پشتیبانی سریع ، تماس

0902-444-7090

طراحی حالت چهره خندان

در این آموزش طراحی ما قصد داریم به کمک یک تبلت طراحی و یا سینتیک ( قلم نوری مانیتوری ) ، به شما روش طراحی حالات چهره دیجیتال ( حالت چهره خندان ) را آموزش دهیم. یاد گیری طراحی چهره خندان شاید بنظر کمی پیچیده بیاید اما با تمرین کردن و شناخت صورت ، اجزا و حالات مختلف شما میتوانید چهره را در حالات مختلف طراحی کنید. در اینجا ما بجای مداد و کاغذ از ابزار های نقاشی دیجیتال استفاده کردیم اما هیچ تفاوتی با طراحی مداد ندارد.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

حالتی که قصد داریم به آن بپردازیم ، یک چهره خندان است که دندان ها هم در آن معلوم باشد.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

طراحی حالت چهره خندان

برای اینکار لازم است در ابتدا تعدادی از عضلات در گیر در حالت خنده را جابجا کنیم و این عضلات را به سمت بالا و دو طرف صورت بکشیم.

این کار به طبع باعث کشیده شدن لب‌ها می‌شود در نتیجه لب‌ها باریک‌تر می‌شوند دو طرف فک به دلیل کشیدگی ایجاد شده در ماهیچه‌ها و پوست، کمی از حجمش کاسته می‌شود و گونه‌ها برجسته‌تر می‌شوند. البته ابروها هم در این ماجرا دخیل می‌شوند و کمی از حالت عادی خارج می‌شوند و به سمت پایین می‌آیند و مختصری زاویه می‌گیرند.

بینی هم در این فعل و انفعالات تغییر کرده و کمی از چپ و راست پهن می‌شود.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

برای درک بهتر توضیحات مقاله طراحی حالت چهره خندان ویدیو آموزش مرحله مرحله زیر را مشاهده نمایید و یا اگر ویدیو نتونستید مشاهده کنید در ادامه مقاله مرحله به مرحله طراحی حالت چهره خندان نقاشی دیجیتال مطالعه کنید .

زمان آموزش
 15:55

حجم ویدیو
 42.3 مگابایت

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید (تصویر سمت راست) تصویر لب قبلی را کم رنگ‌تر کردیم و بر روی آن لب خندان را می‌کشیم تا شما بهتر بتوانید تغییر جزئیات اجزا صورت را ببینید. پس تا اینجای کار لب کشیده‌تر شده، گوشه‌های لب به سمت بالا رفته و حالت خنده را تداعی می‌کند.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

حالا ما در اینجا یک طرح اولیه برای یک چهره خندان داریم در ادامه جزئیات را به ان اضافه میکنیم.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

لب پایین و لب بالا را ترسیم میکنیم نکته مهم اینجاست که حجم لب تغیری نمیکند اما بخاطر کشیدگی به دو طرف از ضخامتش کاسته می شود.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

خوب حالا که کار طراحی لب به اتمام رسید وقت آن رسیده به سراغ دندان‌ها برویم. قبل از آن بهتر است در مورد دندان‌ها کمی اطلاعات کسب کنیم، اطلاعاتی همچون شناخت انواع دندان ، تفاوت میان دندان‌های پایین و بالا، دانستن تعداد دندان‌های قابل مشاهده هنگام خندیدن ، نحوه اتصالات دندان‌ها به لثه و مواردی از این قبیل که به شما در شناخت و طراحی یک لبخند کمک می‌کند. یادتان باشد که هنرمند واقعی یک دانشمند است و هر چه بیشتر در مورد علم طراحی بدانید، طراحی‌های شما زیباتر و دقیق‌تر می‌شود.

در هنگام خنده بیشتر، دندان های ردیف بالا دیده می‌شود بنابراین مانور ما بر روی دندان بالا خواهد بود.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

طراحی دندان بالا

برای کشیدن دندان ردیف بالا ابتدا از مرکز یک حرف Y ترسیم می‌کنیم قسمت بالا اتصال لثه به دو دندان مرکزی پیشین است.

بعد از کشیدن این مرحله حالا به صورت قرینه دندان ها را سمت چپ و راست می‌کشیم.

قبل از کشیدن دندان ها تعداد دندان‌ها را به یاد داشته باشید و یا از روی یک مدل کار کنید زیرا اگر تعداد دندان‌ها را اشتباه کنید به طور مثال تعداد بیشتر یا کمتری بکشید کار شما کاملاً اشتباه می‌شود و باید از اول شروع کنید. به‌طور کلی شما نهایتاً 4 الا 5 دندان در هر سمت می‌توانید مشاهده کنید و قرینه آن در سمتی دیگر یعنی 8 الی 10 دندان در ردیف بالا قابل مشاهدست.

طراحی حالت چهره خندان - نقاشی دیجیتال

نکته مهم این است که دندان ها رفته رفته کوچکتر می شوند و به سمت بالا پیش میروند.

طراحی حالت چهره خندان - دندان - نقاشی دیجیتال

پس از کشیدن لب‌ها و دندانها می‌رسیم به عضلات گونه‌ها. به دلیل کشیدگی لب‌ها به اطراف ما یک کمان که قوسش به سمت بیرون است می‌کشیم.

طراحی حالت چهره خندان - گونه - نقاشی دیجیتال

به تصویر پایین دقت نمایید: جهت کشیدگی عضلات به سمت چپ و راست.

طراحی حالت چهره خندان - عضلات - نقاشی دیجیتال

در هنگام خنده چین و چروکی بر زیر چشم ها ایجاد می شود و بینی کمی پهن تر می شود.
با دنبال کردن و تمرین کردن از روی تصاویر و ویدیو مربوطه میتوانید لبخند را بر روی چهره ها بیاورید.

طراحی حالت چهره خندان - چین و چروک- نقاشی دیجیتال

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید، اگر این مقاله برایتان مفید بود، لطفا در بخش نظرات آن را با ما و دیگر هنرجویان آرت تول در میان بگذارید.

همچنین لطفا برای همکاری با واحد آموزش آرت تول در انتشار مقالات لطفا مطلب فوق را در شبکه‌های اجتمایی‌تان به اشتراک بگذارید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.