بهترین کانالهای آموزش نقاشی دیجیتال در یوتیوب

Best Art Youtube Channels

تمام مفاهیم اولیه طراحی و نقاشی را می‌توان به‌صورت آنلاین پیدا کرد. اما آنها اغلب در بسیاری از کانال های مختلف در YouTube پراکنده هستند که پیداکردن آنها می‌تواند آزاردهنده و دشوار باشد.

همین کمبود اطلاعات باعث دشوار شدن یادگیری برای هنرمندان نوپا است، بنابراین وجود منابعی که به پیشرفت سریع هنرمندان کمک می‌کند از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله ما لیستی از بهترین کانال‌های یوتیوب را برای شما معرفی کرده‌ایم که آموزش طراحی و آموزش نقاشی دیجیتال و مشاوره‌های هنری رایگان ارائه می‌دهند.

آموزش نقاشی در یوتیوب

احتمالاً برخی از این نام‌ها را می‌شناسید اما برخی دیگر کاملاً جدید خواهند بود. اگر تازه شروع کرده‌اید، دنبال‌کردن آموزش این لیست قطعاً شما را در مسیر درستی قرار می‌دهد.

 

Proko youtube channel

Stan Prokopenko

هر آنچه که می خواهید یاد بگیرید را می توانید در کانال یوتیوب Proko پیدا کنید. Stan Prokopenko برند Proko را در اوایل سال‌های 2012 تا 2013 راه‌اندازی کرد و تا به امروز تعداد دنبال کننده های آن افزایش چشمگیری داشته است.

ویدئوهای او با نور خوب، دوربین‌ها و تجهیزات صوتی باکیفیت تولید می‌شوند تا حس واقعی‌تری را ایجاد کنند. او بهترین آموزش‌ها در مورد ژست‌های حرکتی، طراحی پرتره و آناتومی و … را تولید می‌کند.

برای شروع ویدئوهای Proko یکی از بهترین کانال‌های موجود است. روش تدریس او برای یک مبتدی عالی است.

 

Sycra youtube channel

Sycra

کانال یوتیوب Sycra نیز توسط هنرمندانی که خودشان آموزش می‌دهند به‌خوبی شناخته شده است. Sycra ویدیوهای متنوع زیادی تولید می‌کند که شامل طراحی، نقاشی، نکات کلی در زمینه هنری، منابع هنری و اساساً هر چیزی که به یادگیری هنر مربوط می شود را داراست.

این کانال کیفیت ویدئویی مشابه Proko ندارد اما قابل‌قبول است. محتوای این کانال مسیر پیشرفت درستی برای مبتدیان ندارد و بیشتر یک حالت آموزش‌های پراکنده و البته سرگرم‌کننده را داراست. البته پیشنهاد می‌کنیم حتماً این کانال را مورد بررسی قرار دهید.

 

یوتیوب آرت تول

آرت تول

اگر در وب فارسی در مورد آموزش طراحی و نقاشی دیجیتال سرچ کرده باشید حتماً نام سایت آرت تول به چشم شما خورده است. آرت تول مرجع تخصصی هنرهای دیجیتال است که با ویدئوهای آموزشی و مقالات جامع در این زمینه توانسته هنرمندان بسیاری را به سایت خود هدایت کند. همچنین سایت آرت تول دوره‌های آموزشی مبتدی و تخصصی با استفاده از مدرس‌های خبره در این زمینه منتشر کرده که طرف‌داران زیادی پیدا کرده است.

اخیراً آرت تول کانال یوتیوب خود را راه‌اندازی کرده است و در حال تولید محتواهای آموزشی در زمینه آموزش طراحی و نقاشی دیجیتال، آنباکسینگ و بررسی قلم نوری با کیفیتی خیره‌کننده است. باتوجه‌به بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم، این مجموعه حتی قصد دارد با هنرمندان بزرگ ایران مصاحبه کند تا تازه‌کاران از تجربیات آنها بتوانند استفاده کنند. قطعاً به شما پیشنهاد می‌کنیم این کانال را در لیست کانال‌های هنری خود داشته باشید.

 

Art of Wei youtube channel

Art of Wei

آموزش نقاشی در یوتیوب بسیار زیاد است اما اموزش اصولی و درست باید پیدا کنید. این کانال توسط هنرمندی به نام Wei اداره می‌شود که آموزش‌های بسیار خاصی را در مورد ویژگی‌های چهره، پرتره‌ها، فیگورها، کارتون‌ها یا هر چیز دیگری که مردم می‌خواهند طراحی کنند، پوشش می‌دهد. دنبال‌کنندگان کانال Wei کوچکتر از مابقی این لیست است، اما او با سرعت در حال پیشروی است و قطعاً آینده خوبی دارد. اگر در گوگل به انگلیسی سرچ کنید “چگونه X را بکشیم”، احتمالا ویدیوهای Wei یکی از نتیجه ها خواهد بود.

 

draw with jazza youtube channel

Draw with Jazza

احتمال دارد کانال Draw with Jazza را دیده باشید. چون در این کانال ویدئوهای جالب و گهگاهی عجیب غریب وجود دارد. مدیر این کانال آموزش‌های زیادی را در مورد طراحی تولید می‌کند. همچنین ویدئوهای دیگری شامل مصاحبه با هنرمندان، بررسی برنامه‌های هنری و جریان‌های تصادفی وجود دارد که هیچ ارتباط مستقیمی باهدف شما ندارند. اما بسیار ارزشمند هستند.

نمی‌توان گفت که این کانال یک مرجع حرفه‌ای آموزش نقاشی برای هنرمندان نوپا است، اما به نظر یک کانال سرگرم‌کننده برای جمع‌آوری نظرات و معرفی منابع خوب می‌تواند باشد. البته بازهم پیشنهاد می‌کنیم در این کانال گشت‌وگذار کنید و ویدئوهای جذابی که بدرد شما می‌خورد را ببینید.

 

Bobby Chiu

Bobby Chiu

بابی چیو یکی از هنرمندان بنیان‌گذار Schoolism است و کانال یوتیوب خود را با محتوای متنوع اداره می‌کند.

برخی از ویدئوهای او بیشتر الهام‌بخش هستند و جنبه عمومی دارد. اما او همچنین دارای مصاحبه‌های طولانی با هنرمندان حرفه‌ای و حتی آموزش‌هایی برای توضیح مفاهیم در موضوعات متوسط تا پیشرفته دارد.

یکی از نکات مثبت این کانال بروز بودن و انتشار ویدئوهای جدید است. این کانال یک جریان ثابت از محتوای ویدئویی را برای هنرمندانی فراهم می‌کند که ممکن است بخواهند در حین طراحی، برخی ویدئوهای جانبی را در کنار آموزش‌های خود قرار دهند. مدیر این کانال ممکن است مطالب آموزشی رایگان زیادی ارائه ندهد. اما اگر می‌خواهید نظرات یک حرفه‌ای را بشنوید، کانال او ارزش بررسی را دارد.

 

Feng Zhu FZD youtube channel

Feng Zhu FZD

کانال فنگ محتواهای غنی و جالبی را در خود دارد. فنگ از اواخر دهه 90 در زمینه هنر مفهومی کار می‌کند و اکنون یک مدرسه هنر مفهومی بزرگ را در سنگاپور اداره می‌کند. او یک هنرمند واقعی است که چیزهای زیادی در مورد حرفه هنر می‌داند و همچنین چیزهای زیادی برای ارائه به دانشجویان جدید دارد.

پادکست‌های او بیشتر شبیه درمان هستند تا جلسات کلاسی. اگر زبان انگلیسی خوبی دارید می‌توانید در کنار تمرین‌کردن پادکست‌های او را گوش دهید. فنگ چند دی‌وی‌دی Gnomon دارد که در آنها پرسپکتیو و اصول دیگر را برای هنرمندان آموزش می‌دهد.

 

Alphonso Dunn youtube channel

Alphonso Dunn

کانال یوتیوب Alphonso Dunn مجموعه ای درخشان از آموزش ها و نکات برای هنرمندان مشتاق است. این کانال یکی از بهترین های یوتیوب است که می توانید برای آموزش نکات عملی به خودتان استفاده کنید.

Alphonso به‌طور مداوم به‌روزرسانی نمی‌شود، بنابراین ممکن است در یک هفته چند ویدیو دریافت کنید و سپس به مدت ۶ ماه آن را رها کنید. اما تقریباً در همه ویدیوهای او ارزش هنری پیدا می کنید. او مفاهیم حیاتی مانند چگونگی دیدن آنچه می‌کشید، نحوه سایه‌ زدن و نحوه اندازه‌گیری را توضیح می‌دهد.

 

Circle Line Art School youtube channel

Circle Line Art School

پس از جستجوی چند آموزش پرسپکتیو به کانال Circle Line یوتیوب برخوردیم. این کانال ویدئوهای جدیدی را هر هفته آپلود می‌کند که موضوعات بنیادی زیادی را پوشش می‌دهد.

به نظر می‌آید این کانال ارزش زیادی دارد. به نظر می‌رسد که کانال مدرسه هنر Circle Line عمدتاً برای یک منبع آموزشی رایگان ساخته شده است؛ بنابراین کانال یوتیوب آنها به طور طبیعی پر از توصیه‌های عملی است.

محتوای Circle Line بسیار مفید و دوست داشتنی است و باید به مجموعه کانال های هنری رایگان YouTube شما اضافه شود.

 

Sara Tepes

Sarah Tepes

Sarah Tepes ممکن است سن کمی داشته باشد، اما او بیش از 400000 مشترک را برای کانال یوتیوب خود جذب کرده است و دلیل خوبی هم برای این رشد دارد. او که خودش در هنر دیجیتال خودآموخته است، توانایی زیادی در انتقال دانش به تازه‌کارها به روشی حرفه‌ای و آسان برای دنبال‌کردن دارد.

در کنار درس‌های آموزشی نقاشی دیجیتال، لحن او به طور مداوم تشویق‌کننده و متفکرانه است. ایجاد انگیزه بزرگ برای هنرمندان جوان و مبتدی در همه‌جا یکی از مهم‌ترین ملاک‌های رشد این کانال هنری شده است.

 

Emmy Kalia youtube channel

Emmy Kalia

امی کالیا یک هنرمند خودآموخته مداد از هلند است که استعداد جدی در خلق تصاویر فوتو رئالیستی با استفاده از گرافیت دارد. کانال یوتیوب او حاوی ترکیبی از آموزش‌ها و ویدئوهای TimeLapse است که تکنیکهای او را نشان می‌دهد.

نتایج او ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما روندی را که او را به آنجا می‌رساند به شیوه‌ای واضح و مستقیم توضیح می‌دهد. اگر به ساخت آثار هنری با مداد علاقه دارید، یا فقط کنجکاو هستید که او چگونه این کار را انجام می‌دهد، پس این یکی از کانال‌های هنری YouTube است که قطعاً ارزش دیدن دارد.

 

The Art of Aaron Blaise

Aaron Blaise

اگر ویدئوهای دیزنی زیادی را با فرزندان خود تماشا می‌کنید، نام Aaron Blaise ممکن است برایتان آشنا به نظر برسد. به این دلیل که او 21 سال از زندگی خود را به‌عنوان انیماتور در فیلم‌هایی مانند Beauty and the Beast، علاءالدین، شیر شاه، پوکاهونتاس، مولان و برادر خرس گذراند که آخرین آنها را نیز کارگردانی کرد. او اکنون تجارت سینما را رها کرده است، اما این ضرر دیزنی به سود دنیای هنر است! زیرا اخیراً به تدریس روی آورده و باتوجه‌به ویدئوهای او کاملاً مشخص است که یک متخصص چیره‌دست در این زمینه می‌باشد.

این هنرمند خوب، انیماتور، کارگردان، تصویرگر، علاوه بر نوشتن کتاب و ارائه دوره‌های حرفه‌ای، از کانال یوتیوب خود برای به اشتراک گذاشتن هنر، تکنیک‌ها و دانش خود استفاده می‌کند. ویدئوهای بلیز شامل توضیحاتی در مورد هرآنچه که یک حرفه‌ای باید بداند، از نحوه کشیدن گرگ‌ها تا نقاشی با گواش، به همراه نقاشی‌های TimeLapse، گفتگوهای زنده با هنرمندان دیگر و آموزش‌های انیمیشن سنتی است.

بیشتر ویدئوهای بلیز بسیار طولانی هستند. این فرد دوست دارد وقت خود را صرف آموزش به شکل طبیعی و با یک سرعت نرمال کند و این‌گونه هنر خود را به شما نشان دهد. این باعث می‌شود یک تجربه تماشایی همه‌جانبه و روشنگر داشته باشید.

 

سخن آخر

مبتدی‌ها همیشه به دنبال بهترین منابع آموزشی هستند و YouTube چیزهای شگفت انگیزی دارد. کتاب‌ها مفید هستند اما در زمینه هنر معمولاً محتوای ویدئویی ترجیح داده می‌شود. این کانال‌هایی که در این لیست معرفی کرده‌ایم بهترین‌های یوتیوب هستند و محتواهای غنی و باکیفیتی برای پیشرفت شما منتشر کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم آنها را دنبال کنید و از مشاهده ویدئوها لذت ببرید.

4.2/5 - (9 امتیاز)
2 نظرات
 1. محمد صادق می گوید

  کانالهای خوبی بود ممنون، ولی خیلی کانالهای خوب زیادی در یوتویوب هست که کاش در لیست بود، البته چون یوتویوب خیلی بزرگ هست طبیعیه خیلی وقت میخواد تا لیست خیلی بزرگی میشه همه رو پیدا کردن، به دوستان پیشنهاد میکنم خودشون هم تو یوتویوب بگردن

  1. آرت‌تول می گوید

   ممنون محمد عزیز
   بله کانال ها زیاد هست ، ما تعدادی رو برای معرفی گذاشتیم تا اشنا بشید
   موفق باشین

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.