دوره جامع طراحی کاراکتر اوج

دروه جامع طراحی کاراکتر اوج

 • دارای سرفصل کامل

 • مناسب برای شروع پیشرفته

 • ارتباط با استاد

 • رفع اشکال مادام العمر

 • 2000 رفرنس

 • دانلود رایگان آپدیت ها

پس از پرش و پرواز نوبت به اوج گرفتن رسید

بعد از آشنایی با مباحث پایه ایی و زمینه ایی نقاشی حالا شما وارد یک فضای تخصصی تر در دنیای نقاشی و دیجیتال آرت میشین ، دنیایی با مزه ی خلق کردن. از حالا دیگه میتونی اون شخصیت و کاراکتر محبوب ذهنتو که همیشه باهاش زندگی میکردی، بهش جون و روح  ببخشی و با روش ها و تکنیک های اجرایی که آموزش دیدی با رنگ  و قلم  زندش کنی .شاید چند وقتی هست که ایده های درخشانی توی ذهن خیال پردازت در حال رقصیدنه اما  هیچوقت فرصت این رو پیدا نکردن که دیده بشن و از غار ذهنت مثل یک سیمرغ به پرواز در بیان. توی دوره جامع طراحی کاراکتر اوج تمام سعیم رو کردم تا بهت کمک کنم به درجه ایی از توانایی برسی که با افتخار اثر هنری ایی که خلق کردی  رو به جهان نشون بدی و درهای فرصت رو به روی خودت باز کنی. اما برای رسیدن به این مقام ، راه آسوده ایی رو در پیش نداری و از مراحل پیچیده ایی باید عبور کنی که کاملا نیازمند صبر و حوصله و دقت کامل به آموزش ها و از همه مهم تر  تلاش بیش از اندازست. اینو یادت باشه هیچ شیب کندی تورو به نوک قله ها نمیرسونه. پس بند پوتینتو محکم ببند و تو این راه همراهم باش.

معرفی دوره جامع طراحی کاراکتر اوج

تفاوت بارز این مجموعه دوره با بقیه آموزش ها و دوره ها اینه که علاوه بر اینکه روی افزایش قدرت دست و فن شما زمان صرف میکنه ، بیشتر تمرکزش روی افزایش قدرت تجسم و درک ذهنی شما از نقاشی هست، مثل تمرین‌های ذهنی، افزایش مهارت درک حجم به چندین روش و …، جوری که در نهایت یک سوژه اگر روبروتون قرار گرفت مثل یک مدل سه بعدی تو ذهنتون بچرخه و کاملا رو درک حجمش مسلط بشین، نه اینکه فقط روش اجرای چند سوژه محدود مثل چند کاراکتر یا فیگور انسان یا… رو بهت یاد بدم، بنظر شما این چه فایده ایی میتونه داشته باشه؟ دراینصورت آیا ذهن شما تبدیل به ذهن نقاش میشه یا خیر؟ آیا میشه هر حجمی که توی دنیا هست رو درک کنی و بکشی یا خیر؟ پس برای یک آموزش سالم گذَشتن از مطالب و تنها اجرای چند مثال ،کافی نخواهد بود.

 یک تشبیه برای درک مسئله: خلق یک کاراکتر مثل پخت غذای مفصل و پیچیدست، تو آشپزی ما اول تمام مواد مورد نیاز رو زحمت می کشیم و تهیه میکنیم و هر حرکت خاصی که نیاز داره رو روش پیاده می کنیم تا ابزارمون برای ساخت یک غذا به حد ایده ال خودش برسه و در نهایت با ترکیب کردن و استفاده کردن از هر مواد به اندازه و مقدار معین می تونیم اون غذای خوشمزه رو بپزیم. نقاشی و خلق و ساخت یک کاراکتر یا فضا یا یک سوژه هم به همین ترتیبه، ما باید قبل از شروع ساخت کاراکتر با ابزارهای ساختش آشنا باشیم تا بتونیم به درستی و به موقع ازشون استفاده کنیم، ابزار ها چی هستن؟ درک حجم، قوانین نورپردازی، متریال ها، اناتومی، تجهیزات و لوازم کاراکتر، لباس و پوشش کاراکتر، رنگ دهی، تکسچر ، قدرت رندر گیری بالا، ویژگی های یک کاراکتر خوب و  …

اول باید رو همه ی این مطالب و مباحث مسلط باشی بعد بتونی یک کاراکتر فوق العاده خلق کنی. نگران نباش راه آموزش این دوره هم به همین ترتیبه… تنها کاری که باید بکنی اینه که به ما اعتماد کنی و هر نکته آموزشی ایی رو که ذکر میشه اول متوجهش بشی و درکش کنی و بعد تمرین کنی تا مسلط بشی حالا میتونی بری مبحث بعدی ودوباره فرمول  طلایی و حیاتی “درک+تمرین+تسلط” . خیلی سادست!

ابزار اول: اشاره ای به مسائل عمومی و پایه ای نقاشی که نقاط ضعفتون برطرف بشه.

ابزار بعدی بخش متریال: بعد از اون وارد دنیای متریال میشیم و خیلی مفصل متریال هایی مثل چوب، فلز، سنگ و صخره، مو  و پشم،  شیشه، الماس، آب و … ابتدا بررسی و آنالیز میکنم و بعد نحوی کشیدنش رو آموزش میدم. ازونجایی که متریال پارچه و لباس تو دوره کاراکتر بسیار مهم هست تصمیم براین شد که این متریال بصورت یک فصل جداگونه ارائه بدم که با تمرکز و دقت عمل بیشتری آموزش ببینین و احتمال افزایش  تسلطتتون تو این قسمت تا حد امکان بالا بره.

 ابزار های بعدی بخش آناتومی و چهره: خب وقتشه که همه چی جدی و حرفه ایی بشه، این بخش هیچ شوخی ایی توش نیست و نیازمند تمرکز و دقت و تلاش حداکثریتونه! اول از همه یک روش چهره رو باهم کار میکنیم که تو انیمیشن های دیزنی باهاش آشنا هستیم، بعد از اون حالت های مختلف چهره رو بررسی میکنیم یعنی احساسات مختلف چهره، مثلا کاراکتر وقتی عصبانیه چهره رو چجوری بکشم یا وقتی خوشحاله و یا… بعد از اون انواع مدل مو و ریش با هم یاد میگیریم.

وارد دنیای بدن میشیم: نهایت تلاش خودمو کردم که به ساده ترین و کامل ترین روش ممکن که تاحالا جایی ندیدم آناتومی رو بهتون آموزش بدم جوری که کشیدن هر پوزیشن و حالت فیگوری براتون ساده بشه، ابتدا آناتومی رو بصورت خیلی عمومی و کلی با پوزیشن ساده آموزش میبینیم و اصلا قرار نیست تو این بخش دربند جزییات بشیم، بعد از اینکه این مرحله رو با موفقیت گذروندیم میریم سراغ آنالیز و آموزش اجرای عناصر مختلف بدن بصورت جداگونه مثل پا، دست، انگشت ها، نیم تنه پایین و بالا ، گردن و سر…بعد از تمرین زیاد و تسلط روی اجزا حالا میتونیم بریم سراغ قسمت بعدی که کشیدن یک آناتومی کامل با پوزیشن سادست.

برای اینکه قسمت قبل راحت تر هضم بشه یک مرور دوباره ایی روی جایگذاری درست ماهیچه ها داریم،  اینجا مطمئن میشیم که هر اجزا از بدن چه ماهیچه ایی داره و چجوری این ماهیچه ها کنار هم قرار دارن و همه ی این مطالب رو به خاطر میسپریم، این مسئله میتونه تو درک و اجرای پوزیشن های مختلف خیلی مفید باشه.
line of action  رو شروع میکنیم و به کمک خطوط حرکتی ساده سعی در اجرای پوزیشن های پیچیده تر داریم، مثل نشسته، چرخیده، پریده، یا پوزیشن هایی که سلاح به دست در حال حمله و یا غیر حمله هستن.

بخش جذاب و مهم: اینجا قراره ما آناتومی و فیگور هامونو کارتونی کنیم، ازونجایی که انواع مختلف از طیف کاراکتر با سبک های مختلف وجود داره و قرار هم بر این بود که این دوره جامع باشه و همشون رو پوشش بده ورود پیدا میکنیم به این آیتم و روش های کشیدن کاراکترهای کارتونی رو آموزش میبینیم، ما با مبالغه و بزرگ نمایی چه افراط چه تفریط یک کاراکتر رو دفرمه میکنیم و از حالت رئالیسم خارج میکنیم که البته قواعد خاص خودش رو داره و برای زیبا شدن کار باید جوری این روش پیاده بشه که به قواعد زیبایی شناسی آسیبی نرسه.

بخش لوازم و تجهیزات: تو این بخش قراره یک سری لوازم خفنی که برای کاراکتر هامون در آینده بدرد میخوره رو طراحی کنیم و نحوه ی خلق کردن تجهیزات جدید رو یاد بگیریم. رفرنس هارو آنالیز میکنیم و نحوه ی کشیدنشون رو یاد میگیریم. تجهیزات و لوازمی مثل کیف و کلاه های خاص جنگی و یا معمولی سلاح هایی مثل چاقو، خنجر، شمشیر، تبر و اسلحه از مدل های مختلف کلاسیک تا مدرن و رباتیک … و همینطور قطعات جذابی مثل کمربند های جنگ جو ها و … که به لباس اضافه میشه و یا تتو های مختلف روی بدن ، شاخ های مختلف، کفش و پوتین، مچ بند، دستبند، گردنبند، قلاده، کمربند، دست و پا های رباتیک مصنوعی و …

بخش نهایی مثال: درین بخش همه ی آموزش هایی که تاحالا دیدین جامه عمل به خودشون میپوشونن و به هدف اصلی خودشون که خلق کاراکتر هست میرسن پس با دقت توجه کن و ببین که از مطالب آموزشی ایی که تو بخش های قبل گفتم اینجا چطور و چه موقع استفاده میکنیم. دراین بخش کاراکترهای نهایی از صفر تا صد اجرا میشه.

ابزار مورد نیاز دوره :

تنها یک کامپیوتر معمولی + قلم نوری ، و یا آیپد ،   ازونجایی که مطالب دوره خیلی گستردست  و فقط محدود نمیشه به رندرینگ و رنگ آمیزی ، دوستانی که روی کاغذ هم کار میکنن با یک سری از محدودیت ها میتونن بخش خیلی زیادی از مطالب رو آموزش ببینن .

مخاطبان دوره :

مخاطب این دوره آموزشی هرکسی هست که عاشق دنیای نقاشیه و میخواد بصورت تخصصی این دنیارو ادامه بده، البته قابل ذکره که دوستانی که دوره پرش و پرواز رو “مسلط شدن” و پایه ی نقاشیشون به حد مطلوبی رسید خیلی راحت تر میتونن این مسیر پر پیچ و خم و طولانی رو ادامه بدن، و اما دوستانی که این اولین دوره ایی هست که با من همراه میشن ازاونجایی که توانایی هنرجوها متفاوته پس توصیه میکنم شروع کنن به دیدن دوره آموزش جامع کاراکتر، اما هر وقت احساس کردین نیاز دارین که پایتون تقویت بشه میتونین مکثی کنین و برگردین دوره پایه ی پرش و پرواز رو آموزش ببینین در غیر اینصورت میتونین تا انتهای دوره پیش برین و از پیشرفتشون لذت ببرین.

اهمیت و کاربرد شغلی آموزش طراحی کاراکتر:

همانطور که میدونین این کاراکتر هست که  نقش اول پروژه هاست که در حال نقش آفرینیه، فهم همین موضوع کافیه تا افق های روشنی جلو هنرمندان دیجیتال بوجود بیاد و در های فرصت زیادی گشوده بشه، به  تهیه کنندگان بازی ، با نسخه های مختلف و کنسول های مختلف نیازمند یک طراح خوش ذوق و خلاق هستن تا کاراکتر مورد نظر رو براشون طراحی کنن، و همینطور فیلم ها با ژانر های مختلف به طراح کاراکتر نیازمندند، زمینه های بیشمار دیگه ایی هستن که خودش میتونه یک مقاله بشه درین زمینه ، مثل نمایشنامه ها ، کتاب های داستانی و کمیک و … البته از نظر من مهم ترین فضای پیش روی شما که یک فرصت بی نظیر هست انقلاب دنیای متاورس و  فروش nft هست که فوق العاده فرصت طلایی ایی بشمار میاد، تا حالا به این فکر کردین که آواتار های این دنیا رو چه کسانی خلق میکنن؟ توصیه میکنم انقلاب دنیای مجازی که در قالب دنیای متاورس در حال اتفاق افتادن هست رو جدی بگیرین و در یک نگاه شما میتونین جز اولین هایی باشین که دراین دنیا گام برمیداره.

روش های مختلفی وجود داره برای جذب شدنتون بعنوان طراح مثل سایت ها شرکت ها ارتباط های مستقیم یا غیر مستقیم با جهان و … که اینجا جای بحث نیست و شما ابتدا باید روی افزایش توانایی خودتون تمرکز کنین و بعد کم کم خوشه های فرصت رو درو کنین.

آپشن های دوره

دریافت رایگان آپدیت‌ها: از امیتازهای ویژه این دوره برای کسانی که این دوره را زودتر از بقیه خرید می‌کنند این است که آپدیت‌های بعدی را رایگان دریافت می‌کنند. درصورتی که مخاطب بعد از اتمام آپدیت‌ها این دوره را تهیه نماید قیمتی دو تا سه برابر باید بپردازد.

ارتباط با استاد نقاشی دیجیتال

ارتباط با استاد: بعداز ثبت نام در دوره شما تمرینات هر بخش را انجام می‌دهید و بصورت آنلاین میتوانید با استاد در ارتباط باشید، و هرگونه مشکل، ابهام  با وی در میان بگذارید. هر ساعت از شبانه روز پاسخگو هستیم.

دانلود رایگان دوره دیجیتال پینتینگ

دسترسی مادام العمر به دوره: بعد از فشردن کلید خرید وثبت دوره شما در هر مکان و هر زمان دسترسی دائم به سرورهای قدرتمند آرت تول دارید و می‌توانید آن را بارها دانلود کنید و بدون نگرانی آنرا همیشه برای خود ذخیره کنید.

قفل دوره پرش و پرواز

دانلود بلافاصله و بی نهایت: شما می‌توانید بلافاصله دوره دانلود کنید. اما اگر این دوره را به هر نحوی از دست دادید نگران نباشید هر زمان اراده کنید دوباره و رایگان میتوانید دانلود نمایید.

گام های یادگیری

بخش اول: اصول پایه

  ۳ ساعت و ۴۶ دقیقه

+ نمایش جزئیات

 • ۱ نگاهی به مسائل پایه

دوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوج

Rate this post

بخش دوم : متریال

  ۶ ساعت و ۲۹ دقیقه

+ نمایش جزئیات

 • ۱ چوب
 • ۲ فلز
 •  ۳  سنگ و صخره
 •  ۴  پارچه
 •  ۵  مو و پشم
 •  ۶  آب، آتش
 •  ۷  شیشه، الماس
 •  ۸  و مترال های خاص…

دوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوجدوره جامع طراحی کاراکتر اوج

Rate this post

فصل سوم: طراحی چهره

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ اصول طراحی چهره
 • ۲ احساسات چهره
 •  ۳  انواع مدل مو
 •  ۴  انواع مدل ریش

Rate this post

بخش چهارم : آناتومی

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ بدن عمومی
 • ۲ اجزای بدن بصورت جداگانه
 •  ۳  جای ماهیچه ها
 •  ۴  بدن کامل
 •  ۵  Line of action
 •  ۶  پوزیشن های پیچیده

Rate this post

بخش پنجم: فیگور های خاص

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ کارتونی کردن آناتومی
 • ۲ مبالغه در اعضای بدن
 •  ۳  روش های سریع اجرای آناتومی

Rate this post

بخش ششم: خلاقیت در کاراکتر

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ ویژگی های کاراکتر خلاق
 • ۲ تهیه لیست ایده
 •  ۳  استفاده از رفرنس برای خلق ایده
 •  ۴  تمرین های افزایش قدرت خلاقیت
 •  ۵  داستان سرایی برای کاراکتر

Rate this post

بخش هفتم: لباس و تجهیزات کاراکتر

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ طراحی انواع لباس های کاراکتر
 • ۲ ویژگی های یک لباس خاص و خلاق
 •  ۳  طراحی انواع لوازمات بصورت جداگانه
 •  ۴  طراحی انواع سلاح های رزمی
 •  ۵  نحوه ی استفاده درست از تجهیزات در کاراکتر

Rate this post

بخش هشتم : رندرینگ

  درحال بروز رسانی

+ نمایش جزئیات

 • ۱ نکات کلیدی رندرینگ
 • ۲ رندرگیری از مثال های خطی فواصل گذشته
 •  ۳  انواع مدل های رندر گیری
 •  ۴  روش رندر سریع
 •  ۵  ویژگی های یک رندر قوی

Rate this post

درباره مدرس

   محمد بیابان مدیر ارشد پروژه‌های نقاشی دیجیتال

 • نقاش
 • مدیر ارشد و راهبر پروژه های نقاشی دیجیتال
 • مدرس در آکادمی های خصوصی/ کارگاه‌ها
 • کارشناس معماری
 • طراح و ایده پرداز
 • بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی
 • محقق و نویسنده در زمینه‌های ایده پردازی، نقاشی دیجیتال و..
 • تسلط بر Digital Painting ، Game Design، Logo Design،…
محمد بیابان

ثبت نام در دوره

پرداخت آنی

2.500.000تومان

1.299.000تومان

کد تخفیف: f123

کارت به کارت با تخفیف

6037997167280594 به نام طاهره دانشنیا

ثبت نام در دوره جامع

دوره در حال بروز رسانی است 

اطلاعات این بخش مربوط به دو بخش اول هست

 • 45 ویدیو – 16 ساعت – 3.10 GB
 • ارتباط با استاد
 • دسترسی مادام العمر به دوره
 • دانلود بلافاصله و بی نهایت
 • دریافت رایگان آپدیت ها
 • قفل گذاری شده
 • فایل های کمک آموزشی

انتقال کارت به کارت

برای خرید دوره جامع طراحی کاراکتر میتونید مبلغ دوره به شماره کارت 6037997167280594 به نام طاهره دانشنیا واریز نمایید و فیش واریزی از طریق یکی از راه های زیر  برای ما ارسال بفرمایید تا دوره براتون ارسال بشه.

» دایرکت اینستاگرام : [email protected]

» پشتیبانی واتساپ : 09337521081

» شماره تماس : 09024447090

» تلگرام : [email protected]

درخواست مشاوره آموزش نقاشی دیجیتال - آموزش طراحی
درخواست مشاوره آموزش نقاشی دیجیتال - آموزش طراحی

هنوز تصمیم خود را نگرفته اید ؟ این آموزش های رایگان را ببینید

نقاشی دیجیتال
آموزش طراحی کاراکتر
قلم نوری

طراحی کاراکتر اوج

216

هنرجو

در این دوره شرکت کردند

Rate this post
8 نظرات
 1. حامد می گوید

  شب و روز لحظه شماری میکردم این دوره زودتر منتشر بشه
  مرسی ازتون

  1. آرت‌تول می گوید

   عزیزییید حامد جان
   خوشحالیم که تو این دوره همراه ما هستین
   موفق باشید

 2. masood می گوید

  be nazaram kheili arzesh dare . merci

  1. آرت‌تول می گوید

   خیلی ممنوننن ، خوشحالم که برات مفید بوده مسعود عزیز

 3. دلارام می گوید

  من این دوره تازه خریدم و چند تا از ویدیوهای اولش دیدم ، فوق العادست . واقعا تیم آرت تول بی نظیره

  1. آرت‌تول می گوید

   خوشحالم که دوست داشتی دلارام جان

 4. مهدیس می گوید

  وای که چقدر منتظر این دوره بودم . خوشحالم که الان خریدمششش
  ارت تول عشقییی

  1. آرت‌تول می گوید

   عزیزید مهدیس جان

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.