به تعداد توکن ها افزوده می شود.

امروزه فروشگاه Open Sea افتخار این را دارد که یک بازار NFT بدون گاز به وسیله ی پشتیبانی از بلاک چین را برای کاربران خود ارائه دهد. در حال حاضر این بازار از ارز دیجیتال Polygon پشتیبانی می کند. یعنی در هنگام انجام معاملات دیگر نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت. این فروشگاه معتقد است که هنرمندان می توانند برای اولین بار به طور کامل به ارزهای دیجیتال راه پیدا کنند. برای ایجاد یک NFT در این بازار باید چندین دلار هزینه کنید.

 

Nifty Gateway

Nifty Gateway

بررسی مشخصات فنی   Nifty Gateway به عنوان یکی از بهترین فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنر دیجیتال، دراپ های تایید شده و سرپرستی شده

2)    بلاک چین: اتریوم،  با پشتیبانی Gemini

3)    دلایل خرید:

 • با ارز فیات می توانید از این فروشگاه خرید کنید.
 • از نسخه های باز محدود استفاده می کند.

4)    دلایلی برای اجتناب: این فروشگاه تحت سلطه NFT های مشهور می باشد.

Nifty Gateway یکی از بهترین فروشگاهای NFT می باشد که در آن چشمگیرترین فروش NFT ها با پول های کلان و بسیار زیاد انجام شده است. در این بازار تا به امروز دو تا از گران ترین NFT فروخته شده است. به این صورت که در دسامبر 2021 NFT های  Beeple’s CROSSROAD و Pak’s The Merge به قیمت 91.8 میلیون دلار فروخته شد که تا به الان به عنوان گران ترین NFTهای جهان می باشند. این فروشگاه NFT در توییتر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و NFT های افراد مشهور را همواره به خود جذب می کند.

Nifty Gateway دارای چند نکته ی بسیار مهم است، به این صورت که از نسخه های باز استفاده می کند. تعداد زیاد و نامحدودی از نسخه ها برای مدت زمان محدودی ایجاد می شود که با قیمت پایه مورد فروش قرار می گیرد. بعد از اتمام زمان تعیین شده، هیچ NFT ای دیگر صادر نمی شود. همین امر موجب کمبود و بازار قوی در فروش ثانویه می شود. دومین نکته ای که این فروشگاه دارد در این است که Nifty Gateway به کلکسیونر ها این امکان را می دهد تا NFT های خود را با استفاده از ارزهای فیات خریداری نمایند. به این صورت که این افراد می توانند با استفاده از کارت های اعتباری خود اقدام به خرید NFT مورد نظر خود نمایند. این موضوع برای سرمایه گذارانی که عادت به استفاده از کیف پول های دیجیتالی ندارد بسیار مطلوب واقع می شود.

 

Rarible

Rarible

بازار NFT برای مجموعه‌های ورزشی و رسانه‌های کمیاب

مشخصات فنی Rarible به عنوان یکی از بهترین فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنر، عکاسی، بازی

2)    بلاک چین: اتریوم، فلو، تزوس

3)    دلایل خرید:

 • از بین سه بلاک چین امکان انتخاب دارید.
 • متعلق به جامعه
 • می تواند هزینه کربن و گاز کم را ارائه دهد.

4)    دلایلی برای اجتناب: می تواند تحت سلطه برندهای بزرگ باشد.

Rarible یکی دیگر از بهترین فروشگاهای NFT می باشد که برای فروش تک تک آثار هنری و مجموعه ها طراحی شده است. این فروشگاه NFT هنرمندانی که مجموعه ای از آثار خود را منتشر کرده اند و برندهای ورزشی و بازی و رسانه ها را به سمت خود جذب می کند. فروشگاه NFT از رمزارز مربوط به خود به نام RARI استفاده می کند. کاربران در این فروشگاه می توانند در قسمت نظرسنجی، در مورد ارتقای پلتفرم رای دهند. این فروشگاه جهت ایمن سازی کار هنرمندان و ایجاد NFT های منحصر به فرد، با برخی از برندهای بزرگ مانند Adobe شریک شده است. این فروشگاه را می توان گفت که جای لوکسی برای پولداران می باشد، چون خرید و فروش بالایی در این سایت صورت می پذیرد.

علاوه بر اتریوم، این فروشگاه از سایر بلاک چین ها مانند FLOW و Tezos هم استفاده می کند. زمانی که شما قصد انتخاب یک NFT را دارید، می توانید از طریق سایر فروشگاهای NFT هم اقدام نمایید. با وجود این که برای استخراج NFT بیشتر از اتریوم استفاده می شود، ولی انتخاب بلاک چین برای این کار بسیار هزینه بر می تواند باشد. چون هزینه ی گاز و رد پای کربن این بلاک چین بسیار بالا است، در صورتی که هزینه های گاز Tezos بسیار کم است. البته بلاک چین Tezos  هم برای هنرمندانی که مجموعه ها را منتشر می کنند، تنظیم شده است. و بلاک چین Flow گزینه ای دارد که به آن حذف تنبل می گویند. به این معنی که سازندگان آثار هنری NFT   هیچ هزینه ای را برای اثبات سهام خود به این بلاک چین پرداخت نمی کنند. و هزینه ی کربن یا ردپای  آن در مقایسه با اتریوم به مراتب خیلی کمتر است.

 

Binance NFT

Binance NFT

(یکی از بزرگترین و مطمئن ترین بازارهای NFT)

بررسی مشخصات یکی دیگر از بهترین فروشگاهای NFT، فروشگاه Binance NFT :

1)    نوعNFT: هر کدام

2)    بلاک چین: اتریوم و بایننس

3)    دلایل خرید:

 • کارمزد کم، فقط 1٪
 • بازار بزرگ و امن
 • خرید با استفاده از فیات

4)    دلایلی برای اجتناب: هنر پسند نیست.

بایننس در کنار این که یکی از بهترین فروشگاهای NFT است، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال هم می باشد. در حال حاضر بایننس NFT در حال تبدیل شدن به یکی از گسترده ترین بازارها و فروشگاهای NFT می باشد. این فروشگاه به دلیل این که به وسیله ی بلاک چین خود پشتیبانی می شود، پیش بینی می شود یکی از مطمئن ترین بازارهای NFT در آینده باشد. منظور از این که بایننس یکی از بزرگترین فروشگاهای NFT است، به این معنی است که این بازار می تواند مشارکت های انحصاری و رویدادهایی که دیگران ممکن است به آن حسادت کنند را ارائه دهد. در صورتی که دارای توکن های بایننس هستید، دسترسی شما به فروشگاه NFT راحت است. و تنها می توانید از ETH، BNB و BUSD برای پیشنهاد های خود استفاده کنید. اگر چه هم به دنبال فروش هستید می توانید با توکن های ETH یا BSC NFT حساب خود را واریز کنید.

 

Super Rare

Super Rare

پلتفرم NFT با احساس گالری هنری

مشخصات فنی  Super Rare به عنوان یکی دیگر از بهترین فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنرهای دیجیتالی

2)    بلاک چین: اتریوم

3)    دلایل خرید:

 • کار هنری انتخاب شده و کمیاب و تک
 • حال و هوای گالری خوبی دارد.
 • وبلاگ تحریریه فوق العاده

4)    دلایلی برای اجتناب: تعداد کم متقاضی را می پذیرد.

Super Rare به عنوان یکی از فروشگاهای NFT نگرش گالری زیادی را به فضای NFT می آورد. این فروشگاه اولین بازار هنر NFT است که اعتبار و هدف هنری را بیشتر از meme-friendly art الهام می گیرد. طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده فقط یک درصد از هنرمندانی را که  درخواست به ورود به این بازار را می کنند، این فروشگاه می پذیرد. دلیل پذیرش کم متقاضی این فروشگاه NFT به خاطر این است که، در صورت پذیرفته شدن متقاضیان حتما در فهرستی از آثار هنری بسیار جالب و قوی قرار می گیرند. همین امر موجب می شود که این فروشگاه NFT مانند یک گالری سطح بالا و منحصر به فرد باشد.

 این رویکرد هنرمندان این فروشگاه را قادر می سازد که یکی از نسخه های اصلی خود را برش دهند. Super Rare یکی از بهترین بازارهای NFT برای هنرهای جدی و هنرمندان است. در این بازار قطعات و آثار هنری دیجیتالی کمیاب تر را می توان پیدا کرد.

 

Async Art

Async Art

این بازار NFT در هنرهای قابل برنامه ریزی پیشرو است

مشخصات فنی یکی دیگر از بهترین فروشگاهای NFT :

1)    نوع NFT: هنرهای قابل برنامه ریزی

2)     بلاک چین: اتریوم

3)    دلایل خرید:

 • هنر دیجیتال آینده نگر
 • از سازندگان و صاحبان متعدد پشتیبانی و حمایت می کند.
 • Blueprints یک فرصت جدید ارائه می دهد.

4)    دلایلی برای اجتناب: برخی از دانش پیشرفته NFT مورد نیاز است.

Async Art یکی از فروشگاهای NFT می باشد که شناخته شده به نام (هنر های قابل برنامه ریزی) است. هر کدام از آثار هنری این فروشگاه NFT برگرفته از یک استاد و متشکل از لایه ها می باشد. Master ها کل NFT هستند، در صورتی که لایه ها عناصر جداگانه ای هستند که هنر را تشکیل می دهند و می توان آنها را تغییر داد. در این بازار تمامی عناصر Tokenized هستند. به این معنی که هنرمندان متفاوت می توانند دارای لایه های مختلف باشند و در تبدیل آثار هنری سهیم شوند. هنر های قابل برنامه ریزی در آوانگارد هنر دیجیتال است. همین موضوع به چندین خالق این امکان را می دهد که آثار هنری را در طول یک مدت زمان و گذشت آن تغییر دهند. این نوعی هنر NFT است که نمی توان آن را در پلتفرم های سنتی تر به اشتراک گذاشت. فروشگاه  Async Art همچنین Blueprints را راه‌اندازی کرده است که هنرمندان را قادر می‌سازد تا پروژه‌های مولد در رگ میمون‌های Bored Apes را ایجاد کنند.

 

Makers Place

Makers Place

(یک بازار NFT که میزبان هنرمندان خوب و مدرن است.)

مشخصات فنی Makers Place  به عنوان یکی از بهترین فروشگاهای NFT

1)    نوع NFT: تجاری و هنرهای زیبا

2)     بلاک چین: اتریوم

3)    دلایل خرید:

 • NFT ها را از هنرمندان مطرح و معروف بخرید
 • مخلوط خوبی از هنر چشمگیر
 • NFT های کمیاب و تک

4)    دلایلی برای اجتناب: امکان گران بودن این NFT ها وجود دارد.

یکی دیگر از فروشگاهای NFT برای هنرهای  جدی تر Makers Place است. در این فروشگاه می‌توانید هنرمندان، گالری‌ها و موسساتی را پیدا کنید که NFT کارهای خود را ارائه می‌دهند. از جمله افرادی که در این فروشگاه اقدام به ارائه ی  NFT های خود هستند، دیمین هرست، خانه حراج کریستی و اسطوره کمیک رابرت لیفلد هستند. هنرمندان در Makers Place به صورت دیجیتالی اقدام به امضای اثر خود می کنند. و همین امضا بر روی بلاک چین ثبت می شود. تنها تعداد محدود  از نسخه‌های معتبر تولید شده موجب می شوند که خریداران مالکیت کامل اثر هنری را به دست بیاورند. حتی اگر این اثر دانلود و کپی شود هم معتبر نخواهد بود یا دارای امضای دیجیتالی هنرمند نخواهد بود.

 

Known Origin

Known Origin

(این پلتفرم NFT از افت های محدود و هنرهای با کیفیت بالا پشتیبانی می کند)

مشخصات Known Origin به عنوان یکی از فروشگاهای NFT

1)    نوع NFT: هنر، عکاسی

2)    بلاک چین: اتریوم

3)    دلایل خرید:

 • قطره های محدود NFT
 • ویرایش های NFT انتخاب شده
 • پلتفرم آسان برای استفاده

4)    دلایلی برای اجتناب: احتمال گران بودن این NFT وجود دارد.

یکی از قدیمی ترین فروشگاهای ان اف تی Known Origin است. تمرکز اصلی این فروشگاه بر ارائه آثار هنری کمیاب و کلکسیونی در رویدادهای زمان‌بندی‌شده، معروف به drops است. این آثار هنری  هنرمندان را قادر می‌سازد تا تعداد نسخه‌های منتشر شده را کنترل نمایند. این رویکرد می تواند کمبود ایجاد کرده و موجب افزایش  قیمت ها شود. هنرمندان باید برای این کار درخواست  پیوست ارائه دهند. در این راستا بررسی می شود، که هنرمندان تنها می توانند یک اثر را اضافه کنند.

این فروشگاه NFT از اتریوم برای برش های خود استفاده می کند، بنابراین باید به هنگام خرید و سفارش اثر هنری موردنظر، هزینه ها و ردپای کربن را در نظر داشته باشید. Known Origin از همکاری در NFTها نیز پشتیبانی می‌کند. برای همین خاطر اقدام به انجام تلاش های زیاد، جهت پشتیبانی از پیام‌رسانی به جامعه و ارائه مشاوره در مورد کاهش فروش ، از جمله شفاف کردن فروش ثانویه در یک بازار جداگانه می کند. یک نمونه‌ از کاهش در Known Origin ، مجموعه ی عکس ژان میشل باسکیات ست تیلت می باشد.

 

Foundation

Foundation

(فروشگاه NFT به وسیله ی هنرمندان با پروژه‌های کمیاب و منحصر به فرد)

مشخصات فنی یکی از فروشگاهای NFT به نام Foundation:

1)    هنر NFT: هنرهای زیبا، هنر دیجیتال، عکاسی، هنر سه بعدی

2)    بلاک چین: اتریوم

3)    دلایل خرید:

 • NFT های تنظیم شده و محدود
 • بازار NFT توسط هنرمندان
 • هنر و پروژه های با کیفیت بالا

4)    دلایلی برای اجتناب: لیست خالق محدود و انحصاری, هزینه ها می تواند کمتر باشد.

Foundation که یکی دیگر از فروشگاهای NFT می باشد، که به عنوان باشگاه هنرمندان است و به وسیله آن ها هم اداره می شود. در این باشگاه تعداد منتخبی از هنرمندان وجود دارد. این فروشگاه با وجود این که تنها یک سال است که در حال اجرا می باشد، ولی سازندگان آن تا به امروز نزدیک به 163262.94 دلار به دست آورده اند. برای پیوستن به این فروشگاه NFT نیاز به دعوت از یک هنرمند عضو این باشگاه دارید. در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که هر هنرمند تنها یک دعوت برای استفاده و دعوت از عضو دیگر را دارد.

در فروشگاه Foundation در صورت فروش 85 درصد ارزش برای هنرمند ارائه داده می شود و در فروش های ثانویه 10 درصد را کسب می کنند. این میزان ارزش نسبت به  سایر فروشگاهای NFT شاید کمتر باشد. ولی حتما به مرور زمان متوجه این موضوع می شوید که NFT ها در این فروشگاه به صورت متوسط از قیمت بالاتری برخوردار هستند. سازندگان این NFT ها دوست دارند که  بیشتر از سایر بازارها معتبرتر و واقعا هنری و تک و خاص باشند.

 

Zora

Zora

یک بازار NFT که از هنرمندان و خالقان مختلف پشتیبانی می کند.

مشخصات فنی Zora به عنوان یکی از فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنر، موسیقی، انیمیشن، وب، متن، رسانه

2)    دلایل خرید:

 • از هنرمندان و سازندگان حمایت می کند
 • حراج خانه خود را راه اندازی کنید
 • خرید NFT مجموعه های دنیای واقعی

3)    دلایلی برای اجتناب: می تواند احساس پیچیدگی کند.

یکی دیگر از فروشگاهای ان اف تی Zora می باشد. این بازار NFT  شروع کار خود را همانند Foundation با دعوت از هنرمندان شروع کرد. ولی بعد از آن به یک بازار آزاد متمرکز شد که هر کسی از آن می تواند استفاده کند. دلیل این کار در افزایش مالکیت و قدرت بیشتر هنرمندان و سازندگان  بر روی هنر خود است. استفاده از این پلتفرم بسیار ساده بوده و موجب فعال شدن پیشنهادهای دائمی می شود. برای همین خاطر هر کسی می تواند به هر ارزی پیشنهاد دریافت NFT دهد.

این بازار به فضای خوبی برای NFT های موسیقی و پلتفرمی که دنیای واقعی و دیجیتال را پیوند می دهد، تبدیل شده است. Zora به عنوان یکی از بهترین فروشگاهای NFT نسخه‌های دیجیتالی و فیزیکی آلبوم پسر RAC را روی نوار کاست به حراج گذاشت. برای همین خاطر Zora در حال تبدیل شدن به بازاری است که برای یافتن اقلام فیزیکی فروخته شده به طرفداران فوق العاده، مانند طراح نایک، جف استیپل، که مربی های نسخه محدود را روی پلتفرم می فروشد.

 

Mintable

Mintable

یک تازه وارد که ایجاد و فروش NFT ها را بسیار آسان می کند.

مشخصات فنی Mintable  به عنوان یکی از فروشگاهای NFT:

1)    نوع NFT: هنر، موسیقی، انیمیشن، بازی، ویدئو، رسانه

2)    بلاک چین: اتریوم .X Immutable

3)    دلایل خرید:

 • استفاده بسیار آسان
 • انتخاب NFT گسترده و متفاوت است
 • دوره های رایگان دانشگاه Mintable

4)    دلایلی برای اجتناب: کیفیت به شدت متفاوت است.

Mintable Etsy به عنوان یکی دیگر از بهترین فروشگاهای NFT می باشد. اگر OpenSea آمازون از پلتفرم های NFT باشد، Mintable Etsy است. این تازه وارد به بازار NFT توسط میلیاردر مارک کوبان حمایت می شود و هدف آن ارائه محتواهای گسترده و استفاده ی راحت و آسان از آن است. در واقع این موضوع به این معنا می باشد که شما می توانید یک NFT تقریباً از هر فایل دیجیتالی یا تصویر، گیف، ویدیو، فایل صوتی، سند متنی و موارد دیگر را ایجاد کنید. و به راحتی آن را به فروشگاه خود در این  پلتفرم اضافه نمایید. این کار بسیار ساده و راحت است و به دانش کمی از NFT ها، کیف پول های رمزنگاری یا بلاک چین ها نیاز دارد.

 در حالی که Mintable به صورت استاندارد از اتریوم پشتیبانی می کند، می توانید با استفاده از Immutable X برای هزینه گاز رایگان نیز برش بزنید. دانشگاه Mintable که زندگی را آسان‌تر می‌کند، یک منبع رایگان در بازار است که دوره‌های ویدیویی مفیدی برای بهتر شدن در حوزه ی ایجاد و گسترش NFT ها به کاربران ارائه می دهد.

Rate this post

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.