چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟ درس اول

چگونه نقاشی کنیم ؟ این سوالیست که ذهن هنرجویان و طراحان مبتدی را درگیر خود کرده. حال جواب سؤال چگونه طراحی را شروع کنیم چیست؟ مهم‌ترین عاملی که شما را در طراحی همیاری می‌کند ذهن تعلیم دیده شماست. شما با سؤال کردن از خود، چگونه طراحی کنیم، چراغی را در ذهن خود روشن می‌کنید و به دنبال کسب اطلاعات می‌روید. مهم‌ترین عامل در یاد گیری طراحی شناخت و آنالیز و تمرین کردن شماست، شما با دیدن آموزش‌های مناسب و تجزیه تحلیل اطلاعات به‌دست آمده می‌توانید به سؤال چگونه نقاشی را شروع کنیم به راحتی پاسخ دهید ما در این مقاله به شما روش‌هایی را پیش نهاد می‌دهیم تا اطلاعات ورودی به ذهنتان را افزایش دهیم و ذهنتان آمادگی برای رویارویی با هر نقاشی و یا طراحی ایی را داشته باشد.

چگونه نقاشی کنیم ؟

چگونه نقاشی کنیم ؟ آیا میخواهید نقاشی کردن را یاد بگیرید اما نمیدانید چگونه نقاشی را شروع کنید و از کجا طراحی را شروع کنید؟ آیا از پیشرفت کُند خود در طراحی خسته شده اید و احساس می‌کنید که موانعی جلوی شما را گرفته است؟ پس در ادامه همراه ما باشید…

چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟

از کجا ، کی و چگونه نقاشی کنیم ؟  این 10 درس آموزش رایگان نقاشی که به صورت سریالی منتشر خواهد شد به شما کمک می‌کند به آسانی و با لذت بردن از شیوه یادگیری مهارت طراحی و نقاشی کردن خود را به سرعت توسعه دهید.

اگر یک هنرمند مبتدی هم نیستید، این دوره یعنی دوره چگونه نقاشی کنیم ؟ یک مرور تازه برای شما است! حتی ممکن است چیزهای جدید هم یاد بگیرید.

هنرمندان آرت تول تصمیم گرفتند این دوره سریالی چگونه نقاشی کنیم را برای شما به رایگان منتشر کنند تا کسانی که علاقه بالایی در ورود به هنر نقاشی دارند بدون هیچ هزینه ای این مهارت را شروع کنند. به این شکل کسانی که فقط از روی شوق اولیه وارد شدند، به صورت رایگان و غیر حضوری ( آنلاین ) می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند این حرفه را ادامه دهند و به یک آرتیست حرفه ای تبدیل شوند یا خیر!

چگونه نقاشی کنیم : سرفصل دروس

در این دوره 5 مرحله وجود دارد که در هر مرحله چند درس گنجانده شده است که در مجموع 10 درس می‌شود(ممکن است در آینده بیشتر هم شود). زمان یادگیری هر درس به سرعت شما در یادگیری بستگی دارد و هر درس  با تکالیف و چالش هایی همراه است.

شما می‌توانید تکالیف انجام شده خود از سری آموزش چگونه نقاشی را شروع کنیم را در اینستاگرام خود با منشن کردن آیدی اینستاگرام آرت تول (Arttool_ir) به اشتراک بگذارید تا ما آنها را بررسی کنیم و از طرف اساتید آرت تول دیدگاه و فیدبک بگیرید. سعی میکنیم شرایط را در فضای آنلاین طوری برقرار کنیم که شما احساس کنید در یک کلاس واقعی در کنار استاد هستید. اشتراک گذاری در فضای مجازی بهترین روش برای دنبال کردن روند موفقیت خودتان است. پس حتما این کار را انجام دهید و مطمئن باشید تاثیر بسزایی در روند یادگیری شما دارد.

سرفصل دوره چگونه نقاشی کنیم

 1. قدم اول: وسایل طراحی
 2. قدم دوم: نحوه در دست گرفتن مداد در طراحی
 3. قدم سوم: کنترل فشار دست در طراحی
 4. درس اول: چگونه نقاشی را شروع کنیم (ادامه مقاله را مطالعه کنید)
 5. درس دوم: چگونه سریع طراحی کنیم
 6. درس سوم: چگونه سه بعدی طراحی کنیم
 7. درس چهارم: نسبت طلایی در طراحی
 8. درس پنجم: اشتباهات رایج در طراحی
 9. درس ششم: پرسپکتیو
 10. درس هفتم: کیفیت خطوط در طراحی
 11. درس 8: معرفی تکنیک های سایه زنی
 12. درس 9: چگونه سایه بزنیم
 13. درس 10: ترکیب همه تکنیک ها باهم

بسیاری از هنرجویان و تازه واردان به عرصه هنر این سوال در ذهنشان تداعی میشود : چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟ در آموزش طراحی مبتدی برای شروع طراحی به چه چیزی نیاز داریم؟ به زبان ساده طراحی فقط فرآیند لایه بندی است، شما از یک طرح ساده شروع می‌کنید و لایه لایه طرح را توسعه می دهید تا زمانی که نتیجه دلخواه خود را بدست آورید.

اگر در حال تمرین با این دوره آموزشی هستید، امیدواریم که پیشرفت خود را با ما و دیگران در قسمت دیدگاه در میان بگذارید، نظرات شما پاداش کاری است که ما انجام می دهیم.

درس اول: چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟

در این درس ما می خواهیم روی روند کار یعنی اسکچ تمرکز کنیم. اگر می توانید روی یک تکه کاغذ با مداد طرحی را ایجاد کنید، پس می توانید طراحی را هم یاد بگیرید! آموزش طراحی از پایه بهترین روش یادگیری است. برای اینکه یک هنرمند باشید لازم نیست بتوانید خطوط صاف یا دایره های کاملی بکشید.

برای یادگیری طراحی از کجا شروع کنم ؟

 آموزش ابتدایی طراحی با مداد ، همانند نوشتن ایده روی کاغذ است با تفاوت به اینکه شما به جای نوشتن خط خطی می کنید و این امکان را به شما داده می‌شود ایده های خود را به سرعت خلق کنید تا در طولانی مدت بتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید. این یک روش عالی برای طوفان مغزی ( همان طراحی آزاد بدون محدودیت که در نهایت به یک ایده ختم می شود ) است!

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

نکته جالب در مورد چگونه طراحی شروع کنیم این است که لایه ها و خط ها معمولاً با هم مخلوط می شوند یا بر روی هم محو می شوند در حالی که شما همچنان به طراحی خود می پردازید.

بنابراین از اشتباه کردن نترسید!

چگونه طراحی را شروع کنیم ؟ شجاع باشید…

این مرحله برای تجربه بدست آوردن است! وقتی اشتباه می کنیم ، روش هایی جدیدی را پیدا می کنیم و از این تجربه تازه و اصلاح آن به نفع خودمان استفاده می کنیم. با حوصله طراحی کنید، از اشتباهات خود درس بگیرید و هرگز نترسید! اگر احساس میکنید کارتان خراب شده و قابل اصلاح نیست. از نو شروع کنید. شما در حال تمرین هستید.

چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟
آموزش طراحی از پایه به این گونه است که بهتر است از خطوط کم رنگ استفاده کنید. این خطوط به نرمی و به آرامی کشیده می شوند. برای این کار فشاردست و حالت مداد را روی دست خود تنظیم کنید تا دست شما هم خسته نشود و هم خطوط مناسبی ترسیم کنید.

در آموزش طراحی مبتدی اگر دست شما بعد از تمرین طراحی کمتر از یک ساعت خسته می شود، احتمالاً آن را خیلی محکم در دست نگه می دارید. ریلکس باشید.

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

هنگام ترسیم یک طرح اولیه ، ذهن کمال گرای خود را خاموش کنید و روی شکل‌های کلی و ابتدایی تمرکز کنید. به اندازه، شکل، زاویه و … توجه کنید. آخرین چیزی که باید به آن فکر کنید جزئیات سوژه است!

برای شروع نقاشی و طراحی میتونید این وسایل و ابزار نقاشی تهیه کنید:

مداد طراحی HB: که به مداد طراحی شماره 2 هم میشناسند
کاغذ یا دفتر طراحی => (آموزش ساخت دفتر طراحی) (انواع کاغذ طراحی)
پاکن
برای شروع کار نقاشی نیاز به ابزار و وسایل اولیه دارید تنها وسیله مورد نیاز شما مداد و کاغذ هست که میتونید این موارد تهیه کنید. اما اگر میخواید ابزار های تخصصی تری داشته باشید مقاله وسایل طراحی را ببینید.

بیایید چیزی را با هم طراحی کنیم!

از آنجایی که این آموزش طراحی برای مبتدیان ساخته شده ، من از دست چپ خود (دست غیر تخصصی و تعلیم ندیده ) استفاده می کنم تا به شما نشان دهیم که لازم نیست حتما کنترل خوبی روی دست خودمان داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی طراحی کنیم.

مرحله 1 : چگونه طراحی را شروع کنیم ؟

یک دایره را به صورت آزاد طراحی کنید

آموزش ابتدایی طراحی با مداد این گونه است که ، من یک دایره را با استفاده از یک دسته از خطوط آزاد طراحی کردم. اگر خطوط شما به جهات اشتباهی می‌رود نگران نباشید. برای اولین بار انتظار نمی‌رود دایره کامل و بی نقصی را رسم کنید. این کاملاً عادی است به یاد داشته باشید، ما قرار است به صورت لایه لایه و مرحله ایی کار کنیم.

من یک دایره را با استفاده از یک دسته از خطوط آزاد طراحی کردم. اگر خطوط شما به جهات اشتباهی می‌رود نگران نباشید. برای اولین بار انتظار نمی‌رود دایره کامل و بی نقصی را رسم کنید. این کاملاً عادی است به یاد داشته باشید، ما قرار است به صورت لایه لایه و مرحله ایی کار کنیم.

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

دوره پایه آموزش طراحی چهره با مداد

مرحله 2 ، چگونه نقاشی را شروع کنیم؟

شکل را اصلاح کنید

در آموزش ابتدایی طراحی با مداد پس از ترسیم طرح اولیه خود ، مناطقی را پیدا کنید که به اصلاح نیاز دارد و آن را اصلاح کنید تا به نتیجه دلخواه خود نزدیک شوید.

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

مرحله 3 -آموزش طراحی از پایه

تصحیح کردن را ادامه دهید
مرحله پیشین تا آنجایی تکرار کنید که به نتیجه دلخواه خود برسید.

یک نکته جالب : می توانید کاغذ طراحی خود را بچرخانید تا به چشمانتان کمک کند شکل متفاوتی را ببیند. ممکن است برخی از مناطق نیاز به اصلاح داشته باشد که در وضعیت فعلی کاغذ دیده نشوند و با گرداندن آن مشاهده شوند.

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

مرحله 4 ، آموزش طراحی مبتدی

تعریف شکل دایره

به طور کل شکل طراحی شده را بررسی کنید. چگونه به نظر میرسد؟ اگر هنوز ایرادی دارد از خطوط بیشتری برای اصلاح دایره استفاده کنید. می توانید خطوط اضافی را پاک کنید تا دایره بخوبی شکل بگیرد.

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

چند مثال از مراحل اسکچ برا آنکه بهتر بدانیم چگونه طراحی شروع کنیم

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

این طرح ها را سعی کنید با این روش بکشید و تمرین کنید. من بعد از ترسیم همه این مثال ها و استفاده بیشتر از دست غیر تخصصی، متوجه پیشرفت های بزرگی در خودم شدم!

عادت کردم که آرنج و مفصل شانه خود را به منظور طراحی حرکت دهم که خطوطی نرم تر به من می داد. اگر به نمونه های بالا در تصاویر نگاه کنید ، متوجه می شوید که خطوط من به تدریج بسیار بهتر می شوند.

تفاوت بین طراحی بادست چپ و دست راست من را در نمونه پایین ببینید :

طراحی از کجا شروع کنیم ؟

تاکید میکنم نیازی نیست که در ترسیم خطوط عالی باشید یا روی مداد خود کنترل صد در صد و شگفت انگیزی داشته باشید تا بتوانید طراحی کنید. کنترل عالی فقط به این معنی است که نقاشی شما تمیزتر و دقیق تر به نظر برسد.

چگونه نقاشی را شروع کنیم ؟

تمرین برای شما:

چیزهایی که باید در هنگام طراحی به خاطر بیاورید:

 • کمال گرا نباشید.
 • به جای جزئیات ، روی شکل کلی تمرکز کنید.
 • از فشار ملایم استفاده کنید.

تکلیف شماره 1:

با دنبال کردن مراحل این درس ، یک صفحه کامل را در صفحه طراحی خود پر کنید.

مرحله 1: طراحی آزادانه

مرحله 2: شکل را اصلاح کنید

مرحله 3: اصلاح شده را اصلاح کنید

مرحله 4: شکل دلخواه را به دست بیاورید

مدل طراحی را در اطراف خانه ، بیرون یا گوگل جستوجو کنید. وقتی صفحه طراحی خود را پر کردید، به سراغ صفحه دیگری بروید.

در اینجا چند ایده برای طراحی شما آورده شده است:

 • چنگال
 • سیب
 • موز
 • لپتاپ
 • ژاکت
 • کلاه
 • دست
 • پا
 • چشم
 • کلید
 • لامپ
 • گربه
 • طراحی پرنده
 • طراحی قایق
 • طراحی درخت
 • طراحی گل
 • طراحی ماشین
 • شخص ایستاده
 • تکلیف طراحی را انجام دادید؟

  در اینجا تکالیف و چالش شما در یک تکلیف قرار گرفته است! این یعنی چه؟ اگر تکالیف این درس را کامل کنید و آن را در صفحه اینستاگرام خود با منشن کردن آیدی اینستاگرام آرت تول (Arttool_ir) ارسال کنید، ما با بررسی تکالیف شما را در استوری پیج اینستاگرام آرت تول به اشتراک خواهیم گذاشت.

  به ما اطلاع دهید که آیا شما پیشرفت کرده اید و چگونه این درس به شما کمک کرده است که بهتر ترسیم کنید؟

اگر در حال تمرین با این دوره آموزشی هستید ، امیدواریم که پیشرفت خود را با ما و دیگران در قسمت دیدگاه در میان بگذارید، نظرات شما پاداش کاری است که ما انجام می دهیم.

4.1/5 - (136 امتیاز)
60 نظرات
 1. Maedeh می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۴ سالم هست و رنگ روغن کار می کنم و چندین تابلو کشیدم و کارم خوبه ولی دوست دارم تکنیک های دیگه ای رو هم مثل مداد رنگی و سیاه قلم رو هم یاد بگیرم ولی نمیدونم برای نقاشی با مداد رنگی دقیقا از کجا شروع کنم و چه طوری در اون پیشرفت کنم
  میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقتتون بخیر.. اگه میخواین شروع کنین از طراحی پایه شروع کنین اصول و مبانی پایه طراحیو یاد بگیرین و بعد طراحی هایپررئال رو یاد بگیرین و بعد میتونین برین رو مداد رنگی

 2. Zeus می گوید

  سلام خسته نباشید
  من الان تقریبا یک ماه است که نقاشی دیجیتالی میکشم و پیشرفت خیلی خوبی داشتم و از کیفیت کارام راضی ام
  فقط سوالم این است ک اگ روی کاغذ نقاشی بکشم توی دیجیتال آرت بهتر نمیشم؟
  یا اول مهارت دیجیتالم رو بالا ببرم و بعد شروع ب طراحی روی کاغذ رو شروع کنم؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقتتون بخیر
   یادت باشه همه ی اینها زیر مجموعه هنر های تجسمی هستن ، مطمئن شما حتی مجسمه سازی هم کنید قدرت ذهنی و تجسمی نقاشیتون باالا میره ، چ برسه خود نقاشی اما رو کاغذ.
   پس حتما این کار رو انجام بدین بصورت ترکیبی، هم روی کاغذ هم دیجیتال
   اصا میش تمرین های روی کاغذتون رو عکسبرداری کنید ببرید تو فتوشاپ و اونجا رنگ امیزیش کنید و پر و بال بدین

 3. محمد حسین شریعتی می گوید

  طراحی آزادانه یعنی چه؟
  یعنی از روی یه چیزی بکشیم؟
  یا از ذهن خودمون؟

 4. Arash slt می گوید

  سلام
  بنده ۱۴ سالمه و برای درس فرهنگ هنر باید یه نقاشی خوب بکشم
  ولی حقیقتش یه خط راست هم نمی تونم بکشم و فقط سیاه قلم بلدم ( که اینو حتی یه بچه ی ۶ ماهه هم که هنوز چشماش به نور عادت نکرده هم میتونه انجامش بده)
  خواستم به لیوان سه بعدی از روی الگو بکشم که وقتی به نتیجه کار نگاه کردم گفتم یا ابو طالب، یک فاجعه ی جهانی به بار آوردم با نقاشیم
  الان من باید بگیرم تخم مرغ ۳ بعدی بکشم، یعنی من کشیدن سایه رو حسابی گند میزنم
  می خواستم بگم راهی برای دور زدن معلم نیست؟ من بیکار نیستم بگیرم با صلح و دوستی و آرامش، بن تن ۳ بعدی بکشم
  ریاضی و دگر دوستان عزیز هم ریختن سرم
  چیکار کنم در یک هفته نقاشی فول اچ دی بکشم؟
  فقط هرچی میگی نگو تمرین تمرین تمرین ( گرچه چیز دیگه هم نمی تونی بگی)
  عایا می طوانم در تول ۱ حفطه نقاشی ام را، به از اینکه هست بکشم؟
  تنکیو

 5. Mohammad Hosein می گوید

  سلام من هیچی از طراحی با مداد نمی‌دونم
  از کدوم مقالتون شروع کنم؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام محمدحسین جان
   از مقاله چکونه نقاشی کنیم . شروع کنین
   https://arttool.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b4%db%8c-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85/

 6. S می گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  اما راستش من هرچقدر تلاش میکنم حتی نمیتونم خطوط ابتدایی رو رسم کنم و خیلی ناراحتم و شدیدااا به نقاشی علاقه دارم. برای همین امیدم رو از دست دادم😞

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام
   آدم هیچ وقت از علاقش دست بر نمیداره . و تلاش میکنه
   تمرین مداوم روزی 5 ساعت برای 6 ماه ادامه بدید
   بعد ببنید چقدر پیشرفت کردین

   موفق باشید

 7. مبینا می گوید

  سلام من ۱۳ سالم هست من نقاشی کشیدین رو دوست دارم ولی هیچی بلد نیستم میخواستم بدونم واسه یاد گرفتن دیر نیست و اینکه میتونم یاد بگیرم؟؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقت بخیر مبینا جان
   چرا فکر میکنی دیر هست !!!!!
   میدونستی ما خودمون از سن 25 سالگی شروع کردیم و الان 5 سال هست که تمرین حرفه ای میکنیم.
   ایا میدونستی بهترین زمان برای شماست که شروع کنی ؟ از الان اگر شروع کنی چند سال دیگه خیلی قوی میشی و از هم سن و یال های خودت چندین برابر پیش میوفتی . پس حتما شروع کن و ادامه بده
   موفق باشی .

 8. Mohammad می گوید

  سلام.من میخام واسه کارم نقاشی با آبرنگ یاد بگیرم ولی کلن نقاشیم خوب نیست اما دوسدارم نقاشیرو.میتونم شروع کنم اینجوری .البته بنا به کارم وقت کمی میتونم بزارم ولی مداوم میتونم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام چرا که نه
   بله شروع کنید . تداوم مهم ترین مبحث در یادگیری نقاشیه

 9. زیبا زمامدار می گوید

  سلام خسته نباشید،من میخوام تازه شروع به یاد گیری کنم ولی نمیدونم برای شروع کدوم سبکا انتخاب کنم که کاربردی تر باشه و بین رنگ روغن و ابرنگ و مداد رنگی یکم سردرگمم منون میشم راهنماییم کنید

 10. چیستا می گوید

  سایتتون عالیه عاالی واسه کسایی ک وضعیت مالی خوبی ندارن واقعا مفیده خیلی ممنونم ازتون

  1. آرت‌تول می گوید

   خیلی خیلی ممنون . لطف دارید . خیلی خیلی خوشحالیم که این آموزش ها براتون مفید بوده.
   موفق باشید.

 11. سوهی می گوید

  سلام. خواستم خیلی از سایت خوبتون تشکر کنم. من یکسال و نیم پیش با راهنمایی سایت شما قلم نوری گرفتم و الانم داشتم برای اینکه طراحی رو از کجا شروع کنیم جستجو میکردم. میدونید من همیشه نیاز دارم مفهوم پایه یه کار رو بفهمم تا بتونم چراییش رو درک کنم و انجامش بدم. تمرینات طراحی پایه رو انجام میدادم و مثلا میدونستم دارم تمرین خطوط محیطی میکنم اما درک نمیکردم این سر فصل ها از کجا میان. یک جمله اولای مقاله نوشتید که واقعا درک کردم طراحی چیه”طراحی فقط فرآیند لایه بندیه”. واقعا احساس میکنم تازه درک کردم دارم چیکار میکنم و چون در همین لایه بندی همیشه ضعیف هستم اصلا طراحیم پیشرفت نمیکرد. تو ساده سازی برای پیشبرد طرح مشکل دارم.ممنون از مقاله عالیتون.

  1. آرت‌تول می گوید

   سوهی عزیز خوشحالیم که این مفاله براتون مفید بوده و ممنون که این انرژی به ما منتقل میکنید.
   در دروه جامع طراحی کاراکتر که با قلم نوری هست توضیحات جامعی برای شروع کار و از فر دادیم . از اون دوره هم میتونید استفاده کنید.
   موفق باشید.
   https://arttool.ir/character-design/

 12. تهمینه می گوید

  سلام سال نو مبارک.
  من یک سوال داشتم.من قبلا طراحی سیاه قلم و پاستل انجام دادم ولی من برای کشیدن هرچیزی باید تصویر عینی داشته باشم علاوه بر اون شاید بتونم یک تابلوی زیبا بکشم ولی وقتی به من بگویند مثلا یک اسب بکش در طراحی اون عاجزم چون باید جلوی من باشه تا بتونم بکشم.به نظرتان من باید چیکار کنم و چه دوره ای رو بگذرونم تا بتوانم ذهنی نقاشی بکشم؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام تهمینه جان
   باید بیشتر تمرین کنی . مخصوصا فیگور و تمرین ذهنی

 13. Sara Solhi می گوید

  عالی ترین سایت من ک خیلی ازتون یاد گرفتم مانا باشید

  1. آرت‌تول می گوید

   ممنون سارا جان خوشحالیم که براتون مفید بوده. لطف دارید همچنین.

 14. امیر مرزبان می گوید

  با سلام و احترام،هدف من از یاد گیری طراحی در اصل برای استفاده از استوری برد هستش،چرا که بعنوان کارگردان بصورت حرفه ای باید به استوری برد تا حدودی مسلط باشم،تا بتوانم تصاویر مورد نظرم را برای تهیه کننده و بقیه عوامل با زبان استواری برد بیان کنم ،شما راهنمایی بفرمائید،آیا طراحی سیاه قلم کفایت میکند،یا لازم است من بسمت نقاشی دیجیتال بروم و هزینه کنم؟،با سپاس فراوان 🖐🌼🙏♥👍🌹

  1. آرت‌تول می گوید

   با سلام و احترام
   جناب مرزبان سیاه قلم اگر منظور طراحی سیاه کاری چهره هست نه کمک خاصی نمیکنه.
   طراحی کاراکتر
   اموزش اناتومی
   پرسپکتیو
   از این قبیل میتونه کمک کنه. دیجیتال هم باشه که کارتون خیلی راحت تر هست و سریع تر به مهارت میرسید.

 15. سحر می گوید

  درود وایزد نگهدارتون میشه لطف کنید آدرس اینستاگرامتون رو برام بفرستید چون تلاشهای من اینجا بیهوده بود و نتونستم وارد بشم فقط لطفا به ایمیلم پیام بدین ممنون و بدرود

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام سحر جان
   Arttool_ir
   ایدی اینستاگرام ما هست

 16. سید عمار می گوید

  سلام
  تشکر تازه می خوام طراحی رو شروع کنم از هیچ

  چند تا سوال کوچیک
  سوال اول
  الان ما پنچ تا درس رو دیدیم بعدش بریم سراغ کدوم. مطلب توی سایت….؟

  سوال دوم
  برای هر درس چقدر تمرین کنیم
  یعنی فاصله ی بین دو درس چند روز باشه

  تشکر که پاسخ میدین

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام این دوره 10 درس هس که به مرور کنتشر میشه
   بعد از پایان دوره میتونید ویدیو های دیگه مارو ببینید
   هرچه بیشتر تمرین کنید بهتر هست خودتون محدود به ساهت و روز نکنید تا جایی که میتونید تمرین کنید

 17. Zeinab می گوید

  آموزش هاتون عالی اند
  فقط ببخشید چرا از درس ۶ به بعد نیست؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام زینب جان . ممنون لطف دارید . انشالله به زودی منتشر میشه

 18. Zeinab می گوید

  خیلی خوشحالم این سایت رو دیدم…کمک بزرگی برام بود..خدا پشت و پناهتان
  سوالی داشتم..راه ارتباطی برای اینکه طرح های ما توسط شما بررسی شوند فقط گذاشتن استوری در اینستاگرام است؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام زینب جان میتونید از طریق پشتیبانی واتساپ تمرین هاتون بفرستید

 19. حیدری می گوید

  سلام کاش یه گروه تلگرامی داشتین تاراحت تر ب پاسخامون میرسیدین

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام وقت بخیر پشتیبانی واتساپ پیام بدید لطفا

 20. مصطفي بهادري می گوید

  اين درس ها واقعا عاليه و من هر روز مثل يه دانش اموز تكاليف گفته شده را اجرا ميكنم و اين ايده ي تكليف دادن عاليه. از استاد ها بالاتريد بقران خوشم اومد

  1. آرت‌تول می گوید

   سلامت باشید خیلی مممنون . لطف دارییین بقران

 21. آرتا می گوید

  سلام و خداقوت
  ممنون بابت سایت و اطلاعات خوبتون .

  1. آرت‌تول می گوید

   آرتا جان ممنون از اینکه با دیدگاه ارزشمندتون بهمون انرژی میدید
   هموراه موفق و پیروز باشید

 22. علی کمالپور می گوید

  سلام بر اسا تید بنده چگونه میتونم کار هایم را بفرستم تا هم بفهمم سط ام در کجاست هم چیکار کنم قوی تر شه

  1. آرت‌تول می گوید

   با سلام و احترام بله به پشتیبانی در واتساپ پیام دهید

 23. مها می گوید

  سلام این مطلب
  عالی بود لذت بردم و هدفم پیش رفتن با شماست فقط برای من اطلاعیه ایی مبنی بر بله به من خبر بده بالای صحفه نیست که بخوام از درس دوم مطلع بشم

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام مها جان
   ممنون از دیدگاه ارزشمندتون
   درس دو تا شش منشر شده میتونید مطالعه کنید
   موفق باشید

 24. المیرا می گوید

  ممنون از تیم آرت تول آموزش خیلی مفیدی بود

  1. آرت‌تول می گوید

   سپاس از دیدگاه ارزشمندتون
   پیوسته موفق باشید

 25. Vida Shirmohamadi می گوید

  درود و سپاس بابت آموزش های مفیدتان

  1. آرت‌تول می گوید

   سپاس از دیدپگاه ارزشمندتون

 26. Zahra می گوید

  ♦▫اولین و بهترین سایتی که تمام توضیحات کامل و بی عیب و نقص و مفید بود
  ♥▫خیلی ممـــنون و با عرض خسته نباشــید😊😊💙💙

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام زهرا جان خیلی ممنون از حسن توجه شما بینهایت سپاس از محبتتون و انرژی که به ما میدید. موفق باشید

 27. Fatima می گوید

  سلام..
  من چنتا نقاشی کشیدم با آموزشای سایتتون چجوری میتونم بهتون نشون بدم..
  البته من هنوز مبتدیم

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام فاطیمای عزیز.از طریق پشتیبانی واتساپ یا تلگرام و اینستاگرام هر کدوم که راحتترین با ما در ارتباط باشین.

 28. Ali می گوید

  عالی بود ❤🙂

  1. آرت‌تول می گوید

   سپاس علی جان موفق باشید

 29. تنها می گوید

  خوشمان آمد

  1. آرت‌تول می گوید

   متشکریم . از رضایت شما خوشحالیم. موفق باشید

 30. Zhaleh Jafari می گوید

  عالی بود ممنونم

  1. آرت‌تول می گوید

   زهره جان ممنون از اینکه ببا کامنت ارزشمندتون بهمون انرژی میدید . پیوسته موفق باشید

 31. محبوبه می گوید

  زسیار عالی و روان اموزش دادین.ممنون

 32. آیدا می گوید

  بسیار عالی

  1. آرت‌تول می گوید

   سپاس گزاریم بزرگوار

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.