آموزش نقاشی چهره دیجیتال در فتوشاپ 8 مرحله تا طراحی چهره [به همراه ویدیو]

اگر شما بتوانید یک خط با مداد بروی کاغذ بگذارید پس می‌توانید آموزش نقاشی چهره دیجیتال را دنبال کنید و نقاشی دیجیتالی چهره را فرا بگیرید. اغلب مردم علاقه زیادی به کشیدن چهره دارند، اما خیلی‌ها تصور می‌کنند که استعداد در طراحی چهره ندارند بنابراین در آرزوی نقاش چهره شدن می‌مانند. این تصور کاملاً اشتباهی است. نقاشی یک تکنیک است و شما با فراگیری فنون مختلف می‌توانید به هدفتان برسید. یادگیری نقاشی دیجیتال نیاز به علاقه، پشتکار و انگیزه، ناامید نشدن، مطالعه کردن، خوب دیدن، تمرین کردن زیاد، شناخت درست و… دارد. در این آموزش نقاشی دیجیتال قصد داریم 5 مرحله و نکته مهم را برای طراحی دیجیتال چهره بیان کنیم و در هر مرحله گام به گام  آموزش طراحی دیجیتال چهره را می‌آموزید. شما می‌توانید نیمی از این مراحل را با کاغذ و مداد هم تمرین کنید. پس همراه ما باشید.

اگر در حال تمرین با این دوره آموزشی هستید ، امیدواریم که پیشرفت خود را با ما و دیگران در قسمت دیدگاه در میان بگذارید، نظرات شما پاداش کاری است که ما انجام می دهیم.

فهرست مطالب

چگونه با ابزار دیجیتالی، تصاویر چهره را با شباهت خارق‌العاده ترسیم کنیم؟

آموزش نقاشی چهره دیجیتال فتوشاپ، اندکی با کار بر روی صفحه کاغذ متفاوت است. از آنجایی که شما نگرانی اتلاف کاغذ را ندارید، می‌توانید از تکنیک‌های متعددی برای طراحی و نقاشی بهتر استفاده کنید بدون آنکه بابت باقی ماندن اثر آن‌ها روی صفحه نگرانی داشته باشید.

در این درس، نقاشی دو تصویر چهره در فتوشاپ را با استفاده از قلم نوری و رفرنس‌ها خواهیم آموخت.

راهنمای خرید بهترین قلم نوری برای نقاشی دیجیتال

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

۱- شباهت در طراحی چهره چیست؟

شباهت موضوع بسیار ساده‌ای است. تنها معنی آن این است که نقاشی شما همانند موضوع اصلی به نظر برسد. به عنوان یک هنرمند، میلیون‌ها بار از شما درخواست می‌شود تا به طراحی چهره‌ها ، اشخاص و طراحی‌های مرتبط با انسان‌ها بپردازید. بنابراین فهمیدن شباهت یک نکته کلیدی در جلب رضایت مشتریان شما می‌باشد.

شباهت در آموزش نقاشی چهره دیجیتال

حتی اگر نمی‌خواهید چهره کسی را به طور کامل کپی کنید، یادگیری در مورد شباهت‌ها همچنان یک تمرین اساسی در زمینه آناتومی چهره می‌باشد. نقاشی دیجیتالی چهره نیز از این قاعده مستثنا نیست.

۲- در گام اول نقاشی دیجیتالی چهره ، چند قانون را از سرتان بیرون کنید.

قانون ۵ چشم

تقریبا در تمامی کلاس‌های طراحی و نقاشی، شما تعدادی قانون در مورد چهره‌ها یاد می‌گیرید. بعضی از این قوانین فوق‌العاده‌اند، اما بسیاری از آن‌ها می‌توانند شما را به کلی گیج کنند.

مثلا ممکن است این قانون قدیمی را شنیده باشید: «عرض سر باید به اندازه ۵ چشم باشد.»

چرا این قانون در طراحی چهره کاربردی نیست؟

تمامی چهره‌ها شبیه به هم نیستند، بنابراین شما نمی‌تونید آن‌ها را مانند یک دستور آشپزی ترکیب کنید. سوژه شما می‌تواند چشمان بسیار درشتی نسبت به چهره‌اش داشته باشد، یا اینکه ممکن است شما بخواهید آن‌ها را به سبک کاریکاتوری ترسیم کنید. در هر حال، این مهم است که شما طرح‌تان را نسبت به چیزی که می‌بینید تعدیل کنید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال قانون 5 چشم

سرهای مربعی

یک قانون یا تکنیک دیگر که به طور سنتی آموزش داده می‌شود آن است که سر را در مرحله اول به صورت یک مکعب ترسیم کنید. مکعب جهتی را که سر به سمت آن برگشته است نمایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند زوایای متعدد را به سهولت تعیین کنید. در آموزش نقاشی چهره دیجیتال هم همین تکنیک‌ها وجود داشته است.

۳- برای دستیابی به شباهت از شطرنجی کردن استفاده کنید.

در آموزش نقاشی چهره دیجیتال اگر شما می‌خواهید در نقاشی دیجیتالی چهره ماهر شوید، باید با استفاده از خطوط شطرنجی و خطوط راهنما راحت باشید.

در آموزش نقاشی چهره دیجیتال شبکه‌بندی شطرنجی به شما کمک می‌کند تا تصویر مرجع خودتان را در به صورت تکه تکه مشاهده کنید. بنابراین، زمانی که می‌خواهید از روی یک عکس ترسیم را شروع کنید، بر مچ کردن مساحت هر شبکه‌ای که پیش روی شماست تمرکز خواهید کرد. این تکنیک از پیچیدگی کار کم کرده و به شما اجازه می‌دهد عکس را از ابعاد گوناگون مشاهده کنید. نگران این مسأله نباشید که نمی‌توانید چهره طراحی کنید- تنها بر شباهت هر چه بیشتر هر یک از خانه‌های شبکه شطرنجی خود به تصویر مرجع تمرکز کنید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال با خط شطرنجی

خطوط راهنما نیز در نوبت خود برای جایگذاری صحیح جزئیات فوق‌العاده‌اند.

خطوط راهنمای اولیه شما ممکن است جای صحیح چشم‌ها، بینی و مرکز صورت را نشان دهند. زمانی که شما این خطوط را ترسیم کردید، می‌توانید از آن‌ها برای درک بهتر ارتباط میان هر یک از جزئيات برای ترسیم بهتر کل سوژه بهره بگیرید. از بهترین امکاناتی که طراحی چهره دیجبتال در اختیار ما میگذارد لایه های مختلف است. لایه شطرنجی را میتوان به راحتی قرار داد و ان را برداشت.

آموزش طراحی چهره دیجیتال مرد

راهنمای خرید بهترین تبلت طراحی

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

چرا این قانون در نقاشی چهره کاربردی نیست؟

همچون قانون قبلی، این قانون نیز اگرچه در ماهیت خودش بد نیست، اما لزوماً به شباهت کار شما به سوژه کمک نخواهد کرد. ترسیم سر به صورت مکعبی مکعبی، می‌تواند در فهمیدن موقعیت کلی سر و سایر سطوح صورت مفید بوده و بعداً در سایه زنی به شما کمک کند.

ما گاهی محدود کردن کارمان به یک سری قوانین مشخص، موجب می‌شود تمرکز ما به جای سوژه بر روی قانون معطوف شود.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال سر مربعی

در این درس خواهیم دید که می‌توانیم با ساده کردن کار، خودمان را از سردرگمی نجات دهیم؛ در حقیقت تنها چیزی که ما واقعا نیاز داریم فقط دو تا خط است.

۴- چرا سفید و سیاه طراحی کنیم؟

در آموزش نقاشی چهره دیجیتال درست است که شما دوست دارید هر چه سریع‌تر به ترسیم چهره‌هایی با جزئیات دقیق و کامل بپردازید، اما این نکته مهم است که ابتدا بر مقدمات و نکات اساسی مسلط شوید؛ همچون طفلی که پیش از راه رفتن، چهار دست و پا راه رفتن را یاد می‌گیرد. بنابراین در ابتدای مسیر خود، مسئولیت‌های زیادی را بر عهده نگیرید. پیش از آنکه به موضوع رنگ بپردازید، سعی کنید در موضوع شباهت استاد شوید. درآموزش نقاشی چهره دیجیتال این نکته اهمیت زیادی دارد.

برای اینکه بتوانیم در طراحی چهره دیجبتال تمرکز کافی روی شباهت تصویر به مرجع داشته باشیم، هر دو تصویر الگو در این درس را به صورت سیاه و سفید ترسیم خواهیم کرد. بسیاری از طراحان دیجیتالی چهره این نوع طراحی را مقیاس خاکستری می‌نامند. اما مهم نیست شما آن را چه می‌نامید، مهم این است که در آموزش نقاشی چهره دیجیتال با این شیوه از طراحی ، شما مهارت‌های لازم برای بازسازی نور، سایه و تن‌های عمومی سوژه را کسب خواهید کرد.

۵- چگونه نقاشی دیجیتالی چهره بکشیم ؟ زوایای آسان

بیایید آموزش نقاشی چهره دیجیتال را با یک حالت کلاسیک شروع کنیم. اگر نقاشی دیجیتالی چهره افراد برای شما رعب‌آور است، با سوژه‌های مؤنث کارتان را شروع کنید. آموزش طراحی دیجیتال چهره زنان و به خصوص افراد جوان آسانتر است چراکه به طور کلی اجزای صورت صاف‌تر هستند و لازم نیست نگران جزئیات زیاد همچون چین و چروک یا موهای روی صورت و … باشید.

گام اول در آموزش نقاشی چهره دیجیتال

فایل مربوط به تصویر چهره زنانه مرجع خود را به کمک فتوشاپ باز کنید. از طریق تنظیمات زیر، تصویر را به حالت سیاه و سفید تغییر دهید:

به تب Image بروید. بر روی گزینه Hue & Saturation کلیک کنید. مقدار Saturation  را بر روی منفی ۱۰۰ (۱۰۰-) تنظیم کنید.

برای اینکه ابعاد تصویرتان را مشابه به تصویر اصلی (که ابعاد ۵۹۰ در ۸۸۶ پیکسل دارد) حفظ کنید، یک فایل با ابعاد ۶۰۰ در ۹۰۰ پیکسل ایجاد کنید. پنجره‌های هر دو تصویر را در کنار یکدیگر باز کنید تا مدام برای نگاه کردن به تصویر اصلی مجبور به کلیک و جابه‌جا شدن بین فایل نشوید.

چگونه نقاشی دیجیتالی چهره بکشیم

گام دوم آموزش نقاشی چهره دیجیتال در فتوشاپ

خوب در ادامه آموزش نقاشی چهره دیجیتال حال وقت آن است که اندکی خط راهنما به طراحی دیجیتالی چهره خود اضافه کنید. به دو روش متفاوت می‌توانید این کار را انجام دهید. یک روش استفاده از شبکه شطرنجی با ابعاد مساوی است (مشابه به حالت شبکه‌بندی آبی‌رنگ که در تصویر سمت چپ می‌بینید). روش دیگر، تقسیم شبکه‌ها متناسب با نقاطی است که مهم‌ترین اتفاقات در تصویر رخ داده‌اند (مثلا نقطه پایان پیشانی، نقطه شروع و پایان بینی و …). توصیه ما استفاده از شیوه دوم است.

خط راهنما در آموزش نقاشی چهره دیجیتالی

با فشردن دکمه‌های ترکیبی Control-R، ابزار خط‌کش در فایل شما فعال می‌شود. سپس می‌توانید نشانگر ماوس را به طور عمودی و افقی از خط‌کش‌های دو محور صفحه درگ کنید تا محل خطوط راهنما مشخص شود. بعد از این مرحله، عین خطوط راهنمای ایجاد شده در تصویر الگو را روی فایل ترسیمی خود نیز ایجاد کنید.

ابزار خطکش در آموزش نقاشی چهره دیجیتال

گام سوم:

حال وقت آن رسیده است که طراحی را شروع کنید. طراحی دیجیتالی چهره را با ترسیم احجام اصلی به کمک ابزارRound Brush (B)  با سایز بزرگ شروع کنید. نگران جزئیات و خالی بودن صفحه ترسیم خود نباشید. می‌بینید که با کمک خطوط راهنما، الان درک بهتری از وضعیت جهت‌گیری سر و صورت دارید.

خط راهنما در آموزش نقاشی چهره دیجیتال

گام چهارم:

حال در ادامه آموزش طراحی دیجیتال چهره  بیایید به سراغ مهم‌ترین اجزای صورت برویم. به کمک خطوط راهنما، می‌توانیم نقاط کوچکی در محل آغاز و پایان هر یک از اجزا قرار دهیم و سپس بینی، دهان، و چشم راست را در لایه‌های جداگانه ترسیم کنیم.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال اجزای صورت دختر

ترسیم چشم‌ها ممکن است اندکی پردردسر به نظر برسد. می‌توانیم یک تقلب کوچک انجام دهیم و چشم دوم را از روی چشمی که قبلا کشیده‌ایم ترسیم کنیم. کافیست از لایه مربوط به چشم اول کپی بگیریم (با ابزار Duplicate Layer) و آن را قرینه کنیم. برای این منظور:

ابتدا به تب Edit بروید، سپس گزینهTransform  و سپس Flip Horizontal  را انتخاب کنید. سپس با ابزار Move (کلید V)، چشم چپ را به محل مناسب آن منتقل کنید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال اجزای صورت

این مرحله را با ترسیم آخرین جزئیات باقی مانده از طرح شماتیک خود به پایان می‌بریم. هر زمانی که دوست داشتید می‌توانید خطوط راهنما را از طریق زیر غیرفعال کنید:

از تب View و گزینه Show ، تیک Guides را بردارید.

گام پنجم:

می‌دانیم که الان به چه چیزی فکر می‌کنید … این تصویر اصلا شبیه به تصویر الگوی ما نیست! اما خب ما هنوز طراحی آن را تمام نکرده‌ایم.

ما از این طرح اولیه، به عنوان راهنما استفاده کرده و در نهایت، پس از اضافه کردن اندکی جزئیات بیشتر و قبل از سایه زدن، آن را پاک خواهیم کرد.

اسکچ در آموزش طراحی چهره دیجیتال

تمام تلاش خود را به کار گیرید تا تنبلی نکنید! ممکن است لازم باشد که چهره را دو یا سه بار ترسیم کنید تا تصویر شما شبیه به الگو شود. درصد تیرگی (Opacity) طرح اولیه خود را به ۳۰٪ کاهش دهید و یک لایه جدید بر روی آن ایجاد کنید و از طرح شماتیک قبلی به عنوان راهنما استفاده کنید. برای ترسیم به تمیزترین شکل ممکن، از ابزارRound Brush (B) با سایز کوچک (مثلا ۵ پیکسل) استفاده کنید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال در فتوشاپ

نگران این موضوع نباشید که طرح شما یک کپی تمام‌عیار از تصویر اصلی نباشد. شما همچنان جای کار دارید.

نتیجه نهایی که در این مرحله باید به آن دست پیدا کنید، باید طرحی تقریبا به شکل زیر باشد.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال در فتوشاپ : گام ششم

با کمک ابزار (Soft Round Brush (B  تن‌های اولیه را به تصویرتان اضافه کنید. در این مرحله شما باید به طور مداوم شباهت تصویری که می‌کشید به تصویر الگو را کنترل کنید. اگر چیزی درست به نظر نمی‌رسد، ادیت‌های لازم را انجام دهید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال دختر در فتوشاپ

با نگاهی دوباره به تصویر اصلی متوجه می‌شویم که چهره سوژه به اندازه‌ای که ما کشیده‌ایم قرینه نیست. در حقیقت سر او اندکی به چپ متمایل است که موجب می‌شود موقعیت چشمان و صورتش اندکی متمایل به نظر برسد. برای حل این مسئله از ابزار (Rectangular Marquee Tool (M برای انتخاب اطراف سر استفاده می کنیم.

به عنوان یک معیار مطمئن یک کپی از لایه مربوط به سر ایجاد می‌کنیم؛ برای این کار کافیست با کلیک راست گزینه Layer via Copy  را انتخاب کنیم.

حال با کلید‌های ترکیبی Control-T و انتخاب حالت Free Transform اندکی سر را می‌چرخانیم.

آموزش نقاشی دیجیتال چهره با فتوشاپ

گام هفتم:

حال به اضافه کردن رنگ‌های بیشتر می‌پردازیم. در این مرحله باید تصویر الگو را به دقت مشاهده کنیم تا متوجه شویم نور و سایه دقیقا در کجا قرار دارند. اگر دقت کنید چشم‌های طراحی شده نسبت به تصویر اصلی بسیار درشت هستند؛ این مشکل چهره را با تکنیک Liquify حل می‌کنیم. برای این منظور ابتدا تمامی لایه‌های ترسیم شده را merge می‌کنیم، سپس با ابزار Control-J یک کپی از ترسیم خود را ایجاد می‌کنیم. سپس به منوی Filter رفته و از آنجا گزینه Liquify را انتخاب و سپس از ابزار (Pucker Tool (S برای کوچک کردن چشم‌ها استفاده می‌کنیم. در انجام این کار محتاط باشید، چشم‌ها نباید زیادی کوچک شوند.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال زن در فتوشاپ

در آموزش نقاشی دیجیتال چهره با فتوشاپ شما همچنین ممکن است متوجه شده باشید که ما فک را نیز اندکی تغییر داده‌ایم.  برای این کار به سادگی لایه مربوط به فک را با کمک ابزار (Forward Wrap Tool (W به سمت راست جابه‌جا کنید.

گام هشتم:

اکنون وقت آن رسیده که به کار طراحی چهره خود پایان دهیم. تمام کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که جزئیات باقی مانده را که واقعا به تغییر چهره کمک می‌کنند اضافه کنید. بنابراین انقدر به تغییرات جزئی و تعدیل تصویر بپردازید تا از نتیجه کار راضی شوید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال زن رئال

(از زیاده‌روی در این کار اجتناب کرده و قبل از این مرحله یک ذخیره از فایل اصلی خود بگیرید!)

ویدیو آموزش طراحی چهره نقاشی دیجیتال[/vc_column_text]

لطفا برای مشاهده ویدیو کامل از طریق دکمه زیر وارد حساب کاربری خود شوید و یا عضو شوید.۶- چگونه چهره‌ها را به صورت دیجیتالی نقاشی کنیم: زوایای دشوار

اگر از ترسیم چهره‌های چرخیده و متمایل ترس دارید، بنابراین بهتر است با نیم رخ شروع کنید تا کارتان آسان‌تر شود.

گام اول آموزش نقاشی دیجیتال چهره پسرانه:

درست همانند تمرین قبلی، تصویر الگوی خود را که این بار یک چهره مردانه است، در کنار فایل خامی که در فتوشاپ ایجاد کرده‌ایم قرار می‌دهیم. این طراحی ابعاد بزرگتری داشته و مقادیر آن ۱۲۵۰ در ۱۶۶۷ پیکسل و با رزولوشن 150 dpi می‌باشد.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال پسرانه با فتوشاپ

گام دوم:

یک بار دیگر خطوط راهنما را ایجاد کنید و تصویر را به حالت سیاه‌وسفید دربیاورید. این بار از ابزار (Pen Tool (P برای ترسیم استفاه می‌کنیم که کار با آن بسیار ساده‌تر است. سپس خطوط ترسیم شده را با سایز کوچک ابزار (Round Brush (B پررنگ می‌کنیم.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال پسرانه با فتوشاپ

اکنون وقت آن رسیده است که خطوط راهنما را غیرفعال کنیم. همچنین از ابزار (Pen Tool (P برای هایلایت زوایای مختلف این تصویر بهره می‌گیریم. برای این کار خطوط را به رنگ قرمز و در لایه‌ای جداگانه ترسیم می‌کنیم. از آنجایی که این زوایا بسیار پیچیده‌تر از تصویر اول هستند، این خطوط به ما کمک خواهند کرد تا مطمئن شویم در جهت درستی ترسیم می‌کنیم.

آموزش نقاشی چهره دیجیتالی مرد در فتوشاپ خطوط شطرنجی

مقایسه بهترین نرم افزار های نقاشی دیجیتال

برای مشاهده مقاله روی دکمه کلیک کنید

گام سوم طراحی چهره پسرانه در فتوشاپ:

خطوط راهنمای ترسیم شده را Copy  کرده و بر روی فایل خود Paste کنید. سپس با یک با سایز بزرگ ابزار Round Brush (B) شروع به ترسیم کنید. در خلال ترسیم نگاه‌های گذرا به به خطوط راهنمای خود بیندازید تا از دقت ترسیم خود مطمئن شوید.

آموزش نقاشی چهره مردانه با فتوشاپ

یک لایه برای طرح اولیه خود انتخاب کنید و درصد تیرگی (Opacity) آن را روی ۲۵٪ تنظیم کنید. دوباره، یک لایه جدید ایجاد کرده و طرح را با سایز کوچک ابزار Round Brush (B) مرتب و تمیز کنید.

اسکچ در آموزش نقاشی چهره دیجیتال

نکته مهم در طراحی چهره مردان، درک ساختار استخوان‌بندی آن‌هاست، بنابراین نباید نگران جزئیات بیشتر باشید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال در فتوشاپ گام چهارم: (رنگامیزی)

حال رنگ زدن طرح خود را شروع کنید. چهره مردان معمولا زاویه‌دارتر از زنان است، بنابراین لازم است زمان کافی برای تهیه خطوط راهنمای دقیق اختصاص داده و از خطوط تعیین شده خارج نشوید. از آنجایی که چهره‌های مردانه چندان نرم نیستند، خوب است اندکی بافت زبر با کمک ابزارهایی نظیر Grunge Brush به آن اضافه کنید. این تغییر جزئی، حالت مردانه خاصی به چهره طراحی شده اضافه می‌کند.

سایه زدن در فتوشاپ آموزش نقاشی دیجیتال چهره

گام پنجم:

در این مرحله، باید به کنترل کردن نهایی جزئیات ترسیم شده بپردازیم. به نظر می‌رسد تصویری که ما ترسیم کرده‌ایم ایراد چندانی ندارد که نیاز به تغییر داشته باشد. زاویه گردن اندکی اشتباه به نظر می‌رسد، بنابراین یک بار دیگر از تکنیک Liquify و ابزار Forward Wrap Tool برای صاف کردن آن استفاده می‌کنیم.

آموزش نقاشی چهره دیجیتالی مرد با قلم نوری

آموزش طراحی چهره با فتوشاپ گام ششم

ممکن است گاهی لازم باشد که روی تصویر خود زوم کنید تا متوجه تغییرات بسیار ظریف در سایه‌ها، بافت‌ها و نور شوید. از آنجایی که ما در حال ترسیم به حالت سیاه و سفید هستیم، می‌توانید از ابزار (Eyedropper Tool (I برای رنگ کردن استفاده کنید.

آموزش نقاشی چهره دیجیتال چهره صورت مردانه

در حالی‌که به ترسیم نهایی تصویر خود می‌پردازید، تا جایی که می‌توانید در اضافه کردن جزئيات و بالا بردن دقت طراحی کوشا باشید. در تصویر زیر، نمونه تمام شده را که با استفاده از تکنیک‌های آموزش داده شده در این درس طراحی شده است می‌بینید. برای بار دوم، موفق شدیم به شباهت قابل ملاحظه‌ای با تصویر الگو دست یابیم.

طراحی مرحله به مرحله چهره دیجیتال

این بار نوبت طراحی شماست!

نتیجه‌گیری آموزش نقاشی دیجیتال چهره با فتوشاپ

شما هرگز نمی‌دانید که تنها با یادگیری ترسیم بهتر، چه درهایی به رویتان باز خواهد شد. به تمرین کردن با تصاویر سیاه و سفید ادامه دهید تا زمانی که اعتماد به نفس لازم برای ترسیم تصاویر رنگی را نیز به دست آورید.

به تجربه طراحی زوایای مختلف ادامه دهید تا مهارت شما افزایش یابد. امیدواریم که این راهنمایی‌ها در مسیر تبدیل شدن به یک هنرمند حرفه‌ای به شما کمک کرده ‌باشند. اگر در حال تمرین با این مقاله آموزشی هستید ، امیدواریم که پیشرفت خود را با ما و دیگران در قسمت دیدگاه در میان بگذارید، نظرات شما پاداش کاری است که ما انجام می دهیم.

تمرین هاتون برای ما ارسال کنید

تمریناتتون برای ما ارسال کنید و رفع اشکال نمایید تا آماده مرحله بعدی شوید. همه دوره های ما به صورت آنلاین و غیر حضوری می باشد و ویدیوهای آن همیشه قابل دانلود هست.

دانلود دوره رایگان آموزش طراحی کاراکتر

برای هرچه بهتر درک کردن طراحی کارکتر می‌توانید از دوره رایگان طراحی کاراکتر که برای شما آماده شده است  استفاده کنید. ( این دوره برای شما کاملا رایگان است )  10 ویدیو آموزشی (3 ساعت)

 

آموزش رایگان طراحی کاراکتر

برای مشاهده دوره کلیک کنید

آموزش رایگان طراحی کاراکتر عمو نوروز

برای مشاهده دوره کلیک کنید

یادگیری و کسب مهارت در نقاشی چهره دیجیتال هیچ مقیاس اندازه گیری ایی ندارد . کاملا بستگی به تلاش فرد دارد ، اما بطور میانگین با روزی 6 ساعت تمرین میتوانید در 6 ماه به حد رضایت بخشی برسید

قلم نوری یک تکنیک است . نیمی از مراحل طراحی چهره دیجیتال را شما میتوانید با مداد بروی کاغذ تمرین کنید. قلم نوری کار شما را اسان تر می کند.

شما میتوانید از دوره های پایه آغاز کنید حتی اگر هیچ آشنایی با نقاشی دیجیتالی چهره در فتوشاپ نداشته باشید میتوانید روی این دوره کاملا حساب باز کنید. شمارا از صفر تا 20 بالا میکشد و بعنوان کاتالیزور یا سرعت دهنده در روند آموزش عمل میکند و سپس با دوره های پیشرفته تر به سمت 100 پیش میروید.

5/5 - (8 امتیاز)
12 نظرات
 1. ژیلا می گوید

  سلام اموزش سایه زنی در فتوشاپ نمیدین؟

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام در دروه جامع طراحی کاراکتر مباحث کاملی از سایه زنی در فتوشاپ داریم
   لینک زیر را ببینید
   https://arttool.ir/character-design/

 2. reza shamsheri می گوید

  درود بر شما عزیزان امید دارم از بستری که ایجاد کرده اید کمال بهر را جویا شوم ودر این راستا,به اهدافم .. ترسیم و نقاشی دست پیدا کنم من متوجه شدم که تمام هنر های بشر ارثی و یا ژنتیک نیست بلکه تمرین و علاقه هست

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام رضا جان
   خیلی خوشحالیم که میزبان شما در اموزش طراحی هستیم
   بله درسته تمرین مهمترین مسئله هست. هیچ چیز بهتر از تمرین مهارت شما زیاد نمیکنه
   موفق باشید

 3. narges .-. می گوید

  خیلی اموزش مفیدی بود
  من تاحالا نقاشی دیجیتال نکشیدم ولی میخام شروع کنم :))

  1. آرت‌تول می گوید

   ممنون از توجهتون نرگس جان موفق باشید.

 4. سارا می گوید

  سلام ، وقت بخیر و خسته نباشید
  من یک دوره ی کامل از طراحی و نقاشی دیجیتال به صورت ویدئویی میخوام ، امکانش هست راهنمایی بفرمائید… تشکر

  1. آرت‌تول می گوید

   با سلام و احترام سارا جان
   موفق به برقراری تماس با شما نشدیم. لطفا به پشتیبانی واتساپ و یا اینستاگرام ما (Arttool_ir) پیام بدید تا بهتر راهنماییتون کنیم.
   موفق باشید

 5. سحر می گوید

  خیلی خیلی عالی بود . مرسییییی

  1. آرت‌تول می گوید

   سحر جان ممنون که با دیدگاه ارزشمندتون بهمون انرژی میدید. موفق باشید

 6. علی می گوید

  ببخشید وقتی می نویسید دوره رایگان و اطلاعات میگیرید چرا مبلغ 49000 تومان است لطفا صادقانه برخورد نمایید و وقت کاربران گرفته نشود منظور از رایگان یعنی پرداخت پول

  1. آرت‌تول می گوید

   سلام علی جان . آموزش نقاشی چهره دیجیتال که در مقاله هست، رایگان هست و همجنین دوره طراحی کاراکتر عمو نورورز و دوره طراحی کاراکتر سرباز هخامنش رایگان هستن . منظور شما کدوم دوره هست ؟

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.