شناخت آناتومی لب

شما می‌توانید ویدیو کامل آموزش طراحی آناتومی لب – نقاشی دیجیتال را به صورت آنلاین از پخش کننده بالا مشاهده نمایید و همچنین از طریق دکمه زیر دانلود فرمایید.

زمان آموزش
14:24 دقیقه

حجم ویدیو
26.3 مگابایت

آمورزش طراحی آناتومی لب نقاشی دیجیتال

با مشاهده لب ها در افراد مختلف متوجه می شويد كه فرم لب، در تكميل شخصيت و كاراكتر چهره نقش فراوانی دارد. ساختار كلي لب، امكان تغيير پذيری بسيار متنوعی دارد و هماهنگ با حالات روحی يا ظاهری شخص می تواند جنبه بيانی به خود بگيرد.

فرم لب و دهان خود را در آينه مشاهده كنيد. حالت های صحبت كردن، خنديدن، خوردن، خميازه كشيدن، ناراحتی، شادی، اعتراض، فرياد زدن و … را بررسی كرده و ببينيد كه بيشترین تغيير در كدام قسمت دهان ديده می شود؟ در گوشه‌ها يا در قسمت ميانی لب‌ها؛ سپس به هماهنگی تغيير حالت ها در چشم و لب به طور همزمان بپردازيد.

علاوه بر حالت های رفتاری، به تغيير فرم در اثر تغيير وضعيت سر و چهره (نيم رخ و سه رخ و …) نيز بپردازيد. با چرخش سر به پهلو، زير يا بالا، لب‌ها نيز تغيير فرم پيدا می‌کنند.

فرم های اساسی لب – نقاشی دیجیتال

در ابتدا باید بدونید که نقاشی دیجیتال با مداد در طراحی لب چه فرقی داره !

هیچ فرقی نداره و فقط ابزار در نقاشی دیجیتال از تبلت دیجیتال یا قلم نوری هست و در طراحی با مداد از محو کن ، کنته و یا … استفاده میشه. مهمترین مسئله در نقاشی دیجیتال و یا مداد شناخت درست آناتومی و یا هر چیز دیگری است.

آموزش در مورد طراحی آناتومی لب و شناخت آن هست. میدونید که دندان درست بین بینی و چانه جا می‌گیرد، می تواند به یک قوطی ساده تشبیه شود. با این مثال فقط منظورم این است که دیواره دهان به جای صاف بودن ، منحنی است. این امر وقتی به لبها از هر زاویه ای غیر از مستقیم نگاه می شود ، بیشتر مشهود است.

شناخت آناتومی لب نقاشی دیجیتال

خط وسط لب ها به سمت بیرون رانده می شود و وقتی از بالا یا پایین مشاهده می شود، لب ها به دور استوانه پیچیده می شوند. توجه کنید که از این زاویه ، گوشه های لب در واقع پایین تر از لبه لب پایین هستند.

فرم های اساسی لب – دیجیتال پینت

شناخت آناتومی لب نقاشی دیجیتالطراحی لب ( نقاشی دیجیتال ) – فرم های اصلی لب بسیار ساده است. آنها بسیار شبیه سه پله از چانه تا پایه بینی هستند. در حقیقت ، اگر از سر نگاه کنید، کل قسمت جلوی صورت مانند یک پله است.

هنگام ترسیم از نمای جلویی ، این پله ها معمولاً با تناوب اشکال تیره و روشن مشخص می شود.

طراحی آناتومی لب – آموزش نقاشی دیجیتال

شناخت آناتومی لب نقاشی دیجیتاللب بالا دارای سه قسمت است و لب پایین دارای دو شکل بیضی می‌باشد. شکل گرد در وسط لب بالا (به نام tubercle) مانند قلب شکل می‌گیرد و بین دو شکل لب پایین از هم جدا میکند. نقاشی دیجیتال ( digital painting ) از نظر اینکه به احتی میتونید طرح اصلاح کنید خیلی کاربردیه، چندین بار تمرین کنید تا آناتومی لب به درستی پیاده سازی کنید.

رنگ لب بسته به رنگ پوست و نژاد فرد بستگی دارد. با پوستی تیره تر، لب می تواند روشن تر باشد و با پوست روشن تر ، لب تیره تر می شود. اگر فرد رژلب داشته باشد ، باعث می شود این قانون لب تغییر کند.

از آنجا که لب ها کمی رطوبت دارند، روی پوست روشن تر و برجسته تر و براق تر به نظر می رسد. مگر در مواردی که پوست مرطوب باشد.

سایه زدن لب – digital painting

هنگام سایه زدن به لب ، به تغییرات جزئی فرم لب و لب فوقانی توجه کنید. تاریک ترین بخش ها معمولاً در اطراف چین و چروک ، گوشه ها و سایه های اصلی در بالای لب بالا و پایین لب پایین خواهد بود.  (طراحی لب – نقاشی دیجیتال)

شناخت آناتومی لب نقاشی دیجیتال

5/5 - (3 امتیاز)

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.