معرفی 6 سایت پرطرف‌دار برای اشتراک گذاری نقاشی دیجیتال

دوست دارید هنر خود را با جهان به اشتراک بگذارید؟ این پلتفرم‌ها می‌توانند به جلب‌توجه هنر دیجیتال شما کمک کنند.

چه به دنبال جایی برای میزبانی نمونه کارهای هنری دیجیتال خود باشید یا صرفاً بخواهید آخرین آثار هنری خود را به اشتراک بگذارید، انتخاب یک وب‌سایت برای آپلود در آن می‌تواند دشوار باشد. امروزه فضای اینترنت برای هنرمندان دیجیتال ارزش بالای دارد. آنها با انتشار نقاشی دیجیتال خود در وب‌سایت‌های پرطرف‌دار، فالوورهای زیادی را مجذوب خود می‌کنند. همچنین کمپانی‌های بزرگ هنری هم در این وب‌سایت‌ها فعالیت زیادی دارند. آنها هنرمندان چیره‌دست را شناسایی می‌کنند و آنها را به استخدام خودشان درمی‌آورند.

هر سایتی مزایا و معایب خود را دارد، اما تا زمانی که خودتان یک حساب کاربری در آنها نسازید و چندین مدت فعالیت نداشته باشید شناسایی قابلیت‌ها و کم و کاستی‌های سایت غیرممکن است. احتمالاً این کار از حوصله شما خارج است یا اینکه وقتی برای این کار ندارید. به همین دلیل آرت پول دست‌به‌کار شد و با بررسی سایت‌های اشتراک گذاری نقاشی دیجیتال ، بهترین‌ها را گلچین کرد. در ادامه 6 پلتفرم اشتراک گذاری دیجیتال آرت که قطعاً بهترین هستند را بررسی خواهیم کرد. پس تا پایان این مقاله با آرت تول همراه باشید.

 

سایت pixiv

Pixiv

اگر زمانی که هنر آنلاین بسیار فعال بود و شما هم پیگیر آنها بودید، به‌احتمال زیاد سبک هنری شما به‌نوعی تحت‌تأثیر انیمه و یا مانگا قرار گرفته است. فرهنگ اوتاکو در آن زمان ورود آرام خود را به رسانه‌های اصلی آغاز کرد و Pixiv خانه عالی برای هنرمندانی است که در این دسته قرار می‌گیرند.

Pixiv به‌عنوان یک جامعه آنلاین کوچک مستقر در ژاپن شروع به کار کرد، اما از آن زمان به سایتی با بیش از 50 میلیون هنرمند از سراسر جهان تبدیل شده است. در مقایسه با سایر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری هنر، اغلب به دلیل داشتن هنر بهتر نسبت به رقبا ستایش می‌شود. این را شاید بتوان به این واقعیت نسبت داد که اکثر تصویرگران حرفه‌ای ژاپنی Pixiv را به‌عنوان سایت نمونه کار خود انتخاب می‌کنند.

این سایت قبلاً به دلیل ناوبری آشفته و راه‌اندازی گالری بدنام بود. اما کاربران همچنان به حمایت از این سایت ادامه دادند. از آن زمان، بیشتر طراحی‌های قدیمی Pixiv با یک رابط شیک‌تر جایگزین شده است، بنابراین اکنون جای شکایت زیادی وجود ندارد.

 

سایت artstation

ArtStation

ظهور ArtStation در زمان مناسب با رشد صنعت بازی‌های ویدئویی اتفاق می‌افتد. دلیل آن این است که اینسایت عمدتاً برای خلاقان علاقه‌مند به بازی‌های ویدیویی و انیمیشن فیلم طراحی شده است. البته امروزه از تمامی هنرمندان در حوزه‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این صنایع به دنبال نیروهای جدید در ArtStation هستند.

همان‌طور که گفته شد، ArtStation قطعاً بیشتر یک پلتفرم است تا یک جامعه هنری. احتمال ایجاد ارتباطات تجاری هنرمندان بسیار بیشتر از ایجاد دوستی‌های آنلاین است. این موضوع شاید برای افرادی که می‌خواهند این صنعت را جدی دنبال کنند مناسب به نظر برسد، اما کسانی که به دنبال بازخورد گرفتن از هنرمندان دیگر هستند زیاد جذاب نیست.

اما نمی‌توانید انکار کنید که ArtStation معمولاً هر زمان که روند هنری جدیدی در جریان است، محتوایی برای ارائه دارد. این موضوع مانند زمانی که سعی کرد وارد شوق NFT شود خود را بیشتر نشان داد.

 

سایت deviant art

DeviantArt

DeviantArt یکی از بهترین و قدیمی‌ترین پلتفرم‌های این لیست است. هنرمندان دیجیتالی که بیش از پنج سال در صحنه حضور داشته‌اند، احتمالاً در یک مقطع زمانی در DeviantArt بوده‌اند. این سایت هر چیزی که شما نیاز دارید را داراست

  • مکانی برای نمایش آثار هنری
  • مخاطبان بالقوه گسترده
  • ویژگی‌های سفارشی
  • فضاهای اجتماعی

DeviantArt که از سال 2000 وجود داشته و نقطه راه‌اندازی بسیاری از بزرگ‌ترین تصویرگران مستقل امروزی است. متأسفانه امروزه این سایت احتمالاً دیگر قدرتی ندارد که هنرمندان جدید را به آن ارتفاعات سوق دهد. این سایت هنوز پایگاه کاربری عظیمی دارد اما به‌اندازه گذشته تعامل وجود ندارد. قطعاً با یک به‌روزرسانی قوی و ایجاد قابلیت‌های جدید در آن می‌تواند به روزهای اوج خود بازگردد.

 

اپلیکیشن artfol

Artfol

Artfol به طور رسمی در آوریل 2021 راه‌اندازی شد که آن را به جوان‌ترین پلتفرم در این لیست تبدیل می‌کند. Artfol با بررسی سایر پلتفرم‌های شکست‌خورده و ضعف‌ها و علل شکست آنها یکی از بهترین پلتفرم‌ها را تولید کرد. این سایت با دریافت بازخورد از هنرمندان و کاربران پلتفرم‌های دیگر ساخته شد و خود را تبدیل به یک جامعه استاندارد هنری تبدیل کرد.

DeviantArt و ArtStation درگذشته به دلیل نمایش هنرمندان مشابه در صفحات اول خود مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، احتمالاً به همین دلیل است که Artfol تصمیم گرفته است به‌طورکلی الگوریتم‌های پیچیده را کنار بگذارد و فرصت برابری را به کاربران خود بدهد.

Artfol همچنین معیارهای شخصی را خصوصی نگه می‌دارد. مثلاً فقط شما می‌توانید تعداد لایک‌های خود را ببینید. همچنین چالش‌های درون‌برنامه‌ای سرگرم‌کننده ارائه می‌دهد. متأسفانه، در حال حاضر فقط از طریق اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در دسترس است. اما طرف‌داران بسیار زیادی دارد.

 

سایت behance

Behance

Behance برای وب‌سایت‌های اشتراک گذاری دیجیتال آرت همان چیزی است که LinkedIn برای شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی است. این سایت برای علاقه‌مندان زیاد مناسب نیست و برای کسانی ساخته شده است که می‌خواهند هنر دیجیتال را به‌عنوان یک حرفه دنبال کنند. یک فید Discover وجود دارد که می‌توانید آن را غربال کنید و حتی فضاهایی برای کاریابی و پخش زنده به کاربران اختصاص داده شده است.

پیمایش در وب سایت در ابتدا می‌تواند ترسناک به نظر برسد، زیرا Behance هیچ کمبودی در افراد بااستعداد ندارد. اما این به این معنی است که واقعاً مکان خوبی برای دریافت انتقاد سازنده است. وقتی هنرمندان برای فرصت‌های شغلی مشابه مبارزه نمی‌کنند، به یکدیگر کمک می‌کنند تا پیشرفت کنند.

این پلتفرم متعلق به شرکت بزرگ فناوری خلاق که Adobe است. البته این بدان معنا نیست که برای استفاده از Behance به اشتراک Creative Cloud نیاز دارید، اما باید یک Adobe ID ایجاد کنید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام

Instagram

اینستاگرام یک پلتفرم غیر هنری در این لیست است که هنرمندان زیادی را در خود جای‌داده است! بدون شک باقدرت معروفیت اینستاگرام و یوزرهای بی‌شمارش می‌توانید هنر و نام خود را برندسازی کنید. اما این کار نیاز به پشتکار و دانستن علم بازاریابی اینستاگرام هم دارد.

اینستاگرام از تصاویر و ویدیوهای چیزهای مختلف استقبال می‌کند. البته هنرمندانی زیادی نیز وجود دارند، اما تعداد زیادی عکس از زندگی روزمره مردم نیز وجود دارد. مثل اینکه یک نقاش سنتی بودید و به‌جای موزه، قطعه‌تان را در وسط یک مرکز خرید آویزان می‌کردید. مصرف‌کنندگان به دلایلی غیر از قدردانی از هنر آنجا هستند.

بااین‌حال، هشتگ‌ها در اینستاگرام قدرتمندتر از آن چیزی هستند که برخی افراد انتظار دارند. برای مثال #artistsoninstagram و #artoftheday تگ‌های خوبی هستند که وقتی مطمئن نیستید می‌خواهید موضوع، ابزار یا تکنیک خاصی را برچسب‌گذاری کنید، می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

هنر دیجیتال خود را با جهان به اشتراک بگذارید

هنگام انتخاب یک وب‌سایت هنری، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید و سؤالات زیر را از خود بپرسید:

  • چه نوع هنری را به اشتراک می‌گذارید؟
  • می‌خواهید آن را با چه کسی به اشتراک بگذارید؟
  • آیا می‌خواهید دنبال‌کننده بسازید، یا یک انجمن پیدا کنید و یک تجربه بسیار تعاملی داشته باشید؟

در پایان باید بگوییم هرکجا که بخواهید نقاشی دیجیتال خود را به اشتراک بگذارید، اگر شما یک هنرمند چیره‌دست باشید و هنر حرفه‌ای عرضه کنید، مخاطبان و شرکت‌های بزرگ هنری به‌صورت خودکار شما را دنبال می‌کنند و پیشرفت خواهید کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم هیچ‌وقت قلم را زمین نگذارید و همواره تمرین و پشتکار داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.